Sayfa 32/1000 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1. 7,2 tepkisi bekliyorum demiştim.şimdi önümüzdeki ay için konuşacak olursak bir faiz artırımı gelmezse yön yukarı gibi görünüyor.ytd.

Sn. Bakanım kesinliklen kabul etme tenzil-i rütbe olur, size ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yakışır.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Erdoğan: Kuru ve faizi çok yükseğe taşıyarak toplumsal kargaşa peşinde olanların da oyunlarını bozduk
    şimdi oyun bozulduysa faizi düşüreceğiz demek mi bu?

ben de diyodum bu kur niye 8,50 'yi gördü

şimmmmdddiiiii onlar düşünsünn dış minnnaaaklar

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Sn. Bakanım kesinliklen kabul etme tenzil-i rütbe olur, size ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yakışır.
    Gaya abi bu jöleli de yoktu bayadır o da bir göründü nasıl yorumlamak lazım.

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    şimdi oyun bozulduysa faizi düşüreceğiz demek mi bu?

ben de diyodum bu kur niye 8,50 'yi gördü

şimmmmdddiiiii onlar düşünsünn dış minnnaaaklar
    Yüksek faiz isteyen yok zaten. İndirimlere bir an evvel başlanması gerekiyor.

Minik 3 dakikalıklar..sonrası sonra..YTD

8.  Alıntı Originally Posted by 73

MB firmaların döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerin izlenmesine ilişkin usul ve esaslarda değişikliğe gitti.
    Yönetmeliğin yükümlülükleri belirleyen "Yurt içinden ve yurt dışından sağlanan yabancı para nakdi krediler ile dövize endeksli kredilerinin toplamı ilgili hesap döneminin son iş günü itibarıyla 15 milyon dolar ve üstünde olan firmalar, veri formu ile talep edilen bilgileri, açıklama formuna uygun olarak TCMB'ye müteakip hesap döneminden itibaren bildirmekle yükümlüdür." maddesinde, "ilgili" ibaresinden sonra gelmek üzere "aylık" ifadesi eklendi. Öte yandan aynı maddedeki "hesap döneminden" ibaresi de "aydan" şeklinde değiştirildi.

Böylece firmalar, yurt içinden ve yurt dışından sağlanan yabancı para nakdi krediler ile dövize endeksli kredilerinin toplamının 15 milyon dolar olması ve bunu aşması halinde, aylık olarak TCMB'ye bildirmekle yükümlü kılındı.

Bu bölümde yer alan "Bildirim yükümlülüğü olan firma, yükümlülüğün başladığı tarihten itibaren 60 gün içinde denetçi ile denetim sözleşmesi yapar" ile "Büyükşehir belediyeleri, belediyeler, bunların bağlı işletme ve idareleri ile yükseköğretim kurumlarına bu yönetmeliğin bağımsız denetime ilişkin hükümleri uygulanmaz" maddeleri de yürürlükten kaldırıldı.
    bu düzenleme de kura bir miktar tazyik yapmış olabilir..
    ytd..

Sayfa 32/1000 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •