Sayfa 311/1002 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. tunç Şatıroğlu'nun tivitleri geliyor. dolar, son üç yılda yüzde yüz artmış. maaşlarımız da ortalama yüzde 30 falan artmıştır, ne kadar hızlı fakirleşiyoruz yazık. bundan daha üzücü olanı ise insanların önemli bir kısmının bu durumun dış güçlerin yoğun saldırıları sonucu olduğunu düşünmeleri. çünkü biz asla hata yapmayız. hatasız kul olmaz diyen de boşa konuşmuş. ah şu dış güçler ah.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Daha önce 40-30-30 olan ( faizli/dövizli/endeks) sepetimi 30-40-30 haline dönüştürmüştüm. Artık 20-50-30 haline dönüştüreceğim. Yani faiz bazlıları 10 puan daha düşürüp dövizli tarafı 10 puan daha artıracağım. Hsyf oranını sabit tutacağım.

Döviz bazlı sepetim %45 kub / %45 gbc / %5 tff / %5 gbg'den oluşuyor.

Bu arada faiz bazlı sepette çıkardığım ktm yerine opl değişkeni koydum. Son durum ppz/osd/opl/suc şeklinde oldu.
    yani özetle, şu saatten sonra birikimlerimin yarısını döviz bazlı değerlendiririm, tl'ye güven, iyice dibe vurdu demek istiyorsunuz ve sonuna kadar da haklısınız hocam. bol kazançlar dileğiyle.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    yani özetle, şu saatten sonra birikimlerimin yarısını döviz bazlı değerlendiririm, tl'ye güven, iyice dibe vurdu demek istiyorsunuz ve sonuna kadar da haklısınız hocam. bol kazançlar dileğiyle.
    TL'ye güvenden ziyade verilere güvenim yok hocam. Hayatımda komplo teorilerine inanmadım ama artık alternatif kurumların hesaplamalarına bakıldığında verilerde doğru olmayan şeyler var. Stabilizasyon amacı ile koyduğum faiz bazlı tl varlıklarda ağır negatif faiz baskısı altında.
    Eskiden de TL zayıftı, ben kendimi bildim bileli hep zayıftı ama enflasyonun %60 olduğu 80'ler 90'larda bankalar %70 faiz verirdi.
    Risk primi de çok çok daha düşüktü günümüzden.

Şu ortamda %30-35 altındaki tüm faizlerin negatif olduğunu düşünüyorum.

Size de bol kazançlar, bilmukabele hocam selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. EIC deki günlük getiri doğru mu acaba ? Şu ana kadar bir düzeltme de gelmedi

5. TPF çok kötü gidiyor.
    Burada övüldükten sonra dikiş tutmadı fon bir türlü.

Siz yine iyi durmuşsunuz hocam TL de.. Ben 1 ay önce tüm TL varlıkları döviz ve döviz endeksli fonlara dönüştürdüm..KUB..AFT...AFV....TGE...İJC... bunlar dışında kalanı da döviz nakit....
    Maalesef hayatımda ilk kez dövize yöneldim .Ülke ekonomi yönetimi ne zaman ki mantıklı ve liyakatli olur ...Yönetenler ekonominin de bilim olduğunu kabul eder..İşte o zaman komple TL varlıklara geçerim..Ama epey bir süre için ümitli değilim bu konuda...
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Daha önce 40-30-30 olan ( faizli/dövizli/endeks) sepetimi 30-40-30 haline dönüştürmüştüm. Artık 20-50-30 haline dönüştüreceğim. Yani faiz bazlıları 10 puan daha düşürüp dövizli tarafı 10 puan daha artıracağım. Hsyf oranını sabit tutacağım.

Döviz bazlı sepetim %45 kub / %45 gbc / %5 tff / %5 gbg'den oluşuyor.

Bu arada faiz bazlı sepette çıkardığım ktm yerine opl değişkeni koydum. Son durum ppz/osd/opl/suc şeklinde oldu.
    SM-A525F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Burgan Bank'ta fon emri verdiğinizde PPF yapıyor mu emir gerçekleşene kadar? Müşteri hizmetlerine sordum ne olduğunu bile anlamadı. Burgan Yatırım tarafında problem yok (BPP yapıyor) ama fonları bankada toplamak istiyorum ekranımı dolduruyorlar.

Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
    EIC deki günlük getiri doğru mu acaba ? Şu ana kadar bir düzeltme de gelmedi
    EIC için %2,8595 fazla...
    Bu gün ben de gördüm.
    Şaşırdım dostum şaşırdım.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 311/1002 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •