Sayfa 215/262 İlkİlk ... 115165205213214215216217225 ... SonSon
Arama sonucu : 2095 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: EKGYO - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. EKGYO'yu neredeyse bazen göz ucu bazen yakından 9 yıldır takip ediyorum.Bilançoları ve ülkenin genel gidişatı nedeni ile neredeyse hiç uzun vadeli olarak bu hisseye girmeyi düşünmedim. Kısa vadeli alım satımlarım oldu, bunlarda da çoğunlukla karla pozisyonlarımı kapattım.

Ancak 3-5 ay öncesinden başlayarak bu hisseyi radarıma aldım, emlak fiyatlarının artışı, hissenin iskontolu işlem görüyor olması nedenlerinden dolayı uzun vadeli olarak alımlara başladım. Alımlarımı genelde 2.00-2.25 bandında yaptım, şu ana kadar da önemli ölçüde kardayım. Ama hala hissenin yukarı potansiyelin olduğunu düşünüyorum.

Bana garip gelen zamanında bilanço ve emlak piyasası kötüleşirken EKGYO hisselerinde gereksiz bir coşku olurdu.Ama hem bilanço hem de emlak piyasası düzelmişken başlığa ölü toprağı serpilmiş gibi. Son çeyrek karındaki olumluluk bile bu trendi bozmuş görünmüyor. İlk çeyrekte hisse başına 19 küsür kuruş kar düşüyor, bu da EKGYO'nun gelecek sene en az 25-30 kuruş civarında temettü ödeyebileceğine işaret ediyor. Enflasyon konut fiyatlarını daha da şişirirse daha yüksek temettü rakamları da gündeme gelebilir.

Bu durumun tek açıklaması olabilir, bu başlıkta hisseyi pohpohlayanlar muhtemelen açığa satış yapanlardı, bilanço güzel gelip de yukarı doğru bir hareket başlayınca ve de bu gidişatın değişmeyeceği ortaya çıkınca piyasadan çekildiler. Bu tespitim EKGYO için olumlu yazan herkezs için geçerli değil tabi. Üstelik benimki basit bir gözlem ve sonuç çıkarma çabası. Çok da ciddiye almayın bence.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    EKGYO'yu neredeyse bazen göz ucu bazen yakından 9 yıldır takip ediyorum.Bilançoları ve ülkenin genel gidişatı nedeni ile neredeyse hiç uzun vadeli olarak bu hisseye girmeyi düşünmedim. Kısa vadeli alım satımlarım oldu, bunlarda da çoğunlukla karla pozisyonlarımı kapattım.

Ancak 3-5 ay öncesinden başlayarak bu hisseyi radarıma aldım, emlak fiyatlarının artışı, hissenin iskontolu işlem görüyor olması nedenlerinden dolayı uzun vadeli olarak alımlara başladım. Alımlarımı genelde 2.00-2.25 bandında yaptım, şu ana kadar da önemli ölçüde kardayım. Ama hala hissenin yukarı potansiyelin olduğunu düşünüyorum.

Bana garip gelen zamanında bilanço ve emlak piyasası kötüleşirken EKGYO hisselerinde gereksiz bir coşku olurdu.Ama hem bilanço hem de emlak piyasası düzelmişken başlığa ölü toprağı serpilmiş gibi. Son çeyrek karındaki olumluluk bile bu trendi bozmuş görünmüyor. İlk çeyrekte hisse başına 19 küsür kuruş kar düşüyor, bu da EKGYO'nun gelecek sene en az 25-30 kuruş civarında temettü ödeyebileceğine işaret ediyor. Enflasyon konut fiyatlarını daha da şişirirse daha yüksek temettü rakamları da gündeme gelebilir.

Bu durumun tek açıklaması olabilir, bu başlıkta hisseyi pohpohlayanlar muhtemelen açığa satış yapanlardı, bilanço güzel gelip de yukarı doğru bir hareket başlayınca ve de bu gidişatın değişmeyeceği ortaya çıkınca piyasadan çekildiler. Bu tespitim EKGYO için olumlu yazan herkezs için geçerli değil tabi. Üstelik benimki basit bir gözlem ve sonuç çıkarma çabası. Çok da ciddiye almayın bence.
    Ben bu hisse de 7 senedir kağıttayım,lakin bir arpa boy u yol alamadık.UMarım siz alırsınız,Çökmüşler! Who???
    saygılar,

3.  Alıntı Originally Posted by the Simon Yazıyı Oku
    Ben bu hisse de 7 senedir kağıttayım,lakin bir arpa boy u yol alamadık.UMarım siz alırsınız,Çökmüşler! Who???
    saygılar,
    Benim söylemek istediğim ekgyo'nun son 7 sene elde tutulacak bir hisse olmadığıydı. Ben bu dönemlerde YGGYO ve PAGYO'yu tercih ettim. Bu hisselerin geçmiş performanlarını ekgyo ile karşılaştırırsanız ne dediğim anlaşılır.

Şu anda söylemek istediğim de EKGYO'nun zamanının geldiği ama haketmediği dönemde etrafında yaratılan coşkudan mahrum olduğudur. BU satırları hisseyi gazlamak için yazmıyorum. EKGYO benim için elimde devamlı tutacağım temettü hissesidir.

Çökmüşler ifadesini neden kullandınız, anlamadım. Benim yazdıklarımda böyle bir iddia yok. Ama sonuçta bir çökme varsa bu da bilanço okuyabilenlerin okuyamayanların paralarına alması şeklinde gerçekleşiyor, son derece doğal bir süreç.

Saygılar.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by latif Yazıyı Oku
    Bu hafta bence belli olur ya yukarı yada asagiya

Bence çok keskin olacak

Bu bir yatirim tavsiyesi degildir

Ben kimseye ne al derim nede sat derim

Sakın beni dinlemeyin ben 6 sene nerdeyse Bu şirketi aldım ben 3.15 ten aldım 340 bin dolar bozdurup aldım 340 bin lot

Geçen sattım 3.14 ten gittim aynı gün akşam 3.12 den yerine koydum

Hem sattigima hemde geri aldığıma çok pişman oldum nerdeyse sabaha kadar ağladım

Kelin ilacı olsa kelime sürer ilk önce

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir Ben kimseye ne al derim nede sat derim

Herkez kendi bacağından asılır yani her koyun kendi bacağından dan asılır

Sonuç olarak
    ben kimseye ne al derim nede sat derim

Hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Benim söylemek istediğim ekgyo'nun son 7 sene elde tutulacak bir hisse olmadığıydı. Ben bu dönemlerde YGGYO ve PAGYO'yu tercih ettim. Bu hisselerin geçmiş performanlarını ekgyo ile karşılaştırırsanız ne dediğim anlaşılır.

Şu anda söylemek istediğim de EKGYO'nun zamanının geldiği ama haketmediği dönemde etrafında yaratılan coşkudan mahrum olduğudur. BU satırları hisseyi gazlamak için yazmıyorum. EKGYO benim için elimde devamlı tutacağım temettü hissesidir.

Çökmüşler ifadesini neden kullandınız, anlamadım. Benim yazdıklarımda böyle bir iddia yok. Ama sonuçta bir çökme varsa bu da bilanço okuyabilenlerin okuyamayanların paralarına alması şeklinde gerçekleşiyor, son derece doğal bir süreç.

Saygılar.
    Sn propolis arkadaş, hala buralarda ise yorum yapabilir.Bu kağıdın bilançosunu iyi okusanız ne olur?
    saygılar,

6. Siz onu bunu Bırakın da endeksi olmuş neredeyse 250.000 tamam mı endeks 90.000 len 2 tl idi endeks neredeyse 3 kat yapmış daha bizimki 3 Liraya geçemiyor onu bunu Bırakın da hep hikaye hep hikaye hep hikaye hep hikaye

Kelin ilacı olsa kelime sürer

7. nasıl olaça bu hisse

8. Yuh Diyorum Resmen Pamuk ipliğine Bağlı Ufak bir sallamada Kopuyor yetti artık

Sayfa 215/262 İlkİlk ... 115165205213214215216217225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •