Sayfa 502/1002 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Haklısınız beklemekten başka yapacak bir şey yok diyecem de, altın gümüş ısrarları devam edecekse ve önümüzdeki aylarda FED faiz artımı yapıpta altın gümüş gerilerse durum ne olur o da ayrı soru.
    Halbuki geçen yılın parlayan yıldızıydı bu fon.
    Demek geçen yılki altın ve gümüş rallisine eşlik eden dolar rallisi parlatmış bu kadar.

Benim porfföyün %0,5'i kadar var elde ama o bile sinir bozuyor.
    Benim de korkum o yönde faizler artarda altının onsu 1600 seviyelerine falan inerse bizim için durum iyice kötü olur, bunların da altın ve gümüşte ısrarları devam edecek gibi görünüyor, buradan satıp kurtulmalı mı? yoksa düşerse biraz daha mı almalı? ona da karar vermek zor. Elimdeki hisse fonlar ve değişkenler de hiç iyi gitmiyor, borsa çıkıyor ama zarar hiç azalmıyor.
    Anlaşılan bu sene riskli fonlardan bize fayda yok.

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Gbc Yabancı Byf Fon Sepeti fonu ile Tca altın fonu'nun son 4 yıllık grafik kıyaslaması aşağıda. Tabi Gbc, Tca gibi pasif yönetilen(%80 devamlı altın vs) bir fon değil, yinede fikir vermesi açısından;

Bakın altın fonuyla nasıl uyumlu hareket etmiş.
    Ama altın fonunun bir avantajı var stopaj sıfır.
    GBC'de birde %10 stopaj olacak, tabi kar ederse.

3. Herşey 21.05.2019'da başladı ve 2021 başına kadar devam etti.Hsyf ve değişken fon dönemi o aradır.

2021 yılı büyük ihtimal 2018 gibi olacak.
    hsyf ve değişkenler ya çok minik bir kar yada zarar ettirecek.

Hatırlıyorum 2019 Mayıs öncesi burada ppf ve borçlanma araçları fonu dışında birşey konuşulmazdı.
    ppf'lerin günlük 0,062 getirdiği,
    bizim risk alıp OKT aldığımız günlerdi.

Nerden nereye.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Herşey 21.05.2019'da başladı ve 2021 başına kadar devam etti.Hsyf ve değişken fon dönemi o aradır.

2021 yılı büyük ihtimal 2018 gibi olacak.
    hsyf ve değişkenler ya çok minik bir kar yada zarar ettirecek.

Hatırlıyorum 2019 Mayıs öncesi burada ppf ve borçlanma araçları fonu dışında birşey konuşulmazdı.
    ppf'lerin günlük 0,062 getirdiği,
    bizim risk alıp OKT aldığımız günlerdi.

Nerden nereye.
    2018 de yıllık % kaç getiri elde etmistiniz?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    2018 de yıllık % kaç getiri elde etmistiniz?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2018'de dövizden ve faizden kazanmıştık.
    %26'dan faize bağladığımı hatırlıyorum.%30'dan bağlayanlar bile vardı.Sonra günlük 0,062 ile FIL'le devam etmiştik.
    O zamanlar hsyf yada değişken fonla bir ilgimiz yoktu.

6.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Fed Tapering yapmaz ve %5 enflasyonun hakkını verip faiz arttırmazsa Emtia fonları tekrar yukarı yapabilir. Sanırım GBC yöneticileri bu senaryoya oynuyor olabilirler. O yüzden altın pozisyonlarını korumakta ısrar ediyor olabilirler
    Ben GBC ye yatırım yapmıyorum altın alacaksam gider bizzat altının kendisini bankadan alırım o ayrı konu. GBC çok konuşulduğundan dolayı yorum yapma gereği hissettim.
    ------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Belki yarın belki yarından da yakın

7. Rpd olayini cozemedim 2 aydir hisse orani dusuk ama getirisi hisse fonlardan yuksek piyasa dusuyor cikiyor dolar altin dusuyor cikiyor her gun arti getiriyor neyden negatif etkilendigini anlayan var mi viop ile yapabilecegini sanmiyorum testere piyasada mutlaka terste kalmasi gerekirdi yuksek viop islemi yapsaydi

Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Rpd olayini cozemedim 2 aydir hisse orani dusuk ama getirisi hisse fonlardan yuksek piyasa dusuyor cikiyor dolar altin dusuyor cikiyor her gun arti getiriyor neyden negatif etkilendigini anlayan var mi viop ile yapabilecegini sanmiyorum testere piyasada mutlaka terste kalmasi gerekirdi yuksek viop islemi yapsaydi
    Günlük al sat yapıyordur.
    Banka hissesinden ben %20 aldım.
    Onlar da alsın %1-2.
    Çok zor değil.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 502/1002 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •