Sayfa 549/1000 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bankaya dolar yatırdık bunun belli bir yüzdesi zorunlu karşılık olarak merkeze gitmiyor mu.bu zorunlu karşılıkları isterse merkez ziraattı halkbank vs eliyle gene halka satamaz mi.satilan bu doviz merkez bankasının mi.ikinci kez satılan bu dövizin bir kısmı gene merkeze yollanmak zorunda değil mi.bu ikinci kez merkeze yollanan para merkez eliyle ikinci kez aynı yol izlenerek halka satılamaz mi.

............

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku

-Merkez bankası halkın bankaya döviz tevdiat hesabı olarak yatırdığı döviz hesaplarının munzam karşılığı olarak tutulan dövizleri satabilir.(259.4 milyar dolar tevdiat hesabının %17.2'si munzam karşılık olarak merkez bankasına yatırılıyor)
    Tabii merkez bankası bunları da gözünü karartıp satarsa,vatandaş bankadan dövizini çekmek istediğinde,banka" dövizimiz yok size TL verelim" demek zorunda kalır.

2. 3 vakte ruslardan ciyak gelir..

Pozisyonuna göre milleti etkilemeye çalışanlar çok bariz.İlk günden beri şurayı geçemez burdan gevşer teknik olarakta iki kelam yazdınmı tamam.Bu ülkede dolar hakkında aşağı yada yukarı doğru kesin yorum yapmak mantıklı değil.Fikrini söylersin o ayrı.Bir gecede nelerin değiştiğini kaç defa gördük.Dünden bugüne piyasayı azda olsa rahatlatan gece resmi gazetede herhangi bir kabine değişikliği açıklanmamasıdır.Adam gelmiş neredeyse bütün dünyanın çağrıldığı konferans nedeniyle düştü diyor.Bu gece kabinede piyasanın istemediği isimler açıklansın bak bakalım yarın konferansı takıyormu dolar.Tamam anladık sattın alttan almak istiyosun.Bol kazançlar.

4. Hala moralim bozuk yahu 14 saat çalışıyor 12 saat de bugün bile gelmez. Tam mesai bitiminde 6-7 palet mal geliyormuş (özellikle o saatte geliyor) ertesi güne kalsa mesai içinde 2 kişi ile mümkün değil kasa açığı çok çıkıyor. Hırsızlık olayı artmış. Abartılı şey çalmıyor kaşar sucuk gıda çalışıyorlar ben buna hırsızlık demiyorum adam aç mecburen karnı doyacak. Emekliyim evim kira olsa yakıt faturalar medikal ilaç kesinti ve ödemelerden sonrasını hayal edemiyorum. Çok fedakar evlatlarım var. Eşşek gibi çalışıp çeyizini alıyor, birazda destek oluyor, olmasa krediler ödenmez. İnsanlar geçinemiyorsa hazıra dağ dayanmaz. Önceden özel hastane göze bu kadar batmazdı. Şuan muayene farkı, mr, tahlil, ultrason 500 temiz gidiyor. Ameliyat farkı özelde 4000 devlette bıçak parasıni verme bakmıyorum. Ben ameliyat günü verdi gittim. Bir hafta kuzu gibi yattım arayan soran yok. Adam tezgaha gelmeyene bakmıyor. Tek tabanca adsm vermeden yüzüme bakmadı 15 gün sonra gördüm sen burdamiydin dedi yine de yapmadım mecburen yaptırdım. 4 ameliyat oldum. Satacak bir ev var iki yıldır bir türlü satamadim. Tam sattım dedim engelli girişi olan giriş kat yada engelli girişi olan asansörlü ev 2500 den aşağı bulamadık. Bu sefer Emlakçı hariç arayan bir kişi oda baktı geçti.

5. Pandemi den dışarı çıkamiyoruz ayda bir ancak. Misafir gelmiyordu. Çocuklar dan 22-23 den aşağı gelen yok. Hanımla sohbette on kez özet geçtik Burada Sohbet ortamı var. Parası olan da vardır. Çok elit geliri olan burda olmaz. Viob ve döviz de işlem yapıp batmayanda Çok az kişi kaldı. Benimde çocukluk arkadaşımin kentsel dönüşüm den gelen parasına alıp kazandırmak derdim. Açıkçası reis olmasa baya zarar edecektik. Faiz kararı öncesi sattık. Naci faizi indirince Toto yemedi. Yani bugün görevde olsa reis konuşmasa 6,9 belki 6,5 olacakti. Gece gece görevden alınması terste kaldık nakit. Ama gördüğüm çok kişi kurum terstte kalmış. Sonuç belli.

6. Benim beklentim seçim, kredi musluğunun açılması faiz indirimi bu ay olmaz ama önümüzdeki ay dan başlar. Kısa çalışma ödeneği devam eder kısıtlamalar da bu şekilde devam

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,917
    FT: Ağbal Erdoğan’la görüşemedi, iki günde 6,5 milyar dolar çıktı

İngiliz Financial Times gazetesi, Naci Ağbal’ın son faiz kararı öncesindeki birkaç haftada Erdoğan ile görüşmediğini öne sürdü. Gazete, Ağbal’ın kovulması sonrasındaki ilk iki iş gününde sadece swap kanalından 6,5 milyar dolarlık yabancı sıcak para çıkışı olduğunu aktardı

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...cikti-6338426/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Malesef çok arttı yeni doğum yapmış bi kedi var ona alıyorum şimdi bir tane daha doğum yapacak var onada veriyorum. Bir tanede kısırlaştırttığım var 3 kediye ciğer yetişmiyor 10 kilosu 70 tlye metrodan aldığım mamada pek keışfli yemediler işimiz zor keskinoğlunun a101 de kilosu 12 tlye salamı var birazda ondan verip oyalıyorum
    yakınlarda bir balıkcı var ise balık başlarını kediler icin ayırsın cok severler...buyuk olanlarını yemekte bazen zorlanıyorlar ama

Sayfa 549/1000 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •