Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: Hisse Satışından Gelen Parayı Kullanma

1. Hisse Satışından Gelen Parayı Kullanma

Arkadaşlar merhaba,

Ben uzun zamandır borsada işlem yapmıyordum. Tekrardan işlem yapmaya başladım. Akbank üzerinden hesabım var.

Sorum şu; Aldığım hisseyi sattığımda aynı gün bu para ile başka hisse almak istedim ancak gelecek olan miktar hesabımda görünmedi. Tamam para T+2 günde hesaba geçiyor ama hisse almak istediğimde kullanılıyordu. En azından eskiden öyleydi. Acaba kurallar mı değişti? Herkes için geçerli bir durum mu? Yoksa Akbank'ın yaptığı bir şey mi?

Yani ben hisse satınca gelecek para ile anında başka hisse alamazmıyım?

2. Merhaba bende bu soru için konu açıcaktım. Hep long pozisyonda işlem yapıyordum al bekle tut yani. Şimdi bankadan aracı kuruma geçip hisse alıp satıp aynı gün başka hisseye geçmeyi planlıyorum T+2 mantığı olmayan aracı kurum var mı?

Birde halka arz olan hisseye 10bin TL girsem oransala, o paramın iadesi ne zaman olur?

3.  Alıntı Originally Posted by sprite07 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

Ben uzun zamandır borsada işlem yapmıyordum. Tekrardan işlem yapmaya başladım. Akbank üzerinden hesabım var.

Sorum şu; Aldığım hisseyi sattığımda aynı gün bu para ile başka hisse almak istedim ancak gelecek olan miktar hesabımda görünmedi. Tamam para T+2 günde hesaba geçiyor ama hisse almak istediğimde kullanılıyordu. En azından eskiden öyleydi. Acaba kurallar mı değişti? Herkes için geçerli bir durum mu? Yoksa Akbank'ın yaptığı bir şey mi?

Uzun süre olmuş ama bildiğim kadarıyla hisse sattıktan sonra tabiki de aynı gün başka bir hisse alabilirsiniz. Yalnız sattığınız hisse alt pazarda veya brüt takasta ise o gün başka hisse alamazsanız, ertesi gün alırsınız.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by sprite07 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

büyük ihtimal satmış olduğunuz hisse brüt takastadır, brüt takasta olan bir hisseyi satınca bazı kurumlarda o parayla aynı gün işlem yapamıyorsunuz.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •