Sayfa 549/578 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559 ... SonSon
Arama sonucu : 4620 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

Cümleten hayırlı bayramlar..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    https://www.linkedin.com/posts/pivot...605286400-6H40

Pivot bio akiyor masallah , umarim bu firmadan exit olunmaz , gorunen o ki kimyasal gubreler gelecek 10 yilda cok azalacak kullanimi, bizimkiler halka arz etmeyip tursusunu kurmaya devam etsinler. Su donemde okutmak, bu tarz girisimlere daha cok kaynak ayirmak lazim . Yoksa bu dinazor yonetim gibi kimyasal Gubre de tarihin tozlu sayfalarinda yerini alacak

https://www.linkedin.com/posts/karst...836637184-YlAH
    Kesinlikle aynı görüşteyim

Akıllı patron, Şirketleri en üst noktasında iken halka açar

Toros’ un kapasite kullanım oranı şu anda çok yüksek, Meram ve Gönen ile beraber şu anda müthiş bir hikaye var, yeni yatırım yapılmazsa şirket yönetimi evden organik gübre getirmek dışında başka bir şey yapamaz

Akıllı patron olsa ya halka açar ya da stratejik bir yatırımcıya yarısını satar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ALASKA-Bizans towere çöken Süslü Mırat ve Derin Çagların karşında oturan gazteci Abdulkadire sor.
    Gönderi
    25,990
    Bir derleme yapalım. 30 haziran 2020 tarihli şirketin verdiği degerlemelere göre venturesdeki son durum.....

1- LATCH....3.351.000 dolar görünürken 13.728.000 dolar ile satıldı. 10 milyon dolardan fazla kar....
    2- PROSPERA....4.000.000 dolar görünürken 17.400.000 dolar ile satıldı. 13.4 milyon dolar kar.....
    3- QUANERGY...2.500.000 dolar görünürken 13.440.000 dolar ile satıldı. 11 milyon dolar kar...(2021 2. yarıda işlem tamamlanacak)
    4- PİVOT BİO....6.558.000 dolar görünürken 30.800.000 dolar deger çıkıyor. Son D serisine tekfen payı oranında katıldı ise 6.622.000 dolar ödeme yapmış olur. Pivotta maliyet 13 milyon dolar demiş olsak bile son 2 milyar dolarlık degerlemeye göre 17.8 milyon dolarlık bir fark çıkıyor.

ŞİRKET KAP A GÖNDERDİĞİ HABERDE 150 MİLYON TL DEGERLEME KARI VAR DİYOR. SON DURUMLAR BU ŞEKİLDE....

---Şerefli yönetim bilanço dipnotlarında bunları detaylı anlatmalı. Pivot bio da tekfen %1.54 payını artırmışda olabilir. Pivot bio artık AR-GE aşamasında olan bir şirket değil, etkisi kanıtlanmış ürünler satıyor. Son D serisinde toplanan 430 milyon dolar tüm dünya ülkelerine ürün satmak için kullanılacak, Toros Türkiyede bu ürünü üretirmi, satarmı orası yönetimin ufkuna kalıyor.
    Son düzenleme : cemal31; 21-07-2021 saat: 14:00.

4. Sayin Cemal31

Bu yazdiklarinizi Caglar Bey e tekrar Detayli soracagim , bu konuyu detaylandirmamiz lazim . Son gorustugumuzde bana Amerikada Vergi var demisti ama detayli bu konuyla ilgili bir son durumu faaliyet raporunda gormek istiyoruz , Nerde Kac Milyon yatirildi edildi seffaflik istiyoruz Faaliyet raporunda ventures kismi detaylandirmali !! Aksi taktirde Spk ya yazalim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ALASKA-Bizans towere çöken Süslü Mırat ve Derin Çagların karşında oturan gazteci Abdulkadire sor.
    Gönderi
    25,990
     Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Sayin Cemal31

Bu yazdiklarinizi Caglar Bey e tekrar Detayli soracagim , bu konuyu detaylandirmamiz lazim . Son gorustugumuzde bana Amerikada Vergi var demisti ama detayli bu konuyla ilgili bir son durumu faaliyet raporunda gormek istiyoruz , Nerde Kac Milyon yatirildi edildi seffaflik istiyoruz Faaliyet raporunda ventures kismi detaylandirmali !! Aksi taktirde Spk ya yazalim
    Sormak lazım ortak. En son KAP da satış karı demiyorlar, DEGERLEME ARTIŞINDAN KAR denmiş....Madem öyle pivot bio daki gibi degerleme artışlarını bilançoda kar olarak yazmaları lazım. Geçenlerde yanılmıyorsam soft robotics de 10 milyon dolarlık yeni fon saglamıştı, bu şirketlerin degeri her yıl artıyor. Bizim yönetimde kuş kadar beyin varsa pivot bio nun Türkiyede üretim ve satışı gibi konuları şimdiden baglardı....

6.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Sayin Cemal31

Ortaklar

Konu şeffaflık ve değerleme olunca İster istemez aklıma gaz depolama ve SOCAR geliyor.

Malum buraları batak

Artılar eksileri götürmemeli ve hepsinin hesabı ayrı ayrı verilmeli

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    25,990
    https://www.crunchbase.com/organizat...any_financials

Pivot bio nun 2 ekim 2018 deki B serisi fon artışında tekfen ventures var. 30 nisan 2020 de C serisinde 100 milyon dolarlık giriş ve 19 temmuz 2021 de D serisinde 430 milyon dolarlık yeni sermaye girişleri var. Çaglar ın verdiği 30 haziran 2020 tarihli tabloya göre pivot bio nun o günkü degeri 6.558.000 dolar görünüyor. Tekfenin gerçek maliyeti-yatırdıgı pere 6.558.000 dolardan belkide çok azdır, atıyorum 3 milyon dolardır. kim bilir.....

8. TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANAN "YEŞİL MUTABAKAT EYLEM PLANI: TARIMDA PESTİSİT VE KİMYASAL GÜBRE KULLANIMI AZALTILACAK

Mutabakat Eylem Planı"na göre, Türkiye tarımda pestisit ve kimyasal gübre kullanımını azaltacak. Pestisitler yerine biyolojik ve biyoteknik mücadele yöntemlerinin kullanımı yaygınlaştırılacak. Ar-Ge çalışmalarıyla kimyasal gübreler yerine gübreleme programına organik gübreler dahil edilecek.

DÜNYA Haber Merkezi
    20 Temmuz 2021 12:42

Türkiye, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması ve ihracatın sekteye uğramaması için pestisit (zararlı organizmaları engellemek, kontrol altına almak ya da zararlarını azaltmak için kullanılan madde ya da maddelerden oluşan karışımlar) ve anti-mikrobiyaller ile kimyasal gübre kullanımını azaltacak.

Ticaret Bakanlığı tarafından, Türkiye'nin, iklim değişikliğiyle mücadele politikalarına adaptasyonunu sağlamayı hedefleyen ve ihracatta rekabetçiliği güçlendirecek bir yol haritası niteliğinde olan "Yeşil Mutabakat Eylem Planı" yayımlandı.

Yeşil Mutabakat Eylem Planı'ndan yapılan derlemeye göre, Avrupa Birliği'nin (AB) Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında alacağı önlemlerin Türkiye'nin AB ile tarım ticaretini sekteye uğratmaması açısından ülkede sürdürülebilir tarıma yönelik eylemler gerçekleştirilmesi önem taşıyor.

Bu kapsamda, AB hedefleriyle uyumlu şekilde Türkiye'de pestisit ve anti-mikrobiyallerin kullanımının azaltılması sağlanacak. Bu süreçte, biyolojik ve biyoteknik mücadele yöntemlerinin kullanımı yaygınlaştırılacak.

Türkiye'de organik tarım üretim alanları ve üretim miktarları artırılacak. AB'nin organik tarım mevzuatının uyumlaştırma çalışmaları tamamlanacak. Türkiye ile AB arasında organik tarım ticaretini desteklemek amacıyla AB ile organik tarım alanında karşılıklı tanıma sağlanabilmesi için AB nezdinde girişimler yürütülecek.

Kimyasal gübre kullanımı azaltılacak ve AB'nin bu alandaki hedef ve politikaları doğrultusunda çalışma yapılacak.
    Ar-Ge çalışmaları sonucunda ham madde bakımından dışa bağımlı üretilebilen kimyasal gübrelerin kullanım miktarı azaltılacak, yeni nesil ve yavaş salınımlı gübrelerin kullanım miktarları belirlenecek.

Gübreleme programına organik gübreler dahil edilerek sürdürülebilir toprak verimliliği sağlanacak.
    Arazi toplulaştırma faaliyetleri yürütülecek ve 2023 yılı sonuna kadar 8,5 milyon hektar alanda toplulaştırma tescil faaliyetleri bitirilecek.

Yenilenebilir enerji tarımda da kullanılacak

Tarımda yenilenebilir enerji kullanımı artırılacak. Aydın, Denizli, İzmir ve Ağrı'da kurulan tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgelerinde jeotermal kaynaklardan faydalanılarak bitkisel üretim yapılacak.

Yenilenebilir enerji kullanan seralar ve üretim tesisleri desteklenecek.

Tarımsal üretimde atık ve artıkların tekrar değerlendirilmesi konusunda Ar-Ge çalışmaları yürütülecek.

Desteklenen Ar-Ge projeleriyle tarımsal atıkların enerji olarak değerlendirilmesi amacıyla atık ve artık yönetiminin geliştirilmesine katkı sağlayacak araştırmalar yapılacak.

Gıda atık ve artıklarının geri dönüşümünün sağlanmasına yönelik farkındalık yaratma ve tüketicinin bilinçlendirilmesi çalışmaları gerçekleştirilecek.

Satış ve toplu tüketim hizmetleri sağlayan yerlerde işletmecilere yönelik gıda israfıyla mücadele amacıyla kontrol listeleri hazırlanacak.

Avrupa Komisyonunca açıklanan "Tarladan Sofraya ve Biyoçeşitlilik Stratejileri"ne ilişkin bilgilendirme faaliyetleri yapılacak.

Sayfa 549/578 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •