Sayfa 827/1001 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 6,609 - 6,616 arası.

Konu: Viop XXXII

1. Alım jeton konusunda pek ısrarcı olmayin bence bankalari hiç böyle neden çıkarsam kardır pozisyonu görmedim. Dikkat bofa daha satar bitmez bunda mal..

herkese kolay gelsin....Voba ara verdim kafam rahat....
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

3. Norveç, Kuzey Denizinde petrol buldu ama gelirini gelecek kuşaklar için Norveç Fonunda topladı. Bir kuruşunu harcamadılar. Bugün o fonun toplamı 1 trilyon dolardan fazla.Yani petrol gelirinin Norveç'e bugüne dek katkısı olmadı. Çocuklarına ve torunlarına sakladılar.

Alıntı Originally Posted by mertus Yazıyı Oku
    Dün Masko mobilyacılar çarşısına gittik. Kızıma sandalye almamız lazım evden ders gördüğü için aylardır ihtiyacı var. Kasım Aralık gibi bakmaya gittiğimizde dolar yükseldi yeni zam geldi dediler, beğendiğimiz modellere 600 lira civarı fiyat vermişlerdi.

Dün gittiğimizde benzer bir sandalyeyi 850 liraya aldık. Üstelik tekrar zam geldi 1000 TL üzerine çektiler fiyatı. Haftaya gitsek 1000+ TL'ye alabilecektik. Zammın nedeni kur artışı ve hammadde sıkıntısı. Buraya kur grafiğini koymaya gerek yok bu topikte herkes ezbere biliyor zaten. Dolar 8.5 oldu sandalye 600 oldu. dolar 7 liraya düşüp tekrar 8 oldu sandalye 850 oldu. Hatta hızını alamadı hammadde sıkıntısı var dedi 1000+ lira oldu. Yazıklar olsun.

Fırsatçı ş.r.f.s.zlere prim vermemek için alışveriş yapmayayım diyorum. Ben alışveriş yapmasam dükkan sahibi orta sınıf esnaf batacak. Asıl para babası olan piyasayı yöneten adama birşey olmayacak. Hatta belki de o esnafın malına ucuzdan çöküp daha da zengin olacak. Bu düzeni nasıl bozacağımı da bilmiyorum. Çaresizlik hissediyorum.
    aslında enflasyon döngüsünü kırmamız için TÜRKİYE resesyona girmesi...çok gerekli tabi buna karşı çıkacak çok sanayici var...ama acı ilaç içilmeden düzlüğe çıkılamaz.....abd bunu yaptı ve başardı....
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

5.  Alıntı Originally Posted by Viop& Yazıyı Oku
    48 altı her kademeye 5 kontrat alış giriyorum,%50 kısaları kapayacağım,51 üstü görürse tekrar kısa ilave ederim...
    Kısa %50 devam,yazdıklarım gitmiş...

Alıntı Originally Posted by mertus Yazıyı Oku
    Dün Masko mobilyacılar çarşısına gittik. Kızıma sandalye almamız lazım evden ders gördüğü için aylardır ihtiyacı var. Kasım Aralık gibi bakmaya gittiğimizde dolar yükseldi yeni zam geldi dediler, beğendiğimiz modellere 600 lira civarı fiyat vermişlerdi.

Dün gittiğimizde benzer bir sandalyeyi 850 liraya aldık. Üstelik tekrar zam geldi 1000 TL üzerine çektiler fiyatı. Haftaya gitsek 1000+ TL'ye alabilecektik. Zammın nedeni kur artışı ve hammadde sıkıntısı. Buraya kur grafiğini koymaya gerek yok bu topikte herkes ezbere biliyor zaten. Dolar 8.5 oldu sandalye 600 oldu. dolar 7 liraya düşüp tekrar 8 oldu sandalye 850 oldu. Hatta hızını alamadı hammadde sıkıntısı var dedi 1000+ lira oldu. Yazıklar olsun.

Fırsatçı ş.r.f.s.zlere prim vermemek için alışveriş yapmayayım diyorum. Ben alışveriş yapmasam dükkan sahibi orta sınıf esnaf batacak. Asıl para babası olan piyasayı yöneten adama birşey olmayacak. Hatta belki de o esnafın malına ucuzdan çöküp daha da zengin olacak. Bu düzeni nasıl bozacağımı da bilmiyorum. Çaresizlik hissediyorum.
    bunun fırsatçılıkla bağlamayın ÜFE resmi oalrak %31 de henüz daha fiyatlara yansıma tam gerçekleşmedi bu ay tüm dayanıklı eşya otomobil mobilya inşaat malzemelerine müthiş zamlar gelecek

develtin elindeki istikbalde aralıktan mart sonuna kadar yağpılan zam %20 ve bu ay %15 civarı zam bekleniyor ürünlerine devlette mi fırsatçı neyse buna cevap verme
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    aslında enflasyon döngüsünü kırmamız için TÜRKİYE resesyona girmesi...çok gerekli tabi buna karşı çıkacak çok sanayici var...ama acı ilaç içilmeden düzlüğe çıkılamaz.....abd bunu yaptı ve başardı....
    Bir adam ve çevresinde ki üç beş kişi ejder suyu içecek diye 85 milyonluk neden acı ilacı içsin.? Bu iktidar gitsin yetecek... Acı ilacı iktidar içecek...

8.  Alıntı Originally Posted by Viop& Yazıyı Oku
    Kısa %50 devam,yazdıklarım gitmiş...
    43 ve altı her kademeye 5'er kontrat,kısa %25'le devam...

Sayfa 827/1001 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •