Sayfa 485/1002 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Haklısınız, bende 2 aya yakın zamanı kaybettim bu fonda, yayını bende izledim ancak söyledikleri gibi para kaybetmeme durumu olmadı. Piyasanın kötü olmadığı zamanlarda kazanmıyorsa ne zaman kazanıcak? Mevduat üstü getirir beklentisiyle aldım, ancak 2 ay değil 6 ay önce alan da zararda ne yazıkki. Bakiyemin az bir bölümünü kendim değerlendiriyorum ve başarılı sonuçlar aldım. IPB gibi iddialı oldukları fon, eski performansından çok uzak.
    Aynen dediğiniz gibi aylar boyu hem serbest fonlarında hemde IPB de zarar yazdılar. Bu gidişle biraz zor toparlanır.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İşi altına, gümüşe bağladılarsa ve değişkenin hakkını verip değişmeyeceklerse çok uzun süre bekletebilirler de.
    Bu arada fon toplam miktarı da ciddi büyüklüğe ulaşmış durumda.
    Zaten bu tür riskli fonlarda genelde alıyorsun uzun süre zararda bekliyorsun, sonra maliyetine gelince satıp kurtuluyorsun. Bunda da beklemekten başka çare yok herhalde, altın daha fazla düşmez diye düşünüyorum.
    Tabi bu durumda zaman ve taşıma maliyeti kaybı oluyor, daha önce de defalarca farklı fonlarda başıma geldi.
    Artık risk derecesi yüksek ve değişken adı altında düzgün yönetilemeyen fon almamaya karar verdim.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Zaten bu tür riskli fonlarda genelde alıyorsun uzun süre zararda bekliyorsun, sonra maliyetine gelince satıp kurtuluyorsun. Bunda da beklemekten başka çare yok herhalde, altın daha fazla düşmez diye düşünüyorum.
    Tabi bu durumda zaman ve taşıma maliyeti kaybı oluyor, daha önce de defalarca farklı fonlarda başıma geldi.
    Artık risk derecesi yüksek ve değişken adı altında düzgün yönetilemeyen fon almamaya karar verdim.
    Kesinlikle katılıyorum sayın Ersunan. Maalesef kademeli alma alışkanlığımiz pek olmadığı için ve yüklü bir alım yaptığımizdan dolayı hep bunlari yaşıyoruz. GBC şu anda açık ara Azimut'un en kötü fonu ve bu fonun son 5 yıllık grafiginde de açıkca görülüyor. Takip ettiği ve benchmarkin da ciddi altına düşmüş durumda. Sabırla beklemekten başka bir şey gelmiyor elden. Bende Azimut'un 2 tane serbest fonu var ve ikisinin de hali içler acısı

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Aldığın gün sana tokat atan hisseyi hayatında tutmamalısın evlat. - Michael douglas borsa filminden 1987

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Aldığın gün sana tokat atan hisseyi hayatında tutmamalısın evlat. - Michael douglas borsa filminden 1987
    Guzelmiş fakat traderlar icin gecerli.
    2 sene elinde temeli saglam firma tutup dolar bazinda zarar etme ihtimalin yuzde 0'a yakin bence.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Guzelmiş fakat traderlar icin gecerli.
    2 sene elinde temeli saglam firma tutup dolar bazinda zarar etme ihtimalin yuzde 0'a yakin bence.
    Saygilar.

GARAN...herhalde ondan sağlam bir firma gösteremezsin, hatta bistin amiral gemisi diyen ekonomist çok. bırak dolar bazını, lira bazında bile 2013 yılının altında şu an: )

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    GARAN...herhalde ondan sağlam bir firma gösteremezsin, hatta bistin amiral gemisi diyen ekonomist çok. bırak dolar bazını, lira bazında bile 2013 yılının altında şu an: )
    Burada şair sağlam derken "istikrarlı güçlü büyüme ve/veya artan temettü vs.." demek istemiştir muhtemelen. Yoksa bir şirketin sağlam olması, belli bir vadede getiri sunacağı anlamına gelmez bankalarda gördüğümüz üzere.

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Herkesin dilinde garan var ama dunyadaki bankacilik kac yildir sknti yasiyor.TR'deki batık krediler ise degerlemeleri aşagiya bariz cekiyor.
    Burada istikrarli buyuyen, temeli saglam, yatirim yapan şirketlerden bahsediyorum.
    Eregli, hektaş, froto, alkim vb. yillardir hep en ustlerde olan firmalar.
    Bu dönemde asels ve tupras milleti zarar ugratti ama sayisi kazandiranlardan daha az.
    Bence portfoy yapan birinin kisa vadeli bakmiyorsa para kaybetmesi inanilmaz zor.
    Saygilar.

Sayfa 485/1002 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •