Sayfa 902/1002 İlkİlk ... 402802852892900901902903904912952 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,209 - 7,216 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - V

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiy...tugrul-1869203

KURAN KURSUNDA BİR CİNSEL İSTİSMAR OLAYI DAHA
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    GÜNAYDIN dostlar madem buralar sakin bu yıl yaşanan kısa bir ticaret öyküsü anlatayım.

Malum enflasyon ateşi hepimizi kırıp geçiriyor, ben küçük bir çiftçi olarak 2020 yılında kullandığım toplam girdi maliyetini 2021 yılında % 120 olarak gerçekleşti, buna katkı sunanların canı sağolsun!

2020 yılında Mayer Limonu ağacında 2.50 TL'ye satılırken bu yıl girdi maliyetleri % 120 artmış olmasına rağmen Mayer Limon ağacında 1.50 TL'ye tüccar tarafından alındı.

Ağırlıklı olarak ihracat yapan tüccarlar kendi aralarında karar alıp, bu yıl limon çok fazla diye söylenti yayıp son ana kadar bekleyip üreticinin elinden limonlarını ucuza almışlar 15 cente satın aldıkları limonu ortalama 1-1.5 Euro arası ihraç ediyorlar. İç piyasadan kaçtan alıyorsunuz daha iyi bilirsiniz.

Normal çiftçi toprağı alıyor işliyor yıllarca emek ediyor bahçe haline getiriyor, ürettiği üründen tek kazanan tüccar, sonra tüccar kazandığı paralarla narenciye bahçelerinin sahibi oluyor. Ne kurnazlık hikayesi ama maalesef gerçekte bu.

Ha bu arada elektrik fiyatlarına değinmeden geçemeyeceğim, damlama sulama motorunu çalıştırarak ayda 56 saat elektrik kullanıyorum fatura 430 TL geliyor. Burada buzdolabı kullanmıyorum, çamaşır, bulaşık makinası yok, tost makinası, saç kurutma makinası elektrikli süpürge de kullanmıyorum..

Neyse tarım politikamız harika her şey böyle devam etsin. katkı sunanlara bravo.!

Maalesef üzücü bir durum ve işiniz çok zor, neredeyse memleketin tamamında durum değişmiyor ...
    Yapılması gereken, ütopik olsa da topyekün kooperatifleşme ...

Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    Maalesef üzücü bir durum ve işiniz çok zor, neredeyse memleketin tamamında durum değişmiyor ...
    herşeyi ithal etmeye başladık..otundan etine kadar..samanı unutmayalım..

çok feci şekilde başarılı tarım ve hayvancılım politikaları sayesinde..

kötü taraf şu : bu kadar ezilen çiftçi,üretici ,köylü neden ve hangi aklılla hala bu kesime oy vermeye devam ediyor

4.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Yazzık gerçekten.

Bir ÜLKE böyle batırılır yok edilir çok ihtiyaç duyduğumuz ,baş taçı yapacağımız çifçiler.

İktidar yok ediyor bu kişileri.
    Tüm dünya da gıda krizin konuşulduğu bu günlerde, akıllı bir tarım ve hayvancılık politikasıyla öyle güzel bir şekilde yönetilir ki,
    hem içeriye hem dışarıya ürün üretilir.

Tabi ki istenirse..
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

5.  Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    Evet sihirli kelime kooperatifleşme Sn Koray

Son dönemlerde elimizi neye atsak çökmüş durumda.

Bir dönem ABD'de ye seyahat etmiştim, görevli memur ne iş yapıyorsun diye sorduğunda çiftçiyim dedim, o da harika, mükemmel, çok güzel gibi bir şeyler söyledi, bende işkillendim arkadaşıma, bu memur sanırım benimle dalga geçti dedim.

Durumu anlayınca hayır dedi burada çiftçi çok itibarlı ve kıymet görür dedi, kooperatifleşmeyi anlattı kısaca sistem şu şekilde işliyormuş; Çiftçiler birleşip kooperatif kurmuşlar, yaklaşık sadece California'da 5.000 şubelerine ürünleri piyasa fiyatından marketlerine verip paralarını alırken yıl sonunda kar payı alıyorlarmış. Tüketici ise en taze ürünleri en ucuza alma fırsatı buluyor.

Bu durum bir çoğunun işine gelmez.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

6.  Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Evet sihirli kelime kooperatifleşme Sn Koray

Son dönemlerde elimizi neye atsak çökmüş durumda.

Bir dönem ABD'de ye seyahat etmiştim, görevli memur ne iş yapıyorsun diye sorduğunda çiftçiyim dedim, o da harika, mükemmel, çok güzel gibi bir şeyler söyledi, bende işkillendim arkadaşıma, bu memur sanırım benimle dalga geçti dedim.

Durumu anlayınca hayır dedi burada çiftçi çok itibarlı ve kıymet görür dedi, kooperatifleşmeyi anlattı kısaca sistem şu şekilde işliyormuş; Çiftçiler birleşip kooperatif kurmuşlar, yaklaşık sadece California'da 5.000 şubelerine ürünleri piyasa fiyatından marketlerine verip paralarını alırken yıl sonunda kar payı alıyorlarmış. Tüketici ise en taze ürünleri en ucuza alma fırsatı buluyor.

Bu durum bir çoğunun işine gelmez.
    Ülkemizin en büyük kenti hala 1980 li yıllardaki taksi sayısına mahkum ediliyor,bir tarafta 20 milyon insan bir tarafta bin kusür taksi plaka sahibi ve kahrolduğum bu ülkede yaşayanların hala büyük bir kısmı bunu göremiyor,yaratılan sahte gündemlerle,topluma zerre miskal faydası olmayan kişi ve kurumları her geçen gün boğazından keserek fonluyor ve bununla öğünüyor....

İNGİLTERE BAŞBAKANI: FRANSA İLE İLİŞKİLERİMİZ KAYA GİBİ SAĞLAM

bunlardamı biribirlerini öpüyorlar

Alıntı Originally Posted by radyolog Yazıyı Oku
    herşeyi ithal etmeye başladık..otundan etine kadar..samanı unutmayalım..

çok feci şekilde başarılı tarım ve hayvancılım politikaları sayesinde..

kötü taraf şu : bu kadar ezilen çiftçi,üretici ,köylü neden ve hangi aklılla hala bu kesime oy vermeye devam ediyor
    ALLAH'ın adını ağızlarından eksik etmedikleri için onlardan zarar gelmezmiş'de o mantıkdan.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Sayfa 902/1002 İlkİlk ... 402802852892900901902903904912952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •