Sayfa 221/262 İlkİlk ... 121171211219220221222223231 ... SonSon
Arama sonucu : 2095 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: EKGYO - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

130 000 lot daha ekleyerek 200 000 Lora çıkarttım bugün. Düşüşler için 300 000 lot daha limit ayırdım. Yükselmezde düşerse 500 0000 Lota kadar çıkarmayı planlıyorum.
    Emlak konutun kanal İstanbul projeleri ne aşamada takip edenler paylaşırsa sevinirim.

2. Gerçekten KUMAR kAĞIDI OLDU

DÜN 3,69 dan birden 3,37 Düşürüp İşlemsırasını Durdurdular Açılınca 3,50 lerden sonra 3,54 den kapandı.

bugün 3,74 gördü şimdi 3,65 lerde Debelleniyor

millete Maizeme veriyor

3.  Alıntı Originally Posted by Karaşimşek1 Yazıyı Oku
    Gerçekten KUMAR kAĞIDI OLDU

DÜN 3,69 dan birden 3,37 Düşürüp İşlemsırasını Durdurdular Açılınca 3,50 lerden sonra 3,54 den kapandı.

bugün 3,74 gördü şimdi 3,65 lerde Debelleniyor

millete Maizeme veriyor

Dünkü o düşüş yalnızca EKGYO'ya özgü değildi. Endeks sansasyonel bir haberle göçtü, EKGYO da nasibini aldı.

Güzel bir bilanço geleceği fiyatlanıyor şu anda ama yabancılar borsayı terkettiği için kısıtlı işlem hacminde çok büyük oynaklık göstermesi de normal.

Bu hissede temettü tahmini yapacaksınız, kafanızdaki temettü hangi fiyatı hak ediyorsa o fiyatın altında alıp, ya bekleyeceksiniz ya da o fiyatın biraz üstünden satacaksınız. Bütün paranızı gelip bu hisseye gömmüşseniz kumar sizin tercihiniz demektir, hissenin bir günahı yok.

Ben benzer 7-8 hissede pozisyon alıyorum 5'i doğru çıkıp 3'ünde yanılsam bile endeksin üzerinde kazanç sağlıyorum. Tek hissesi olanlar ise ya çok kazanıyor ya da çok kaybediyor bu da onların tercihinin bir sonucu. Yakınmamak lazım.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Dünkü o düşüş yalnızca EKGYO'ya özgü değildi. Endeks sansasyonel bir haberle göçtü, EKGYO da nasibini aldı.

Güzel bir bilanço geleceği fiyatlanıyor şu anda ama yabancılar borsayı terkettiği için kısıtlı işlem hacminde çok büyük oynaklık göstermesi de normal.

Bu hissede temettü tahmini yapacaksınız, kafanızdaki temettü hangi fiyatı hak ediyorsa o fiyatın altında alıp, ya bekleyeceksiniz ya da o fiyatın biraz üstünden satacaksınız. Bütün paranızı gelip bu hisseye gömmüşseniz kumar sizin tercihiniz demektir, hissenin bir günahı yok.

Ben benzer 7-8 hissede pozisyon alıyorum 5'i doğru çıkıp 3'ünde yanılsam bile endeksin üzerinde kazanç sağlıyorum. Tek hissesi olanlar ise ya çok kazanıyor ya da çok kaybediyor bu da onların tercihinin bir sonucu. Yakınmamak lazım.
    Bu 7-8 şirketi ve neden aldığını paylaşabilir misin lütfen alım fiyatları ve hedef fiyatların ile beraber.
    Ekgyo hedefinide belşrtirsen sevinirim. Benim en önemli alma sebebim dolar bazlı çok çok ucuz olarak görmem ve geçen sürede elindeki varlıkların fiyatlarında ki muazzam artış, artı kanal istanbulda ki yaıtırmları.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    563
    Bilanço gelmiş kimse yazmamış.

Yatırım yaparken pek ilgilenmiyor muyuz acaba.

6 aylıkta 1.449 Kar gelmiş (geçen yıl yıllık kadar, ilk 6 ayda kar etmiş)

Geçen yıl 6 aylık ta 700 lü rakama göre ise karı 2 ye katlanmış.

İlk bakışta bunlar göze çarpıyor ayrıntılara da zaman bulunca bakalım.

6.  Alıntı Originally Posted by _ZeBuN_ Yazıyı Oku
    Bilanço gelmiş kimse yazmamış.

Yatırım yaparken pek ilgilenmiyor muyuz acaba.

6 aylıkta 1.449 Kar gelmiş (geçen yıl yıllık kadar, ilk 6 ayda kar etmiş)

Geçen yıl 6 aylık ta 700 lü rakama göre ise karı 2 ye katlanmış.

İlk bakışta bunlar göze çarpıyor ayrıntılara da zaman bulunca bakalım.
    Bilanço güzel ama piyasanın beklentilerine cevap verip vermeyeceği açık değil. Son dönemde aşağı yukarı çok sert hareketler yapıyordu. Benzer gelişmeler olabilir ancak yönünü kestirmek zor.

Biz hisse ile ilgili ne yorum yapsak yalan. analistlerin bilançoyu nasıl yorumlayacağı, kurumsalların hissede alıcı mı satıcı mı olacakları hissenin geleceğini belirleyecek. Derinliği olan bir hisse olduğu için küçük yatırımcının kararları hissenin yönünü belirlemekte etkili değil.

Uzun vadeli olarak elimde tuttuğum bir hisse olduğundan piyasanın kısa vadeli tepkisinden bağımsız olarak elimde tutmama neden olacak bir bilanço olarak görüyorum. Değerlemeler hariç f/k'sı 5 civarında olan bir hisse söz konusu nihayetinde. Seneye de asgari 20-25 kuruş temettü verir diye tahmin ediyorum.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7. hissenin Çok Agresif Hareket etmesine

Anlam veremiyorum

Robota mı bağlıyorlar bilmiyorum ekran yıldırım hızıyla hareket ediyor

Düşer çıka ama Balıklama olma hep Balıklam Dalın maz yukarı da aşağıda

8. iyi bilanço gelmesinden dolayı elindeki malı kaptırmamak icin fiyatını biraz yukarıya çektiler. Hisse sahibi hala tutabileceği en düşük fiyatta tutmaya devam ediyor.

Sayfa 221/262 İlkİlk ... 121171211219220221222223231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •