Sayfa 824/1001 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 6,585 - 6,592 arası.

Konu: Viop XXXII

1. 2019 zirve düşüş ho hareketleri ile

2020 zirve düşüş ho hareketleri ile

2021 zirve düşüş ho hareketleri ile. Süreç devam ederse sonu belli.

2. Sağlık Çalışanlarının inanılmaz özverisiyle bugüne kadar ayakta kalan Sağlık Sistemi vaka hızındaki artışın kısa bir süre daha böyle devam etmesi durumunda çökebilir;meali ihtiyaç duyduğunuzda ne yatacak yatak ne de size bakacak sağlıkçı bulamama ihtimaliniz çok yüksek;bu işin şakası yok kendinizi ve yakınlarınızı koruyun...

3. Yabancı sürekli satıyor bisti. Takasları 42,58 e kadar geriledi.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    "Bu dolar bolluğunda bizim gerizekalılar bile doları yüksek tutmayı başaramaz" diyordum. Foruma da yazdım hatta diye hatırlıyorum. 5.5 da dengelenmesini bekliyorum demiştim. Asıl gerizekalı ben mişim.

Ne yaptılar, ettiler...her yerden dolar fışkırdığı zamanda önce içerde ki parayı kaçırdılar, yeni para girişinin önüne set çektiler ve bi de yine dolarcı halkın dolar alma güdülerini ateşleyip 100-150 milyar dolar daha ek dolar aldırttılar... Zaten dolar buralarda ancak bu 3 öğeyi aynı anda yapabilirsen olabilirdi ve başardılar. Valla müthiş bir olay.

Ayrıca son MB başkanı saçmalığı ile de borsadan coin piyasasına da hatrı sayılır sayıda adam kaçırdılar. 2023'den sonra kitap yazsınlar da öğrensin herkes, ülke nasıl yönetilirmiş :P
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

5.  Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    Şu MB başkan olayı olmasa 1700 lerdeydik ..
    MB başkanı nın görevden alınması olayının piyasayı bu kadar bozup , belirsizlik yaratacağını onlarda hesaplayamadı.
    Dengelenme olmadan borsada bu hareketler devam eder.
    15 nisan Merkez bankası toplantısı takip edilecektir.

6. Carsi pazar coint olmuş herkesin elinde
    Adam 1 30 yapmış, bisi geliyo ama ne

7. Ben hiçbirşeyin şans olduğuna inanmıyorum. Çok ekstrem, büyük doğal afet, planlanmamış savaş, devlet adamlarının ani ölümü gibi olaylar olmadığı sürece. MB başkanının görevden alınması gibi bir haberin piyasayı bu kadar bozacağına ihtimal vermiyorum. Bist 120 binde bu haber gelseydi böyle olur muydu? Ya da ilk kez görevden alınan MB başkanı bu değil. Piyasa zaten bozulacaktı, 2 aydır zirvede mal dağıtıyorlardı. Bu haberi de işlerine geldiği gibi kullandılar. Benim bakış açım bu. Boğa piyasasında ise tüm negatifleri görmezden gelir, iş bitmiş ayı piyasasına girmişse istediği her haberi satış yönlü kullanır, iyi haberlere kulak tıkar.

Endeksteki bariz 3 lü tepeyi, dolar bazlı endeksteki bariz OBO yu da MB yapmadı ya. Zaten satacaklardı. Tuzu biberi oldu. Satış şekli de sert oldu o kadar.

Bist 160 binde erken seçim heberi gelse ne var ne yok satarlar. Bist 100 binde gelse umarsızca alırlar. Birinde tepede birinde dipte. Biz de derizki erken seçimi fiyatlıyor. Yok babam fiyatlamıyor, zaten satacak ya da alacaktı. Biz bahane uyduruyoruz.

8.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    MB başkanı nın görevden alınması olayının piyasayı bu kadar bozup , belirsizlik yaratacağını onlarda hesaplayamadı.
    Dengelenme olmadan borsada bu hareketler devam eder.
    15 nisan Merkez bankası toplantısı takip edilecektir.
    Sonuçlarını bile isteye,önceden de pozisyonlarını ona göre alarak yaptılar;Ağbal neden alındı bilen yok,yeni gelenin Ağbal'dan farklı söylemi icraatı mı var???

Sayfa 824/1001 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •