Sayfa 348/1002 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448848 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    FYA fonunu incelemek istedim,ancak 1 yıllık bildirimlerde portföy dağılımını göremedim.
    FYA fonunu alabilen var mi aramizda? Benim portfoyun bir kismi da İŞ yatirimda ve oradan alabileceğim söylendi ama maalesef alinamiyor. Aramizda bu fonu alabilen arkadasimiz var midir? Varsa İstanbul Portfoyde hesabimiz olmadan nasil alabiliriz? İstanbul portfoyun bence en güzel fonu bu.

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Turev urun tam olarak noluyor riskli islem mi oluyor ?
    Türev piyasalar, ileri bir vade için fiyatı ve şartları önceden belirlenmiş olan türev ürünlerin alım ya da satım işlemlerinin gerçekleştiği piyasalardır. Satıcı taraf, dayanak varlığı ileri bir vadede önceden belirlenen şartlarda teslim edecek, alıcı ise, vadede ücreti ödeyerek dayanak varlığı satın alacaktır.
    En çok kullanılan türev çeşitleri ; Forward, Futures ve Swap sözleşmeleri ve opsiyonlardır.

Bizim VİOP'ta da şunlar var.
    Pay Opsiyon Sözleşmeleri.
    Pay Endeks Opsiyon Sözleşmeleri.
    Dolar/TL Opsiyon Sözleşmeleri.

Riskli demek az kalır kumarda demek mümkün.

3.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    FYA fonunu alabilen var mi aramizda? Benim portfoyun bir kismi da İŞ yatirimda ve oradan alabileceğim söylendi ama maalesef alinamiyor. Aramizda bu fonu alabilen arkadasimiz var midir? Varsa İstanbul Portfoyde hesabimiz olmadan nasil alabiliriz? İstanbul portfoyun bence en güzel fonu bu.

İzahnamesini incelediğimde satış kanalı sadece İstanbul Portföy olarak görünüyor. Ancak, iyigelir.net YouTube kanalında portföyün yöneticileri, nitelikli yatırımcı olmak şartıyla İş portföyden alt limit olmadan alınabildiğini, kendilerinden alınır ise alt limitin 250K olduğunu belirttiler. Bende sizin gibi düşünüp İş Portföyden almayı düşünüyordum.
    İstanbul portföy ise hesap açma minimum limitini 1 milyon TL olarak belirlemiş. Yayında, çok net bir şekilde İş Portföyden alınabildiğini söylemişlerdi.

6.6. Alım Satıma Aracılık Eden Kuruluşlar ve Alım Satım Yerleri:

Katılma paylarının alım ve satımı kurucu tarafından yapılacaktır.
    Son düzenleme : ozdess; 14-06-2021 saat: 00:45.

4.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim hocam. Ben Osmanli ile çalisiyorum. Osmanli Yatirim ile Azimut'un Tefas dışı fonlari alabilme anlaşmasi var, ama iş bankasinda böyle bir özellik var mi bilmiyorum. İş yatirimin sanirim İstanbul portföy ile Tefas dışı fon alma anlaşmasi var.

Teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Türev piyasalar, ileri bir vade için fiyatı ve şartları önceden belirlenmiş olan türev ürünlerin alım ya da satım işlemlerinin gerçekleştiği piyasalardır. Satıcı taraf, dayanak varlığı ileri bir vadede önceden belirlenen şartlarda teslim edecek, alıcı ise, vadede ücreti ödeyerek dayanak varlığı satın alacaktır.
    En çok kullanılan türev çeşitleri ; Forward, Futures ve Swap sözleşmeleri ve opsiyonlardır.

Bizim VİOP'ta da şunlar var.
    Pay Opsiyon Sözleşmeleri.
    Pay Endeks Opsiyon Sözleşmeleri.
    Dolar/TL Opsiyon Sözleşmeleri.

Riskli demek az kalır kumarda demek mümkün.

tesekkurler...

6.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    İzahnamesini incelediğimde satış kanalı sadece İstanbul Portföy olarak görünüyor. Ancak, iyigelir.net YouTube kanalında portföyün yöneticileri, nitelikli yatırımcı olmak şartıyla İş portföyden alt limit olmadan alınabildiğini, kendilerinden alınır ise alt limitin 250K olduğunu belirttiler. Bende sizin gibi düşünüp İş Portföyden almayı düşünüyordum.
    İstanbul portföy ise hesap açma minimum limitini 1 milyon TL olarak belirlemiş. Yayında, çok net bir şekilde İş Portföyden alınabildiğini söylemişlerdi.

6.6. Alım Satıma Aracılık Eden Kuruluşlar ve Alım Satım Yerleri:

Katılma paylarının alım ve satımı kurucu tarafından yapılacaktır.
    Teşekkür ederim sayin Özdess, ben de o programi izledim ve Alkim bey açikça alinabileceğini söyledi. Belki de İstanbul Portfoyu arayip bu konuyu Alkim bey ile konuşmak lazim. Yaptiğiniz açıklama için tekrar tesekkur ederim sayin Özdess.

Soğan 26'yı işaretlediydi.
    Bakalım bir ümit...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

8. Benim serbest fonlar ve nitelikli yatırımcılık hakkında anlayamadığım bazı durumlar var, tüm fon yatırımım garanti bankasında bunun dışında nkolay bono da bir miktar var, toplamda hepsi milyonun üzerinde oluyor ama para iki ayrı yerde olunca nitelikli yatırımcı kapsamına giriyor muyum acaba, bunun için hangi bankadan veya başka bir yerden mi bir belge imzalamam gerekiyor?

Serbest fonlarla ilgili olarak da şunu anlamadım, nitelikli yatırımcı olunca her kurumun serbest fonunu bankadan alabiliyor muyum yoksa sadece tefas da işlem görenleri mi alabilirim?

Sayfa 348/1002 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •