Sayfa 191/1002 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Polisten ceza yiyen Bu Norveç Başbakanı çok safmış canııımm...
    Polis memurlarına,''Sen benim Kim olduğumu biliyormusun'' ,Haritadan yer beğen,Diyememiş mi.!??.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Sıkıntı şurada gelişmiş ülkelerde suç işlenmediğini düşünmemiz. O ülkelerde de belki buradan daha fazla hırsızlık, cinayet, kadına şiddet vb suçları işleniyor. Ancak temel fark bu gibi ülkelerde işlenen suçlar caydırıcı biçimde cezalandırılır. Hiç kimseye torpil geçilmeden, hukukun öngördüğü biçimde ve adil.
    Örnekte görüldüğü gibi...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Öyle bir şey düşünmüyorum. Norveçte bir manyak 77 kişiyi öldürüp 242 kişiyi yaralamıştı.
    Asrın salgınında salgını umursamayan biri nasıl norveçte başbakan olmuş ona şaşırıyorum.

O egeli ben değilim

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Öyle bir şey düşünmüyorum. Norveçte bir manyak 77 kişiyi öldürüp 242 kişiyi yaralamıştı.
    Asrın salgınında salgını umursamayan biri nasıl norveçte başbakan olmuş ona şaşırıyorum.

Emin ol bunun bedelini siyasi olarak da öder

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Aynı resme tersten bakın herkesin gıpta ettiği ülkenin başbakanı bile kurallara takılmıyor.

Aynı resme tersten bakınca buradaki polisin de aynı şekilde aynı konumdaki kişiye ceza yazabileceğini mi düşünüyorsun, hele ki polis müdürü televizyona çıkıp o konumdaki kişi için böyle bir açıklma yapacak, anında ya fetöcü, ya darbeci denilip süresiz gözaltı ve hapis uygulanır, avukatıyla bile görüştürülmez...

Buradaki kadın yasayı çiğnemiş ama çıkıp "başbakan da hata yapabilir, ama bedelini ödemelidir, ben de ödeyeceğim" demiş. İster tersten bak, ister yatay bak anafikiri herkes anladı. Ama amacı sinsice yalakalık olanlar için doğrunun ve anafikrin önemi yok tabi, o ayrı...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Cafe Trend&Trade - V

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Aynı resme tersten bakınca buradaki polisin de aynı şekilde aynı konumdaki kişiye ceza yazabileceğini mi düşünüyorsun, hele ki polis müdürü televizyona çıkıp o konumdaki kişi için böyle bir açıklma yapacak, anında ya fetöcü, ya darbeci denilip süresiz gözaltı ve hapis uygulanır, avukatıyla bile görüştürülmez...

Buradaki kadın yasayı çiğnemiş ama çıkıp "başbakan da hata yapabilir, ama bedelini ödemelidir, ben de ödeyeceğim" demiş. İster tersten bak, ister yatay bak anafikiri herkes anladı. Ama amacı sinsice yalakalık olanlar için doğrunun ve anafikrin önemi yok tabi, o ayrı...
    Diğer başlıkta niyetinizi öğrendim. Size söyleyecek başka sözüm yok

Son düzenleme : Egeli; 10-04-2021 saat: 20:43.
    O egeli ben değilim

Mesele; ülkemizdeki insanlar hata yapar/suç işler, gelişmiş ülkelerdeki insanlar hata yapmaz/suç işlemez değil ki, asıl mesele; bir sistemi olan gelişmiş ülkelerde hatası/işlediği suç karşılığında insanlar kim olursa olsun sistemdeki kurala göre genelde bedelini öder (orada da rüşvetle falan sistemden kurtulan kaçaklar olsa da oranı azdır), ancak bizim gibi gelişmemiş ve belirli bir sistemi olmayan ülkelerde adamına göre davranılır, bazen bedeli suçlu olan yerine suçsuz olan bile öder maalesef.

Yoksa kimsenin aşağılık kompleksine girdiğini, batı hayranlığı yaptığını sanmıyorum. Sağlıklı bir adalet duygusu olan herkes, ülkesinde güçlü ve dengeli bir sistemin olmasını ve o sistemin herkes için şüpheye yer bırakılmayacak şekilde uygulanmasını ister herhalde değil mi? Fatih Sultan Mehmet ile kadı arasında geçen hikayedeki durumu kim istemez?

Sayfa 191/1002 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •