Sayfa 126/1002 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Tefas sabah sabah yine acilmiyor
    Bi duzeltemediler su uygulamayi

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    avrupadayim
    tefasta hic sorun olmuyor burada acaba turkiye icindemi sorun yasaniyir?!
    Canlar gider heyyyy

Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Döviz eksisi açığı borcu olan
    Yurt içi daha çok çalışan, ihracat payı az olan firmalardan

Yurtdışı Fon lara ek olarak , yurt içi fonlardan da çıkış var..

Aracı kurumlarınızdan döviz pozisyon
    Ypp listelerini isteyin

Yatırımcılar Emniyet sübabı gibi düşünerekten,
    Döviz artısı olan, ihracatı çok olan şirketlere kayıyor para..

Artık, borsamızdan Bedelli kanburu komple kalkmalıdır...
    Bir şirket, Bedelli yapıyorsa, bilin ki iyi yönetilemiyordur, Tarzan zordadır

Birden çok tekrar etmişse, piyasayı sövüşlüyorlardır..

Şirketlerin yönetilemezliği, asla yatırımcıya fatura edilemez

Bedelliye artık kesinlikle hayır..

Pahalı hisseler, pd/dd şişik , f/k sı şişik tahtalara bulaşmayın
    —////

Güncel mevzular:

Ukrayna-Rusya savaş hazırlıkları

Artan Coronavirüs vakaları

Aşı ilaç savaşları

Yatırım tavsiyesi içermez.
    Bu mesajı 4 ayrı topiğe kopyalayıp yapıştırmışsın. Derdin nedir anlayamadım? Yazılarının değerli ve yol gösterici olduğunu düşünüyorsan aç ayrı bir topik oradan paylaşım yap. Her topiğe aynı şeyi yapıştırıp durma...Senin yazılarını okumak isteyende gelsin oradan okuyup faydalansın.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Günaydın, bir sorum olacaktı bilen bir arkadaş cevaplayabilirse sevinirim. 5 gün önce ppz aldım ziraatten. Getiri oranına baktığım zaman 19.75 gösteriyor. Fakat günlük getiriyi 365’le çarptığım zaman 18.25 buluyorum. Fonda stopaj yok. Getiri hesabını yaparken de bileşik değil, basit faiz hesaplıyorlar diye biliyorum. Neyi kaçırıyorum, fikri olan var mı? Teşekkürler

4. Sayın Foncum,

Kıymetli bir çalışma. Hasbelkader düzenlemek isteyebileceğiniz bir iki önerim olacak.

1- Farklı zamanlarda farklı miktarlarda aynı fondan alabiliyoruz, fonumuza yaptığımız eklemeleri sizin uygulamanızda gerçekleştiremiyoruz ve maliyetlendiremiyoruz. Örnek vermek gerekirse 1 martta 10 adet nnf aldım, bugünde 10 adet nnf aldım, ekleyemiyoruz.
    2- Yukarıda bahsettiğim konu ile ilgili olarak fonların alım tarihlerini girebilseydik hem dönem bilgimiz hemde fon alış tarihini sistem çekebilmenizin daha kolay olacağını düşünerek daha uygun bir fon maliyetlemesi ve havuzu yapabileceğimizi düşünüyorum.

Deneme amaçlı giriş yapıp farklı zamanlarda aldığım aynı fonun girilememesi sebebiyle uygulamaya devam etmeyip bıraktım.

Eğer yukarıdaki düzenlemeleri gerçekleştirebilirseniz memnuniyetle kullanıp görüşlerimizi sizlerle paylaşırız.

Saygılar.

Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    Günaydın, bir sorum olacaktı bilen bir arkadaş cevaplayabilirse sevinirim. 5 gün önce ppz aldım ziraatten. Getiri oranına baktığım zaman 19.75 gösteriyor. Fakat günlük getiriyi 365’le çarptığım zaman 18.25 buluyorum. Fonda stopaj yok. Getiri hesabını yaparken de bileşik değil, basit faiz hesaplıyorlar diye biliyorum. Neyi kaçırıyorum, fikri olan var mı? Teşekkürler
    Günlük getiri x365/95x100

6.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Günlük getiri x365/95x100
    Cevap için teşekkürler, 0.95’e niye bölüyoruz?

7.  Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkürler, 0.95’e niye bölüyoruz?
    mevduatta %5 stopaj var, fonda yok. mevduat eşlenik faizini bulmak için.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Halka arzdan sonra patron satışı gelirse siz o zaman görün nasıl kokar nasıl kokar...
    Kesinlikle katılıyorum. Batmakta olan şirketi satışa çıkarsa, satamayacağı bedelle halka arz ederek satmak yeni moda oldu. Hele hele ilk arz sonrası birkaç tavan yaptıktan sonra patron kendi hisselerini de tavandan KY'ye satarak hayal edemeyeceği fiyata şirketi pazarlıyor.

Sayfa 126/1002 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •