Sayfa 255/262 İlkİlk ... 155205245253254255256257 ... SonSon
Arama sonucu : 2095 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: EKGYO - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by beski Yazıyı Oku
    Bu tahtanın; bana göre en büyük sorunu kamu şirketi oluşudur.

Fazla değil iki yıl önce; EKGYO 2-2,5 TL seviyelerinde iken TRGYO 4,5-5 TL seviyelerindeydi.

Bu gün EKGYO 7,5 - 8 bantlarında sürünüyor(!) iken TRGYO 36-37 TL seviyelerinde.

Örneğin son günlerde kamuoyuna da yansıdığı için söylüyorum; iki kamu bankasının Bora Kaplan şirketlerine teminatsız olarak kullandırılan muazzam büyüklükteki krediler!.
    Bir özel bankada mümkün mü ?

Mesala bende yıllardır bir şüphedir; EKGYO üzerinden belli müteahhitlere önemli miktarlarda menfaatler sağlanmış olabilir düşüncesi..

Zaten bir Devlet EKGYO gibi bir şirkete neden sahip olmak ister ki ?

Al-sat-tut değildir.
    Sorun, birilerinin nemalanması değil. O zaten var . Sorun, şirketin Net aktif değerinden %70 iskontolu işlem görmesi. Borsa ortalaması %20 civarında. Yani normalde 100milyar NAD i olan bir şirket Bist te ortalama 80milyar liradan işlem görürken; NAD i 90milyar (Şirketin kendi beyanı) olan EKGYO 28milyar liradan işlem görüyor. Ortalamaya göre 72milyardan işlem görmesi gerekirken. Zararda falan da değil her yıl hatırı sayılır kar da açıklıyor. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. Bendemyorum uzmanlar diyor Kasa da 10 milyar nakit var https://youtu.be/d0RK7sg-2PM?feature=shared 5 YIL ÖNCEKİ fiyatlarda Babanız yapmaz bu iyiliği

3. EKGYO güzellemesinin yapıldığı bu yayının yapıldığı gün yani 7 Eylül 2023 günü hisse 9.75 ile tarihi zirvesini görmüş ve ondan sonra bir daha bu fiyatı hiç görmeden sürekli düşerek yaklaşık 2 ay içinde 6.28'e kadar düşmüş !!

Ha bi de ufak bir detay var. İnfo Yatırım o tarihten bugüne kadar 19 milyon lot EKGYO satış yapmış !

Yazacak çok şey var da ....neyse ......

Alıntı Originally Posted by mertgüven Yazıyı Oku
    Bendemyorum uzmanlar diyor Kasa da 10 milyar nakit var https://youtu.be/d0RK7sg-2PM?feature=shared 5 YIL ÖNCEKİ fiyatlarda Babanız yapmaz bu iyiliği

4. 2012-13 lerde arada alır satardım. Konya ile değiştirdim. O zaman 3 kusur konya 300 civariydi 1 e 100 oran vardi. Sonra kagidi gebertmisler. 1 kuserlerde surundu durdu. 9,5 larda Biraz değerini bulur gibi oldu ama götürmeye niyetleri yok anlaşılan. Bugin konya 9000 küsür, bu 7,5 oradanda hesaplayın değerini iste

5. 7,53 den 7,43 e bir anda hangi dot lalesi bastı. Çıkarken 1.kiris inerken 10 kuruş amk

6. Ulan zaten gebermiş.hissyi daha ne yapabilirizin peşindeler. Hissenin bir kulak arkası kalmış ..

7. Buffet bu hisseyi ilk.ciktigindan beri tasisaydi mezarında ters dönerdi herhalde. Ulan tekelsin ama yatırımcıyı durtmel peşindesin. Bu.devletin bir işi de düzgün oazmi kardeşim. Sonra özelleştirmeye karşı çıkıyorlar. Ozellestirmesen bole geberip gidiyor,

Sayfa 255/262 İlkİlk ... 155205245253254255256257 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •