Sayfa 9/262 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 2095 madde; 65 - 72 arası.

Konu: EKGYO - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Son arsa satışından%45 pay alacak.
    1.192 milyar......normalde tavan olması lazım ama ,,,,, bir bit yeniği var...itenşın. Diyorum

Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Emlak konutun piyasa değeri şu an için yaklaşık 8.7 milyar tl. Bugünki KAP açıklamasında bahse konu olan Beşiktaş Ortaköydeki arsanın satışında %45payı var şirketin. Bu da, en iyi teklife göre yaklaşık 1.2milyar tl yapıyor. Esasen çok müthiş bir KAP haberi. Borsa sabahtan taban bile açsa bana göre tavan yapabilcek bir haber.Ama hisse buna en ufak tepki göstermiyor. Neden?
    Herkesin kendince bir nedeni elbette vardır. Ama bana soracak olursanız, piyasa bu satışlardan elde edilecek karın yatırımcıya kazanç olarak döneceğine inanmıyor sanırsam. Ne gibi endişeler olabilir? Mesela şirket hisse geri alım programı açıkladı. Bu hisseler geri nasıl alıncak? Şirketin temettü ayrıldıktan sonra kalan karı ile alınacak diye biliyorum. Peki güzel geri alım yapsınlar, bu da müthiş bir haber. Ama gel gör ki piyasa buna da güvenmiyor. Yatırım tavsiyesi olmayıp kendimce senaryo üretiyorum. Diyelim ki belli bi azınlık şirketin hisse geri alım zamanını bilip ona göre pozisyon alıyor. Belli bir süre hisseleri topluyor. Sonra şirket birden, hisse geri alımı gereği temettüden kalan parayla hisseleri geri alıyor. Tabi burada zaten bir düğüm var. Şirket hisseleri ne zaman ve kaç tlden toplayacak. İşte bunu önceden bilen paraya para demiyecek. Sana bana düşen temettüyle hisseler bir anda geri alıncak ve haliyle yükselme potansiyeli olacak. Dipten toplayan mutlu mesut insanlar, hisseleri şirkete yukardan satacak belki de. Bunlar olacak diye idda etmiyorum, yatırım tavsiyesi yapmıyorum, bu hisse neden yükselmiyor diye kendimce sebeplerini bulmaya çalışıyorum.

gubrf ları gibimi olacak diyorsun..mutlu azınlık önceden haber alıp hisseyi 3 tlden toplayarak 80 tl den sattı..altın madeni haberini kullandılar...

ekgyo dada hisse alımını muhtemelen kullanacaklar sonra kanal istanbul ....

3. Milleti gaza getirip aldırmaya çalışmayın, sürekli satış var,devlet bile kanalın yapılacağından emin değil.Pazar günü Murat kurum kentsel dönüşüm, deprem ve hatta chp hakkında bile konuştu fakat kanal istanbul hakında tek kelime etmedi, yandaş rezil modaratörde korkusundan kanal ile ilgili soru soramadı.

4. Ayrıca gidecek hisse senedi gidiyor.Alarko,gyo,sasa.... ya bakın, nerelerden nerelere geldi ve yoluna devam ediyor, çünki namuslu, şerefli patron yatırımcısınıda düşünür, birlikte kazanır.

5. Gideceksin, elin mahkum. Başka çaren yok. Boşu boşuna zaman kaybetmeyin, boşu boşuna küfürler yemeyin.

6. Bütün iyi haberleri yok sayıp,
    Şimdi bu kafasını kuma gömünce,
    Görünmediğini falan mı sanıyor?
    Çok ilginç.

7. kanal istanbul yapılacaksa hazirana kadar ihale aşamasını tamamlamalılar...açıklamaları öyleydi ..
    hazirana kadar ihale etmezlerse zaten her geçen gün aşağı gitmesi kaçınılmaz..
    tokiden 1.4 milyara arazi almıştı kanal istanbul güzergahında..
    kanal istanbul yapılmayacaksa 1 milyar zarar eder oradan..
    yapılacaksa 3 milyar kar eder..
    3 ay kaldı izleyip göreceğiz bakalım..
    ben kendi adıma 1 aya kadar netleşeceğini düşünüyorum...45 gün ila süresi olacaktır ihalenin....
    eğer 2021 in ilk yarısında ihale ederiz dedilerse 1 aya kadar ihale ilanına çıkmalılar

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

8. haziranda erken seçim olası .aşı yok yabancı kaçıyo .tarihi diplerde yabancı oranı .aşı hala yok .en son akp parti yönetiminden açıklama yerli aşı nisandı yıl sonu mücdeeee si geldi ..yani 8 ay gecişkcek falan ..aşı hala yok gelmiyo bu arada ..kısıtlamalar kalktı ..büyük bir başıboşluk hakim ..merkezde para varmı herkes bi şe diyo ..faizler dolarla beraber zi,rvede gısgançlıktan çatloyo dünya ..aşı hala yok ..bahara kalmış son bahara deniyo ..ordan da 2023 ordan 2053 e doru ..aşı hala yok dünya gısganıyo ..emlak gyo varlık ofnu şirketi varlık ofnuna bağlı .varlık fonuna ataann en son yönetime kartal imamcı mezunu ..varlık fonları borsada dümnya gısganıyoo çatlıyolaaa ..büyük çökküş ossun genede gısganıyolaaaa ..yabancı kaçıyo aşı hala yok ..
    kısıtlamaalr var ama yok .
    bankalar mafiş ..tarihi çöküşte borsada ..
    aşı hala yok .faizler ucusta .
    emlak piyasası acil hareketlenmeden küçük orta esnaf sanayici ayağa kalakmaz .acil alt binlerce iş imaknı yaratan inşaat hareketlendirilmeli ..hesap basit faizler 1 in altına inecek farkı devlet karşılayacak devletin ödeyebileceği bir fark ..acil yapmalaılar yada zaten babacan geliyor haziranda erken seçim ..emlak gyo baabcanla beraber hakettiği yere ucar ..

-kısa bir temel analiz ..

Sayfa 9/262 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •