Sayfa 337/1002 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387437837 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,689 - 2,696 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. GBC yarın pozitif mi negetaif mi gelecek?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    GBC yarın pozitif mi negetaif mi gelecek?

Kur etkisinden bağımsız +1.10 şu anda, kurla beraber değerlendirildiğinde +0.50 civarı gelir diye bekliyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by younginvestor Yazıyı Oku
    Fon yöneticisi bilmiyormiudu bu regulastunu ne profesyonellik.bide ben Osmanlı yatırım ile çalışıyorum .gerçi o ayrı konu

4. (4) İlgili aya ilişkin alım satım detaylarına yatırımcıya sunulacak rapor nüshalarında yer verilmeyebilir.

Yasal olarak, alım satım detayına yer vermemesi mümkün.
    Sorun başka bir ayrıntıdan çıkmıştır.

Zaten bence de dağılım raporlarında hisse adına yer verilmemesi daha doğru.
    Yapılan yatırımın ayrıntıları açık edilmemeli.
    Kurtlar sofrası bu piyasa.

5. En riski portföyum %5 ni gbcye ayirmistim ama portfoy dagilimnde ki emtia senetleri atışlar. Zateen ben ayrı gümüş hesabım var. onun yerine IPJ (elektrikli araç)veya iş bankasi IJB (dijital oyun.sektoru) mi alsam? Ne.dersiniz ikisi için?

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    ABD enflasyonu efsane derecede gelir
    Bu durumda normalde ne olur?
    Tahvil faizleri yükselir, dolar değerlenir, borsalar çakılır, ons düşer falan.

Ama şu anda ne oluyor tam tersi.
    Herkes bildiğini unutsun, ekonomi kitaplarını yırtıyor millet.

Tüm hikaye şu:Bu enflasyon geçici
    Ya değilse?
    Onemli olan gerçekleşen değil beklenti yönetimi olduğu yine görüldü. Fed veya ABD hükümeti de su ana kadar söylemlerinin altını her zaman doldurduğu sonsuz krediye sahip.

2013 gibi bir hatayi yapmayacaklar muhtemelen ve faiz normallesmesi sorunsuz gerceklesecek gibi.

İki kere ayni hatayi yapana aptal denir yada TCMB.

7. ".....Yatırım fonlarının Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) ilan edilen portföy dağılım raporlarının ve bu raporlarda yer alan "Fon Portföy Değeri Tabloları"nın incelenmesi neticesinde ve son dönemde yatırımcılar tarafından Kurulumuza iletilen muhtelif bildirimler kapsamında; - Portföy dağılım raporlarında yer alan "Fon Portföy Değeri Tabloları"nın bir kısmında yatırım yapılan menkul kıymet bilgisine yer verilmediği, bazılarında ilgili menkul kıymetin koduna yada ISIN bilgisine yer verilmekle birlikte ihraççısının unvanına yer verilmediği, bazılarında ise ilgili varlığın niteliğinin doğru şekilde belirtilmediği (örneğin borsa yatırım fonu yatırımının hisse senedi yatırımı olarak raporlandığı), - "Fon Portföy Değeri Tabloları" ile portföy dağılım raporlarının Tebliğ ekinde yer verilen formata uygun hazırlanmaması nedeniyle, yatırımcıların fon portföyünde yer alan varlıklara ilişkin olarak tam, doğru ve kapsamlı olarak bilgi edinemediği, - Söz konusu sorunun başta fon sepeti fonları, kıymetli madenler fonları ve hisse senedi fonları olmak üzere birçok fon türü için geçerli olduğu anlaşılmıştır.

Bu çerçevede, yatırım fonlarının portföy dağılım raporlarında yer alan "Fon Portföy Değeri Tabloları"nın yatırım yapılan fonun portföyüne ilişkin kıymet bazında muhtelif bilgilere yer verilmek suretiyle fonun yatırım stratejisine yönelik olarak yatırımcıların ihtiyaç duyduğu bilgileri sağlamak ve yatırımcılara karşılaştırma imkanı vermek gibi önemli işlevlerinin olduğu, diğer taraftan, son dönemde söz konusu raporlarda yukarıda belirtilen kapsamda eksiklikler bulunduğu dikkate alınarak, yatırım fonlarının "Fon Portföy Değeri Tabloları"nın Tebliğ'in 1 numaralı ekine ve portföy dağılım raporlarının da Tebliğ'in 2 numaralı ekine uygun olarak hazırlanması hususuna azami dikkat ve özenin gösterilmesi ile Tebliğ'de belirtilen süresi içerisinde KAP'ta duyurulması gerektiğinin Birliğiniz üyesi portföy yönetim şirketlerine hatırlatılması..."

Bknz: Kurumsal Yatırımcılar Dairesi Başkanlığı'nın 30.12.2020*tarih ve 13518*sayılı yazısı : https://db93de7c-e8be-47b8-9dc5-83e6...f1b10ed73c.pdf

Osmanli portföy, Muhtemelen bu yazı çerçevesinde rapor hazırlanmadığı için ceza almıştır. Alım-satım detayı olmasada , hangi hisseleri portföyde tuttuklarını açıklamamaları sebebiyle olabilir. Spk ya bu konu ile ilgili şikayetler olduğunu sosyal medyadan okumuştum.

Kendi şahsi görüşümde, fonun yatırım stratejisi izahnamede detaylı açıklandıktan sonra, hangi hisseler olduğu portföy dağılımda açıklamaya gerek yok, sektörel dağılım gösterilse yeterli. Tabi çoğu fon, stratejisini detaylı olarak izahnamede açıklamıyor.(küçük sermayeli/büyük sermayeli şirketlere odaklanma, değer yatırımı, büyüme yatırımı vs. gibi detaylar)

Saygılar.

Sayfa 337/1002 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387437837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •