Sayfa 803/1000 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813853903 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,417 - 6,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    bu muhalefet anlayışı bu iktidarın yapacaklarına ihtiyacı olan birileri tarafından dizayn edildi
    Son derece güzel bir tespit...

2.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Geçen hafta muhalif ekonomist Atilla Yeşilada , kanalistanbul için nerden bulacaksınız finansmanı diye bir yazı yazdı altına da Ünal Cevikoz suya sabuna değmeden bir şeyler geçiştirmis üstad şöyle böyle
    Yıllardır kanal İstanbul'un etrafina göya yalı yapılsın da katar ve akp para kazansın diye yapıldığını ayrıca boğazlardan bedava geçmek varken neden para verip te kanaldan geçsinler gibilerden saçma sapan embesil muhalefeti bilerek isteyerek yaptılar bazı cılız sesler sarostan ikinci bir kanalın marmaraya girdiğini söyledi ve sustular varsa yoksa katarin arsaları bu satılmış muhalefet ki pek çok muhalif yazar aslında yandaş yazarlarla akşam rakı içip kanka sen söyle söyle, ben böyle giydireyim tarzında çalıştı (az biraz abartalim yaw) bu algı yönetimi öylesine başarılı yapıldı ki kimse olan biteni göremedi her konuda, bir tek Irak tezkeresi konusu hariç orada şansa eşit oy çıktı ama eşit oyla reddedilmiş olduğu sonradan anlaşıldı ve kafamıza çuval soktular , bu ülkede işler böyle yürüyor ,köpek gibi bileceksin her boku hiç bir şey söylemeyeceksin mesela demokrat okumuş yazmış bazı proflar var mesela biri Sabancı üniversitesin de ,varlıkları sadece manipülasyon üzerine , konuştuğunda muhalif konuşur gibi ,saatlerce konuşur hiç bir şey söylemez
    Mehmet Barlas mesela oğlu karısı İslamcı oldular Asill nadirin Güneş gazetesinde genel yayın yönetmeni olduğu zaman herşeyi laiklik istismarı görürdü şimdi ateist islamci oldular ,Nagehan mesela ABD de üniversite mezuniyet töreninde cennetteki yüce babasının aşkıyla konuşurken hastanelik olmuştu YouTube da var , hangi birini yazsak ki şekersiz içilen çaydaki şeker kaşığı kadar fonksiyonu olan Nedim I mi
    bu muhalefet anlayışı bu iktidarın yapacaklarına ihtiyacı olan birileri tarafından dizayn edildi ayrıca hem yanina hem karşısına kendi adamlarini koyup işlerini tıkır tıkır yürüttüler /yorlar.
    O yüzden kimse fazla bir şey beklemesin.

3. Odunlu zopa başladı , hem de en ıslağından.

Şey : 8,1569

Dayak klubü

4. Bakın burada Covid-19'a yönelik aşılama süreleriyle ilgili çok ilginç bir çalışma var. Buna benzer şeyler ben de zikretmiştim, gerçi bu çalışma vücudun antikor geliştirmesi üzerinden yürümüş, bir tık daha ilerletip olayı pandemi hızına etkilerini incelememişler.

Özetle, yaptıkları çalışmaya göre, 2 nci doz 3 ay sonra yapıldığında ilk dozun korumasından taviz verilmemiş oluyor, hatta 3 ay sonra 2 nci doz yapıldığında oluşan antikor düzeyleri daha yüksek..

Tabi bu çalışmanın bizim Çin aşısına yönelik olanı yapılmalı...bizim ülke analizi için..

Yani; bu çalışma bizde de yapılsaydı, resmi istatistikleri kurumsal akademik raporları v.s. görseydik, 7 milyon kişiyi 2 kere aşılamak yerine, 15 milyon kişiyi bir kez aşılasaydık, 3 ay sonra 2 nci dozlar yapılsaydı, veya karma yöntemle, bazıları 2 nci dozunu olurken bazıları ilk aşılarını olacak, -tabi aşı tedarik hızına bağlı bu, belki de toplamda yapılan aşılama mücadelesi, pandemiyi kontrol altına almakta, istatistiki olarak, hem antikor geliştirme seviyesi, hem de toplam aşılanan bireylerin pandemi hızına yapacağı katkıyı azaltması bakımından daha optimize bir başarı getirebilirdi..

Hatta, sündürüyorum, mevzu anlaşılsın diye, aşının etkinliğini, antikor geliştirme başarısını azaltsa bile, atıyorum, aşı tedarik hızı da bir kriter olduğundan, 5 ay sonra ikinci dozu yapmak, pandemi hızını yavaşlatması açısından, en uygun, en optimum çözüm olabilirdi, yani böyle bir sonuç da çıkabilir.

Tabi, bunun adı bilim, bize uzak olan şeyler, gavurlara mahsus. Bizim de sakalımız yok...aynen dediğim gibi çıktı..

Okuyunuz..

https://www.thelancet.com/journals/l...432-3/fulltext

5. SON DAKİKA

Rusya hükümeti, Türkiye'ye seyahat koşullarını görüşecek: Nasıl bir karar bekleniyor?

Türkiye'de koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Rusya'nın seyahatlere kısıtlama getireceğine ilişkin söylentilere Kremlin'in son noktayı bugün koyması bekleniyor.

Rus basını hafta sonu, Türkiye'ye seyahate kısıtlama getirme
    veya dönüşlerde 14 gün karantina uygulanması gibi seçeneklerin gündemde olduğunu yazdı.

Konunun bugün Rus hükümeti tarafından karara bağlanabileceği bildiriliyor.

Gazeteci, Moskova
    12 Nisan 2021, 05:55 +03
    Güncelleme 5 saat önce

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-56713576

6. yarınki kurul açıklamasındaki kararları merak ediyorum bakalım piyasalar da nasıl etkilenecek

7. Hortum ve zincirli dayak da başladı .

Şey : 8,1331

Dayak klubü

8. okadar kıyamet yazısından sonra olmuyor böyle
    ne çektin be benjo....

Sayfa 803/1000 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813853903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz