Sayfa 370/1002 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Bu konuda daha önce 1 Haziran tarihi dillendiriliyordu, şimdi bu tarihi söylüyorlar. Sonucu bu kadar net birşeyde bile bile bize ekmek yedirmezler, muhtemelen pozisyonlarını çok önceden hazırladır, Basel hikayesi ben kendimi bildim bileli var zaten, öyle son ana bırakıyorlarsa milyar dolarlık pozisyonları, bu işi de bıraksınlar. Bu sadece bizimgilerin altınını satmaması için bir hikaye gibi gelmeye başladı bana.
    kesinlikle haklısınız. burada teselli noktamız şu, her ne kadar 2023 yılı için faiz artışı sinyali gelse de enflasyon faktörü altını besleyen önemli faktörlerden biridir. az önce ekotürkte Selçuk hocaya kulak verdim. o da şu anki düşüşün kısa süreceği kanısında olduğunu ve bir süre 1830 ile 1740 onz arasında gitgel yaptıktan sonra yukarı devam edebileceğini düşündüğünü söyledi. kendi adıma altın olsun hsyf olsun, bu zor ortamda rahat uyuyabilmek için azar azar şansımı deniyor, düşüşlere yakalanma ihtimaline karşı cephaneyi çok yüksek tutuyorum. şu an altın ve hsyf pozisyonum, sadece yüzde 30. gerisi aslanlar gibi ppf ve kısa vadeli kira sertifikası gibi yerlerde hazır asker olarak bekliyor. zaman zaman artışa gitsem de en ufak düşüş emaresinde kaçışa geçiyorum. tıpkı salı günü gibi hisse fonumun yarısını sattığım gibi. aslında tümünü satmam lazımmış ta ne olur ne olmaz diye azar azar bırakıp olası yükselişlerde keşke hepsini satmasaydım dememek için birazcık bırakıyorum ama sorun yok. 1350'lere doğru yaklaşırsa hafiften ateşe başlarım. gelmezse 1440'lara doğru trent değişirse giriş yaparım falan. altın onz da 1750 civarına yaklaşırsa hafiften yeni alım yaparım ya da 1830 üzerine yerleşirse alırım falan. amacım fonlarda treyt yapmak değil, olası düşüşlerden korunmak. zaten salı günü ben düşecek gibiyim havasındaydı borsa ve sürpriz yok. bol kazançlar ve iyi hafta sonları dileğiyle

2. merkez kur artı 0,47. 8,6802

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım sanırım altın fonlarında yüzde 2'ye yakın bir kayıp bekliyordu çoğumuz. sizce neden böyle bir güzellik oldu ve devamı bu güne mi kaldı acaba?
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Sn hayrani selamlar,

Dün, Bist Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda ağırlıklı ortalama 503,5 Tl civarıydı, bugünkü piyasa kapanışına göre bugüne kalabilir.

Saygılar.
    Sayın hayrani
    Ancak fırsat bulup girebildim foruma, bu arada sn tradestop gayet isabetli bir şekilde cevaplamış sorunuzu.

4. Ziraat portföyün yeni fonları spk tarafından onaylanmış;

1-Bist 50-30 Endeksi hsy byf
    2-Yıldız pazar teknoloji ve iletişim 10 Endeksi hsy byf
    3- Bist 100 dışı şirketler hsyf
    4- Bist 30 dışı yıldız pazar şirketleri hsyf

5.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ziraat portföyün yeni fonları spk tarafından onaylanmış;

1-Bist 50-30 Endeksi hsy byf
    2-Yıldız pazar teknoloji ve iletişim 10 Endeksi hsy byf
    3- Bist 100 dışı şirketler hsyf
    4- Bist 30 dışı yıldız pazar şirketleri hsyf
    Yine ertelenmezse 02.08.2021'de de S&P/OIC COMCEC (İSEDAK) 50 SHARİAH ENDEKSİ fonu satışa başlıyor.

Endeksi de şu olacak
    https://www.spglobal.com/spdji/en/in...riah/#overview

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by mavsar Yazıyı Oku
    XU100 endeksinin düşme ihtimaline karşı alternatif Fon arayışı içindeyim. Endekse ters hareket eden fonlar var mı?
    Xu100 için değil ama XU30 endeksinin düşüşünden para kazanmak için Viop’da endeks30 kontratta kısa poz açabilirsiniz.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yine ertelenmezse 02.08.2021'de de S&P/OIC COMCEC (İSEDAK) 50 SHARİAH ENDEKSİ fonu satışa başlıyor.

Endeksi de şu olacak
    https://www.spglobal.com/spdji/en/in...riah/#overview
    Bu fon, 1 yıldan fazladır, 2-3 ayda 1 erteleniyor. Covid salgını tamamen bitmeden çıkacağı yok gibi

Dediğiniz endekse bakınca, pasif yönetilen bir endeks fonu olarak, dolar bazında getiri beklemek çok akıllıca değil.

Bu endeks fonu yerine, Abd sp500 shariah etf, ishares msci world islami etf vs gibi etflerden oluşan yabancı borsa fon sepeti fonu çıkarsalar daha faydalı olur bence. Çok zor ama, belki bir ihtimal ileride bir gün kt portföy bu konuya el atar.

Kt portföy, yakında yabancı katılım serbest fon çıkarmıştı sanırım, kodu KJK, kendi bankaları için. 1 kişi, 345 milyon tl.

8.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Altın fonları fiyatlaması sadece Bist kıymetli taşlar piyasa verilerine göre değil, portföy içeriğine göre de(Altın Byf, altın kira sertifikaları vs) fiyatlanıyor.

Ama fiyatlamalarda büyük etken, yinede bu piyasa verileri oluyor.

Aşağıdaki siteden, "Bülten Verileri" kısmından günlük ve geçmiş fiyatlamalar görülebiliyor. Yarım işlem günlerinde 13'ten sonra, tam işlem günlerinde 16'dan sonra mevcut günün fiyatlamaları görülebiliyor.

https://www.borsaistanbul.com/tr/say...aslar-piyasasi
    üstadım dün öğle üzeri yüzde onluk portföyümle taşıdığım tca altın katılım fonunu can sıkıntısıyla satmıştım. verdiğiniz bu bilgi sayetinde bu akşam itibarıyla yüzde bir aşağıdan yerine koyup bu günkü kayıptan etkilenmemiş oldum. Allah razı olsun.

Sayfa 370/1002 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •