Sayfa 635/1002 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,073 - 5,080 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Bir plaza Türkçesi vardı birde yukarıdaki hasıl oldu. Yukarıda ki mesajlarda yer alan anlaşılmayan kelimeler nerede kimler tarafından konuşuluyor.
    Battaniye pike kısmı anlaşılır ama o konuda hakkını yememek gerek.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şöyle bir durum var. Pazartesi günü açıklanacak olan fiyatları belli bazı fonların.
    Dün gece saat 22.00'da öğrendik pazartesi fiyatını.

O yüzden onlar için perşembe gecesi, cuma gecesi ve pazartesi gecesi oluşacak abd piyasa fiyatları ancak salı günü sabah açıklanacak fiyata yansıyacak.O fiyat için de MB pazartesi 15.30 kur değeri esas alınacak.

Mesela İş portföyünkülerin pazartesi fiyatı dün gece açıklandığı için pazartesi sabahına gerek kalmıyor.
    Ben hisse bazlı fonlar için yazdım.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tahminim şu ki,
    Tapering denilen şey başlarsa abd piyasları biraz duralar, dolar hafif değerlenir.
    Yani çok ta büyük olaylar olmaz.
    Koskoca FED o kadar uğraşıp ayakta tuttuğu piyasaları çökertecek işlere girişmez.

Dolar hafif değerlenirse eurobond fonları da o ölçüde değerlenir.
    Benim tahminim de FED in piyasaya para arzını kısacak olmasının nedeni ABD de yüksek seyreden enflasyon nedeniyle olacaktır ABD için %5 enflasyon çok yüksek kabul ediliyor. Yalnız varlık alımlarını kademeli yaparak piyasalarda bir dalgalanma olmasını herhalde önleyecektir. ABD borsaları haliyle biraz durgunlaşacak ve aşağı yukarı sert hareketler nadir olacaktır. Bu tepering olayı atıyorum en az bir yıl sürer gibime geliyor. Ama yine de borsalardaki büyük para her şartta bir aksiyon yaratır. Çünkü hedef kazanmaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Hisseyi bilmemde faiz 25-30 olmadan konutta hiç bir şey sönmez ..adam cebinde 0 TL ile 1 milyonluk eve giriyor .10sene kredi ile ...1 milyonun ödemesi 10senede 2 milyon TL ..aldığı ev 2 senede 2 milyon oluyor zaten .bu balon patlar mı sizce

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Konut fiyatlarının yükselmesinin bir kaç nedeni var. Sadece faize bağlamamak lazım. Örneğin iki üç gün önce tv den alt yazı olarak gördüm. Bu yıl konut maliyeti %42 oranında artmış. Bazı durumlar da birbirini tetikliyor. Faiz arttı mı otamatikman konut fiyatları da artıyor. Faiz asla konut fiyat artışını geçemez. Çünkü kendim bizzat yaşadım. Konut arzında da bir sıkıntı var mı? araştırmadım bilmiyorum. Ama şehirlerde arsa olayı kalmadığından kentsel dönüşüm kapsamında müteahhite kalan daire fiyatları çok yüksek oluyor. Buna parelel olarak eski daireler de fiyatlarını arttırıyor. Zincirin halkaları gibi hep birbiri ile bağlantılı.

5. Bu bir süreç ve 2013 teki taperingte dolar 1,5 tan 5 e gitmişti.
    Şu an tl 2013 teki kadar değerli değil ama artış oranı 3 katı
    Böyle bir şey olursa herşeyin fiyatlaması değişir
    Şimdi biz kuru 9 kabul etsek halimiz ne olabilir
    İkiz balona gelince Balon olduğu yerde her zaman kolay ve ucuz para vardır.
    Ev satışlarında artış durdu, gerilemeye başlayacakken faiz indirimleri geldi

6. Rpd +%0.23

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Rpd +%0.23
    dört yapraklı yoncanın tag heuer agresif fönü ne getirmiş bakabilir misiniz ?

8.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    dört yapraklı yoncanın tag heuer agresif fönü ne getirmiş bakabilir misiniz ?
    Hangi fondan bahsettiğinizi anlamadım. E-yatirimcida ancak elimdeki fonların getirilerini görebiliyorum.

Sayfa 635/1002 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •