Sayfa 506/1002 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. arkadaşlar ITP fonu hakkında düşünceleriniz nedir? anladığım kadarıyla AFT ile benzer enstrümanlara yatırım yapıyor... tek fark, hisse senedinden başka enstrümanlar da var içinde... AFT ile birlikte bunu da bulundurmak fazla ve gereksiz mi olur? ya da AFT satılıp bu mu alınır? görüş bildiren olursa şimdiden teşekkürler...

2.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar ITP fonu hakkında düşünceleriniz nedir? anladığım kadarıyla AFT ile benzer enstrümanlara yatırım yapıyor... tek fark, hisse senedinden başka enstrümanlar da var içinde... AFT ile birlikte bunu da bulundurmak fazla ve gereksiz mi olur? ya da AFT satılıp bu mu alınır? görüş bildiren olursa şimdiden teşekkürler...
    valla aft karşısındaki başarısını portföy dağılımındaki sağlık sektörü kağıtlarına borçlu onu söyleyim. onun yerine git direk afs al.

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar ITP fonu hakkında düşünceleriniz nedir? anladığım kadarıyla AFT ile benzer enstrümanlara yatırım yapıyor... tek fark, hisse senedinden başka enstrümanlar da var içinde... AFT ile birlikte bunu da bulundurmak fazla ve gereksiz mi olur? ya da AFT satılıp bu mu alınır? görüş bildiren olursa şimdiden teşekkürler...
    AFT beni batırdı.
    Tam tepeden aldım çıkamıyorum...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Pide çok az getirmiş.
    Bu ne yaw?
    %0,0043
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

5. en iyisi uzun vadede ppzde kalmak. diğer türlü aracı kurumlardan kendi fonunu yabancı olarak tabi kendin takip etmek. ben midasa ilk kaydolanlardanım geçen sene duyar duymaz ön kayıt yapmıştım. ordan etf alıyorum artık. tüm yabancı hisseli fonlardan ve bist içeriklilerden çıktım. bir yıldır ppzdeyim. iki üç aydır da yabancı hisseli fonlardan midasa geçtim. tek riskli tarafım şu an orası. hiç olmazsa inişlerde etf olduğu için zaman kaybetmeden pozisyon alabiliyorum. ppzden hariç zdd tutuyordum bugun ona da satış verdim. kim ne derse desin türkiyenin dinamikleriyle düşünüyorum artık. zdd alırken de kendi kendime 3 gün üst üste eksi yaparsa çıkarım demiştim. nitekim bugün getirisi de eksi oldu. eskisi gibi "fon uzun vade işidir" cart curt demiyorum artık.

6.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    en iyisi uzun vadede ppzde kalmak. diğer türlü aracı kurumlardan kendi fonunu yabancı olarak tabi kendin takip etmek. ben midasa ilk kaydolanlardanım geçen sene duyar duymaz ön kayıt yapmıştım. ordan etf alıyorum artık. tüm yabancı hisseli fonlardan ve bist içeriklilerden çıktım. bir yıldır ppzdeyim. iki üç aydır da yabancı hisseli fonlardan midasa geçtim. tek riskli tarafım şu an orası. hiç olmazsa inişlerde etf olduğu için zaman kaybetmeden pozisyon alabiliyorum. ppzden hariç zdd tutuyordum bugun ona da satış verdim. kim ne derse desin türkiyenin dinamikleriyle düşünüyorum artık. zdd alırken de kendi kendime 3 gün üst üste eksi yaparsa çıkarım demiştim. nitekim bugün getirisi de eksi oldu. eskisi gibi "fon uzun vade işidir" cart curt demiyorum artık.
    Midas güvenilir mi

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Bu aralar temettü yatırımcılığı çok popüler.
    Yabancı borsalarada yatırım yapan temettü veren fonlar olsa iyi olurdu. Sektörde kripto gibi bu konuda da eksiklik var bence

8.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Midas güvenilir mi

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ben kendi adıma güvenilir buluyorum. dün yine bir güncelleme geldi uygulamaya . sürekli geliştiriyorlar kendilerini. hiç olmazsa bu aft afs hoy gibi fonlarda olmasını isteyip de bir şey yapamadığım etf leri kendim alıp satabiliyorum. şükür etf oldukları için düşüşlerde eskisi gibi seyretmek zorunda kalmadım hemen gardımı aldım. şimdilik onlardan kardayım yani bencmark olarak onları aldığımı farz edersek onları epey bir geçtim denebilir. yine de paramın büyük kısmı ppzde çünkü en nihayetinde ben türkiyedeyim o etf ler amerika borsasında. ve en nihayetinde bir uygulamadan bahsediyoruz. tavsiyem paranızın %75 ni burda risksiz bir fonda tutun geri kalanıyla ib broker ameritrade ya da midas gibi uygulamalarda kendiniz değerlendirin. artık bizim yabancı fon yöneticilerine para kaptırmayın. hiç biri serbest fonlar hariç bir ley yapmıyor. kendim kazanabildikçe onlara daha çok kızmaya başladım. üstelik profesyonel olan onlar. ne yani kabahatimiz nitelikli yatırımcı olmamak mı. yok artık bundan sonra komisyon falan.

Sayfa 506/1002 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •