Sayfa 783/1000 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Reis şimdiye kadar eyyy putin demedi bakalım o düzeye gelecek mi.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Yıllardır böyle. 7-8 yıl önce arkadaşla ukrayna havayolları uçağı ile kiev aktarmalı İstanbula dönüyorduk, yanımıza oturan ukraynalı afet İstanbul'a Türk sevgilisine gidiyordu. Ayrıca arkadaşın ipodu bagajından çalınmıştı, eve gidince anlamış, şikayet mikayet birşey çıkmadı, üzerine bir bardak soğuk su içmişti maalesef...
    2 sene önce mi ne Ukraynalı bir havayolu firması ile uçmuştum Avrupa'ya giderken çok ucuz diye. UIA idi sanırım. Bir daha tövbe. Bu zamana kadar tek problem yaşamışlığım yok pegasus'tan tut, easy jet, thy, onurair, klm, alitalia, lufthansa falan fıstık bir sürüsü ile bir şekilde uçtum ama bu bambaşkaydı.

Uçuşa bir kaç saat kala telefondan online check-in i kapatıyorlar, bankodan boarding pass vermek için de 15 ya da 20 euro mu ne istemişti görevli. Biraz üsteleyince verdi pass'ı bedavaya. Kime ne tutturursak diyor herhalde aç köpekler.

Onlarca defa uçtum bir kere bile bunun yanına bile yaklaşacak bir rezalet yaşamadım kimsenin beğenmediği o pegasus'la. Sonradan eve dönünce araştırdım, bu firmanın sürekli yaptığı bir pislikmiş bu. Kekleri avlıyorlar bu şekilde.
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 10-04-2021 saat: 21:39.

3. Eski SSCB ülkelerinde 2000 li yılların başlarında yaygın uygulamadır,istedikleri para aslında rüşvettir.
    Parayı vermezsen kırmızı ıstampayı gösterir,100 dolar versen tamamını almazlar içinden 10 dolar alır üstünü iade ederler.
    Güncelde bu uygulamalar pek yaygın değildir.

Endonezya'da(BALI) başıma çok daha farklısı geldi,omuzunda sırmalı rütbeli bir görevli beni ve arkadaşımı sıradan aldı(yandık galiba dedim-adam ingilizce de bilmiyor)10 dolar karşılığı VİP den geçirdi.

Ben bu uygulamalara ayak bastı parası olarak bakıyorum.

4. Belarus uçakları antonov lar anlatılmaz yaşanır,damından su akar..tuvaletlere su basar...yolcular uçak kalkmadan şişeleri açarlar..cep telefonu kullanmak serbest..vs.vs... pasaport kontrol olayı pehhhhh..
    Son düzenleme : aristokrat; 10-04-2021 saat: 22:14.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    2 sene önce mi ne Ukraynalı bir havayolu firması ile uçmuştum Avrupa'ya giderken çok ucuz diye. UIA idi sanırım. Bir daha tövbe. Bu zamana kadar tek problem yaşamışlığım yok pegasus'tan tut, easy jet, thy, onurair, klm, alitalia, lufthansa falan fıstık bir sürüsü ile bir şekilde uçtum ama bu bambaşkaydı.

Uçuşa bir kaç saat kala telefondan online check-in i kapatıyorlar, bankodan boarding pass vermek için de 15 ya da 20 euro mu ne istemişti görevli. Biraz üsteleyince verdi pass'ı bedavaya. Kime ne tutturursak diyor herhalde aç köpekler.

Onlarca defa uçtum bir kere bile bunun yanına bile yaklaşacak bir rezalet yaşamadım kimsenin beğenmediği o pegasus'la. Sonradan eve dönünce araştırdım, bu firmanın sürekli yaptığı bir pislikmiş bu. Kekleri avlıyorlar bu şekilde.
    Evet biz de fiyatı uygun diye almıştık. Bu hırsızlık dışında birşeyle karşılaşmamıştık ama onun üzüntüsü yetmişti dönüşte, o zamanlar bayağı pahalıydı...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by aristokrat Yazıyı Oku
    Eski SSCB ülkelerinde 2000 li yılların başlarında yaygın uygulamadır,istedikleri para aslında rüşvettir.
    Parayı vermezsen kırmızı ıstampayı gösterir,100 dolar versen tamamını almazlar içinden 10 dolar alır üstünü iade ederler.
    Güncelde bu uygulamalar pek yaygın değildir.

Endonezya'da(BALI) başıma çok daha farklısı geldi,omuzunda sırmalı rütbeli bir görevli beni ve arkadaşımı sıradan aldı(yandık galiba dedim-adam ingilizce de bilmiyor)10 dolar karşılığı VİP den geçirdi.

Ben bu uygulamalara ayak bastı parası olarak bakıyorum.
    Hocam ben oralara giderken eski püskü şeyler giyiyorum genelde, havalimanında memurlar fakir diye düşünüp benden birşey istemediler şimdiye kadar
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Hocam ben oralara giderken eski püskü şeyler giyiyorum genelde, havalimanında memurlar fakir diye düşünüp benden birşey istemediler şimdiye kadar
    Böyle giyinince de bagajı didik didik ararlar,otel rezervasyon belgesi isterler,kaç paran var diye sorarlar,parayı göstermeni isterler ve hatta bagajı,kişiyi köpeğe koklatırlar.(gördüm bunları)
    neyse bu yazdıklarım yıllar önceydi,şimdi farklı.
    Son düzenleme : aristokrat; 11-04-2021 saat: 00:27.

8. Bilmediğim için soruyorum, olacağından değil de;

Misal, çok umudumuzu kaybetsek, ne var ne yok satıp savsak, ev, dükkan, arsa, tarla ve paralarımızı çeksek, yurt dışına giderken yerleşmeye tabi 'anamızı da alıp', bütün paramızı da yanımızda götürebiliyor muyuz, ?

Yoksa, sen git paralar gidemez mi deniyor, şimdiye kadar hiç aklıma gelmeyen düşünmediğim bilmediğim şeyler...

Sayfa 783/1000 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •