Sayfa 21/1002 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Aynen, zarar...Eğer yanlış hesaplamadıysam %12 bir zarar var bendeki devlet desteği fonunda.
    Benim Devlet katkısı fonu KEA son 1 yılda % + 22 getirmiş.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=KEA

Bu arada ereğli hissesi taban, temettü dağıttığı için sanırım. Yarın ereğli bulunan fon getirileri biraz törpülenir.

Temettü bir kaç gün sonra hesaplara yansıyor sanırım.

Sanırım aktif yönetildiğini düşündüğümüz eskinin başarılı fonlarından mac artık başarısızlığını ve borsanın nereye gidemeyeceğini öngöremeyişinin bedelini kendisine ve yatırımcısına ödetiyor. Portföyü u30 ve banka ağırlıklıya çevirdiğinde şüphe ile bakmıştım. Hatta twitterdan birkaç sorudan sonra fonun sahibi beni engellemişti. Kendi adıma yabancıların yoğun olduğu hisselerde yatırım yapmamayı uzun zamandır prensip edindim, uzun süredir %25-30 üzeri hisse taşımıyorum. Portföyündeki 2 spekülatif hissenin bu yıl yaptığı atakları saymaysak son 1 yılı başarısız geçirdiğini düşünüyorum.
    Gerçekten yatırımcılar için çok zor bir dönem olacak önümüzde.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Benim Devlet katkısı fonu KEA son 1 yılda % + 22 getirmiş.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=KEA

Bu arada ereğli hissesi taban, temettü dağıttığı için sanırım. Yarın ereğli bulunan fon getirileri biraz törpülenir.

Temettü bir kaç gün sonra hesaplara yansıyor sanırım.
    KEA gayet iyiymiş. Bizimki son bir yılda %5. Aslında keşke tam tersi olsaydı. Yani BES fonlarının tefas'a açmak yerine, tefas fonlarını BES'e acsalardı. KEA'ya geçiş yapabilirdik, çok iyi olurdu.

4.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    KEA gayet iyiymiş. Bizimki son bir yılda %5. Aslında keşke tam tersi olsaydı. Yani BES fonlarının tefas'a açmak yerine, tefas fonlarını BES'e acsalardı. KEA'ya geçiş yapabilirdik, çok iyi olurdu.
    Aynen, en azından Bes yatırımcısı, bes fonlarını kendi arasında diğer bes fonları ile değiştirebilselerdi.

Bu arada katılım katkı fonları arasında KEA düşük bile kalıyor, Bes fonları kendi aralarında değiştirilebilse PBC ye geçmeyi düşünebilirdim.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=BPC

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Sanırım aktif yönetildiğini düşündüğümüz eskinin başarılı fonlarından mac artık başarısızlığını ve borsanın nereye gidemeyeceğini öngöremeyişinin bedelini kendisine ve yatırımcısına ödetiyor. Portföyü u30 ve banka ağırlıklıya çevirdiğinde şüphe ile bakmıştım. Hatta twitterdan birkaç sorudan sonra fonun sahibi beni engellemişti. Kendi adıma yabancıların yoğun olduğu hisselerde yatırım yapmamayı uzun zamandır prensip edindim, uzun süredir %25-30 üzeri hisse taşımıyorum. Portföyündeki 2 spekülatif hissenin bu yıl yaptığı atakları saymaysak son 1 yılı başarısız geçirdiğini düşünüyorum.
    Selamlar, serbest fonu için türev kullanabileceğini söylediğinde garipsemiştim ama sanıyorum büyük yatırımcıyı biraz daha fazla önemsemeye karar verdiler.

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku

Bugün itibarıyla kırdım zincirini MAC'ın.Show bugün başlamış bile..Kağıtları epey iyi gidiyor bugün.

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    önümüzdeki zor dönemi mac yatırımcıları için mi dediniz yoksa genel olarak mı? p.tesi günkü tablo ortadan tamamen kalktı bankalar hariç piyasa eski yerine geldi hatta çoğu geçti bile. Ülkeye meteor düşse yine de toplanıyor bence çok iyi yerlere gidecek borsa bu yıl içinde.

8.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    önümüzdeki zor dönemi mac yatırımcıları için mi dediniz yoksa genel olarak mı? p.tesi günkü tablo ortadan tamamen kalktı bankalar hariç piyasa eski yerine geldi hatta çoğu geçti bile. Ülkeye meteor düşse yine de toplanıyor bence çok iyi yerlere gidecek borsa bu yıl içinde.
    Meteor demişsiniz ama Akdeniz'den sonra Karadeniz'deki NATO askeri deniz yığınağından açıkcası çok endişeleniyorum. Herkes Rusya'ya karşı diye düşünürken beklenmedik birşey olmaz umarım.

Sayfa 21/1002 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •