Sayfa 429/466 İlkİlk ... 329379419427428429430431439 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: GEDZA - Gediz Ambalaj

1.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Kurban Bayramı 'mız kutlu olsun...

Sevdiklerinizle ve sevenlerinizle birlikte nice sağlık ve mutluluk dolu bayramlar dilerim...
    Senin de bayramın kutlu olsun dostum.

Bayram sekeri olarak bir teknik analiz isteriz artık..😀

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Senin de bayramın kutlu olsun dostum.

Bayram sekeri olarak bir teknik analiz isteriz artık..😀
    Teşekkür ederim...

Bir kaç gün önce PKART sayfasında GEDZA üzerine sayın R.E.X. 'in sorusuna istinâden bir açıklama yapmıştım...

Şimdilik bununla idare edelim. Üzerinden sadece pazartesi gününü yarım seansı geçti... O nedenle hâlen geçerlidir...

Daha sonra müsait bir zamanda daha geniş bir analiz yapabilirim...

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    sizin dediğiniz doğru fazla hisse adami yoruyor..ortak demek istediğim çok açik aslinda..zaman sorun değil 10 yil bekledim olmadi 1 yil daha bekleseydim çok farkli kulvarda olacaktim..süper lige çikamadik..hissenin performans anlaminda zirveye geldiğini nasil anlayacağiz demek istediğim o...gedza bende 4.5 tl den beri tutuyorum..9-17 tl arasi olmadim sadece ama hala elimde..artik zirve mi değil mi kestiremiyorum büyüme devam ediyor çünki..büyüme devam etmesi pozisyonda kal mi demek yoksa ne derece büyüme olacak kismi mi daha önemli..ikilemde kaldim açikçasi..pkart yolun nispeten başi gedza kestiremiyorum..pkart için daha netim açikçasi..
    Olay yine dönüp dolaşıp GEDZA 'ya geldiği için bu hisse üzerinden elimden geldiğince birkaç bilgi paylaşayım...

GEDZA çok iyi hissedir. Buna diyecek bir şey yok. Fakat her hissenin bir doyum ve dinlenme dönemleri vardır...

Yukarıda sayın thejackalav. 'ın da üzerinde durduğu gibi büyük oyuncular bir yerde hisseleri piyasaya devrediyorlar. İşte bu noktalar doyum noktaları oluyor...

Bu dönemde hisse dinlenmeye geçiyor. Tekrar güçlü oyuncuların tahtaya gelmesini bekliyor. Sahipli tahtalarda zaten spekülatör ipin ucunu tamamen boşlamaz. Kontrolü hep elinde tutar. O nedenle birileri gelip kaldırmaya uğraşsalar da başaramazlar...!

Şimdi GEDZA doyum dönemlerinden birisini yaşadı, yaşıyor. Yukarıdaki Osilatöre bakacak olursan, kalın çizdiğim düşen trend yukarı yönlü kırılmadığı sürece dinlenme döneminden kurtulamaz. Bu hisse kötü olduğu için değil, oyunun kuralı bu olduğu için...

Tahtaya istediği kadar küçük oyuncu gelsin ve alabildikleri kadar sürekli hisse alsınlar yine de hisseler bu dönemlerde yeni zirveler yapmazlar...

Çünkü tahtayı sırtlanıp, yükün altına giren birisi/birileri olması lâzım...

Küçükler 3-5 kademe kârla sattıkları, büyükler de 50-100 kademe kârla ile sattıkları için tahta yukarı yürümez. Düşüşü gören küçükler de panikle aldıklarını satacakları için (taşıyanlar haricinde) bu oyuncular sebebi ile tahta dengeye gelemeyecektir. Bir de üstüne baskılamaya çalışan bir grup veya spekülatör varsa o zaman uzun süre yerinde sayar...!

Hisseye inanmıyorsan ve sahiplenmeyeceksen fazla almayacaksın. Sahiplenme ile, tahta sahibine yeri geldiğinde destek olabilmelisin. Birileri tahtayı ele geçirmeye veya baskılamaya çalıştığında eğer sen tahta sahibinin yanında olduğunu hissettirsen, tahtaya sahip çıkarsan, zararına da olsa işlem yaparsan; tahta sahibi de seni tanır, bilir ve seni rakip olarak görmez, yoldaş olarak görür...

Manipülatif hisseler haricinde bir şekilde olay tekniğe uydurulur. O nedenle temeli sağlam olsa bile tekniği göz ardı etmemek lâzım. Temel analiz ile değer biçilip, teknik ile bu hedefler kollanmalıdır...

Herkes aynı anda, aynı noktada harekete geçer/geçirilir. Hâl böyle olunca da satış zamanı geldiğinde malını sattığında alacak kimse bulamazsın...!!! O nedenle satış zamanını önceden belirlemek lâzım...

Ben hâlen öğreniyorum. Şimdiye kadar ki gözlemlerim bu şekilde. Dahası da vardır mutlaka, benim bildiğim ya da bilemediğim... Gün gelir onları da öğrenirim inşaAllah...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramınız kutlu olsun!Bu arada Sayın T/A üstad sizi formda görmek çok güzel.

4. Sermaye piyasalarına yatırım yapan tüm paydaşların bayramını kutluyorum..

Sağlıklı ve mutlu nice bayramlarımız olsun inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Bu kirlenmiş dünyayı yaşanılır kılan
    nedir
    bilir misin?

*"İncinsen de incitme"*

diyen

*Mevlana'sı,*

*"Yaradılanı sev, yaradandan ötürü"*

diyen

*Yunus'u,*

*"Dili, dini, rengi ne olursa olsun iyiler iyidir"*

diyen

*Hacı Bektaş Veli'si,*

*"Ne mutlu eğri zamanda doğru yerde durabilene"*

diyen

*Pir Sultan Abdal'ı,*

*"Beni hor görme* *gardaşım,*
    *sen altınsın da*
    *ben tunç muyum?"*

diyen

*Veysel'i,*

*"Kötü insanların türküleri yoktur"*

diyen

*Neşet Ertaş'ı,*

*"Bütün aşklardan yücedir, insanın insanı sevmesi"*

diyen

*Mahsuni'si,*

*"Sana düşman*
    *bana düşman,*
    *düşünen insana* *düşman, vatan ki*
    *bu insanların evidir, sevgilim*
    *onlar*
    *vatana düşman"*

diyen

*Nazım'ı,*

*"Çiçek gibi insanların kalbini kırdınız, bahçeleriniz bahar görmesin"*

diyen

*Ahmed Arif'i,*

*"Dağlar,insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa, şimdi en güzel şiir barıştır"*

diyen

*Yaşar Kemal'i*

var.

Yani bu kadim topraklarda

*kin ve nefret yeşermez.*

*Her şeye rağmen sevgi yeşerecektir...*

*Kardeşçe,*
    *sevgi dolu nice mutlu bayramlar...*

7. İyi bayramlar arkadaşlar, başlıkta ilk mesajım sanırım.

Şirket ile ilgili yorumlarını, olumlu olumsuz yanlarını ve gelecek beklentilerini paylaşan herkese bu vesileyle de teşekkür ediyorum.

Umarım herkes uygun zamanda hayallerine kavuşur.

8. Gedzada p.karta .ismende.pergomonda
    Yatirim yapmış ortakların hepsinin kurban bayramını
    En içten dileklerle kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim

Sayfa 429/466 İlkİlk ... 329379419427428429430431439 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •