Sayfa 44/262 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon
Arama sonucu : 2095 madde; 345 - 352 arası.

Konu: EKGYO - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Arada tabii fark var.. Dikkat çekmek istediğim nokta beklenti- gerçekleşme- fiyatlama üçlemesiyle alakalıydı... 1.9 milyar lot çok gibi gözükebilir, herkesin at koşturamayacağı bir tahta olabilir... Lakin tahtayı baskılayan güç için çok zor olmadığını düşünüyorum ... Tüm malı 2-3 bandında toplamayacaklarını kendileri de gayet iyi biliyorlar.
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

2.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Arada tabii fark var.. Dikkat çekmek istediğim nokta beklenti- gerçekleşme- fiyatlama üçlemesiyle alakalıydı... 1.9 milyar lot çok gibi gözükebilir, herkesin at koşturamayacağı bir tahta olabilir... Lakin tahtayı baskılayan güç için çok zor olmadığını düşünüyorum ... Tüm malı 2-3 bandında toplamayacaklarını kendileri de gayet iyi biliyorlar.
    Gübrenin beklentisi altın madeniydi. Ama bu haberin önceden bilinmeyip , birilerine yol verilmediğine ben şahsen çok da inanmıyorum. Emlak da ise beklenti kanal istanbul. Gerçekleşme ihtimali oldukça fazla, hatta bu saatten sonra dönüşü olmaz bu işin. Çinin bu işe dahil olması daha da ciddi ve hızlı ilerliyeceğinin habercisi. Adamlar 1000er yataklı iki tane hastaneyi 10günde sıfırdan inşaa etti. 3000 yataklı Ankara şehir hastanesi 8senede anca bitti. Kanal istanbul konusunda geri dönülmeyeceğini ve hatta sürecin çok hızlı ilerliyeceğini düşünüyorum. ( faydala mıdır değilmidir, ya da siyasi olarak değerlendirmiyorum). Fiyatlamaya gelirsek, burdan edilen kar yatırımcıyla ne şekilde paylaşılacak. Zaten asıl soru işareti bu. Sen ben masumane düşünüyoruz, milyarlarca dolarlık satışlardan gelen hasılat yatırımcıya elbet gelir diye düşünüyoruz. Ama büyük fonlar sanırım bizim gibi düşünmüyor. Yoksa hisse fiyatını buralarda tutmak çok zor. Ve evet 2milyar lotu kısa sürede yatırımcının elinden almak çok zor. Bu yüzden gübre gibi olmaz diyorum. Hee işin aslına bakacak olursak, gübrenin bulduğu altından kat ve kat fazla bir rant var işin içinde. Maliyeti 25-30milyar dolardan bahsedilse de, benim bakış açıma göre en az 150-200milyar dolarlık bir pasta var işin içinde. Bu kadar para yatırımcıya yedirilir mi, soru işareti de bu.

3. Secime kadar baslayip yol alinmazsa isi zor bu projenin Cunku bu metropolde yasayanlar bu kanali istemiyor.Zor bir surec..Sonrasi dahada zor.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Gübre fabrikalarıyla bunu kıyaslamak doğru değil. Gübre fabrikalarının dolaşımda 79mil lotu var. Ufak tefek bir iki sansasyonla gayet rahat topladılar hisseyi. Sonra da zaten malum haber geldi. Bu tahtadaki 2milyar lotu kim nasıl toplasın. Bu hisse yıllardır gitmiyorsa, buna sebep yıllardır iyi yönetilemediği olabilir. Emlak konut gibi bir devin, bilançoda görülen karları bana çok komik geliyor. Ver bakalım adam gibi hakettiği temettüyü, o zaman nerelere geliyor hisse? Kanal istanbul yapılmış olsa bile, edeceği kar ne kadar yatırımcıya yansıycak, bu da ayrı bi soru. Bir beklentisi askı haberiydi, onun da içine edildi zaten. An itibarı ile benim gözümde piyasa cazibesi kalmadı. Diğer kamu hisseleri gibi bu da gözden iyice düşüyor. Diğer bist100 hisselerini görünce gözden düştüğünü daha net anlıyabiliyorsunuz. Bu tahtada yapılan en güzel kar yöntemi, elindeki 200 300mil lot ile shortlamak. Tahtacı da bunu yapıyor. Tabi tahtacı derken basit bi spek değil bu. Tek kelimeyle yazık. yatırım yapan herkes para kazancak diye bir kaide elbette yok. Ama hesap verilebilirlik, şeffaflık,liyakat olmayınca gördüğümüz gibi bir resim çıkıyor ortaya

Agbisi 3 veya 4 tane önlemle gider bu şirket
    1 açığa satış yasak
    2 sermaye azaltması
    3 yabancı yatırımcıya güven
    4 geri alim al bu tahtadan 100.000 yüzmilyon lot bak nasil hareket ediyor

Bunlar olmazsa bir şey bekleme

Bu bir yatirim tavsiyesi degildir

5. Bunları genel kurulunda gidip keşke söyleseydin..
    Ahhh Latif..hisse bu duruma senin yüzünden düştü..
    Dedik sana git.kurula..bu işleri bilen sensin.. şimdi ağla gözüm ağla.....
     Alıntı Originally Posted by latif Yazıyı Oku
    1 açığa satış yasak
    2 sermaye azaltması

6.  Alıntı Originally Posted by dandanakan1453 Yazıyı Oku
    Bunları genel kurulunda gidip keşke söyleseydin..
    Ahhh Latif..hisse bu duruma senin yüzünden düştü..
    Dedik sana git.kurula..bu işleri bilen sensin.. şimdi ağla gözüm ağla.....
    Benim yerime sen niye gitmedin

7.  Alıntı Originally Posted by latif Yazıyı Oku
    1 açığa satış yasak
    2 sermaye azaltması

İyi idare edilen bir şirket hissesine yukardaki yazdıklarının hiçbiri engel teşkil etmez. Hissesinin arkasında duran hiçbir şirket, hissesine yüklü açık yaptırmaz. Geri alım dediğin sadece birilerini zengin etme amaçlı olarak da kullanılabilir. Bir nevi para çıkışı. Şirket pay geri alımını nasıl yapar, mevcut kasasındaki kar ile. Ben simdi sirket yetkilisi olsam ve desem sana, buralardan hisse topla üç ay sonra geri alım yapacağız. Sen bu haberle dipten ne var ne yok topladın. 3ay sonra da şirket hisse geri alım yapmaya başladı ve yüksekten sattın. Kim kar eder bu durumda, şirketin kar'ı kimin cebine gitmiş olur? Şirket mi, hissedar mı, yancı mı? Böyle bir ihtimale karşı, hisse geri alımı hep süistimale açık bir durum gibi gelir bana. Kardeşim madem ortada bir kar var. Ne var ne yok verceksin yatırımcına. Yabancının güvenmesi için de yine aynı problem, şirketin iyi yönetilmesi lazım. Velhasıl kaç tane sebep eklersen ekle, iyi yönetilen bir şirketde hissenin yükselebilmesi için bunlar engel değil.

Sayfa 44/262 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •