Sayfa 503/1002 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Rpd olayini cozemedim 2 aydir hisse orani dusuk ama getirisi hisse fonlardan yuksek piyasa dusuyor cikiyor dolar altin dusuyor cikiyor her gun arti getiriyor neyden negatif etkilendigini anlayan var mi viop ile yapabilecegini sanmiyorum testere piyasada mutlaka terste kalmasi gerekirdi yuksek viop islemi yapsaydi
    Müşteri topluyor, belki hisseleri insider yoluyla seciyordur ünlü portfoy hisse senedi fonun yaptigi etik olmayan hareketten sonra fonlardan her turlu pisligi beklerim.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Şuan 3 aylık getiri -0,07 büyük istikrar saplandık kaldık birkaç gün artı yapsa hemen çıkacağım
    3 aylık -0,07 getiri, aktif yönettiklerini söyledikleri bir fon için kötü bir sonuç. Serbest fonlarını da incelerseniz son dönem eski performansları yok. Fon çok başarılı olmasa da yönetim ücreti alınıyor. yatırımcıyı fona çektikten sonra işi çok ciddiye almadıklarını düşünmeye başladım.

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    IPB fonu geçen sene bu zamanlar çok enteresan getiriler elde ediyordu. %7-8 hatta %10 yaptığı günler oluyordu. Ne ilginç günlerdi onlar...
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Bu volatileye KY dayanamiyor diye o tarz agresif yonetimi biraktik demislerdi
    Saygilar.

Ipb ye girisim bi gun %4 yukseldikten sonra olmustu. Ertesi gun portfoyun %10 unu yatirmistim. Daha sonra yine iyi gitti portfoyun %15 ini daha ekledim. Son 6-7 aya kadar fena kazanc elde etmedim. Fakat son 6-7 aylik durumu cok ilginc geliyordu.

Demekki agresif yonetim tarzini birakmislar bu nedenleymis. Agresif yonetim tarzini biraktik diye nerede demislerdi hatirliyor musunuz sn. onurbey ?

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ipb ye girisim bi gun %4 yukseldikten sonra olmustu. Ertesi gun portfoyun %10 unu yatirmistim. Daha sonra yine iyi gitti portfoyun %15 ini daha ekledim. Son 6-7 aya kadar fena kazanc elde etmedim. Fakat son 6-7 aylik durumu cok ilginc geliyordu.

Demekki agresif yonetim tarzini birakmislar bu nedenleymis. Agresif yonetim tarzini biraktik diye nerede demislerdi hatirliyor musunuz sn. onurbey ?
    Bu bilgiyi youtube videolarindan degilde telefonla aradigimda edinmistim.
    Bugun ipb getirisi kac gorunuyor
    Saygilar.

5.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Bu bilgiyi youtube videolarindan degilde telefonla aradigimda edinmistim.
    Bugun ipb getirisi kac gorunuyor
    Saygilar.

Tesekkurler sn onurbey. Yarin bende bir aramayi dusunuyorum. Su an ipb -0,20 , gbc ise -0,55 gozukmekte. Fakat uzun zaman oldu ipb portfoyu degistirmistir diye dusunuyorum.

Bu arada ingilizler , tr yi kirmizi listeden cikarmamislar. Ingiliz basini yaniltici oldu , asparagas haber verdiler. Bist ulastirma ve turizm endeksi 2-3 gundur iyi gidiyordu.

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey
    Bu volatileye KY dayanamiyor diye o tarz agresif yonetimi biraktik demislerdi
    Saygilar.
    volatiliteye küçük yatırımcı dayanamıyorsa ve volatil bir yönetim tarzının çok kazandıracağına eminsen ky'ya yansıtma o volatiliteyi dimi..çok kazandığın günler artan parayı kasanda biriktir, kaybettiğin günlerde ekleme yap kaybı sıfırla. ne sen müşteri kaybet ne müşteri stres yaşasın. yapamıyorsan o kadar basit değilmiş demekki..suçu ky'ya yıkmak kolay. (not: rpd bunu başarmış olabilir)
    Son düzenleme : friendly_1980; 27-08-2021 saat: 00:07.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    2018'de dövizden ve faizden kazanmıştık.
    %26'dan faize bağladığımı hatırlıyorum.%30'dan bağlayanlar bile vardı.Sonra günlük 0,062 ile FIL'le devam etmiştik.
    O zamanlar hsyf yada değişken fonla bir ilgimiz yoktu.
    Ben bu fon sayfasına gelmeden önce nasıl oldu bilmiyorum faizleri ön sayfada veren bir banka faizleri sitesini rastgele bulmuştum. Evet faizler uçuyordu, özellikle hoşgeldin faizleriyle ilgili insanlar sürekli birbirlerine bilgi veriyordu, herkes parasını bir bankadan çekip öbürüne koşturuyordu, resmi oranların dört beş puan üstüne çıkanlar oluyordu; FIL de en popüler ppf idi. Ardından Alternatifbank'ın Akbank PPF'si geliyordu. O zamanlar iyice saf olan ben, fon kavramıyla ilk defa tanışıp eşek yüküyle FIL almıştım ve kendi kendimi ne kadar öngörülü olduğum konusunda kutlamıştım :D Hisse senedi fonlarını kulaktan duymuştum, nedense öcü gibi görüyordum. Kimbilir o FIL'de kaldığım sürede param ne kadar eridi.

Bu aralar, IBP yerine ACD uçuyor. Önceden IBP uçarken ACD sürünüyordu. Yazısız bir kural var galiba: Aynı anda iki fonda da yüksek performans sergilemeyeceksin.

Sayfa 503/1002 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •