Sayfa 609/1002 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Tcd.eib.eic 0.500 ort.getiri var
    Bu ara eıb ve eıc de fena degil
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Dunku endeksin yukselisine elimdeki IPB, OPB ve TCD fonlari hic ayak uyduramamis

Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

mukafat fon sepeti aldim dun...
    bugun eksi getirdi ilk kez umarim son olur HEHE
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Bu OSD ye akil ermiyor.gecen ay faiz dususte o a yakin getirdi .dunku 200 puan dususe dolar %2.5 artti bugun 0.60 gunluk getirmis
    Dolar artti.cdc artti.dt 10 yillik artti
    Osd bugun .0.60
    Bu getiriyi nerden yapti anlamadim
    Eskiden dolar ve cds artinca getiride yukluce duserdi.
    Portfoye baska enstrumanlar mi eklediler turev flan ne dersiniz.

dolar hesabında 15.30 mb kuru baz alınıyor,mb 15.30 verisine de 15.30'a kadar her saat başı dolar tl fiyatını alıp ortalaması ile 15.30'da açıklıyor,o yüzden dövize bağlı fonlarda dün değil bugün asıl artış yaşanacak.

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    mukafat fon sepeti aldim dun...
    bugun eksi getirdi ilk kez umarim son olur HEHE
    bunun içindeki hisse ler dow jones damı işlem görüyor ?

5.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    dolar hesabında 15.30 mb kuru baz alınıyor,mb 15.30 verisine de 15.30'a kadar her saat başı dolar tl fiyatını alıp ortalaması ile 15.30'da açıklıyor,o yüzden dövize bağlı fonlarda dün değil bugün asıl artış yaşanacak.
    Osd dolarin yukselmesinden etkileniyor %10 dovize endeksli tahvil bulunduruyor.doviz yukselince bu %10 luk kisimdaki yukselme osd ye eksi yaziyor

6. Bu sene reel enflasyon altında ezildik kaldık. Hepimiz açıklanan enflasyon üzeri getiri elde etsek de aslında çok mutsusuz.
    Ben genel stratejimi borçlanma araçları üzerine kurdum.
    AHU
    EIC
    OSD
    Son dönemde yaptığım en mantıklı şey usd longlamak oldu.
    Artık para tutmanın mantıklı olmadığını bir şekilde fiziki yatırım yapmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.
    Ocak ayında 4 liraya aldığımız kağıt -->9,5lira
    6 liraya aldığımız poşet -->13.5 lira.

Bundan sonraki süreçte sanırım %20 fon %80 arsa yatırımı gibi düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Ben de son bir aya kadar öyle yapıyordum, çok çeşitli sepet yapıp azar miktarda alıyordum, sonra iyi gidenleri tutup miktarını arttırıyor diğerlerini satıyordum. Ama belli de olmuyor ki durum tersine de dönebiliyor, beğenmeyip sattığın çıkabiliyor, iyi dediğin de düşebiliyor veya yerinde sayıyor. Yine ağırlıklı olarak riski yüksek fonlara yöneleceğiz herhalde başka türlü bu kur ve enflasyon karşısında eriyip gideceğiz.
    Aynı mantıktayım. Mesela bıkmadan usanmadan yabancı fonlara yatırım yapanlar şu anda sevinç çığlıkları atıyor olmalı. Mıymıyıy BAF veya PPY'lerden içime sıkıntı geldi. Kazandırsa ne olacak, kendilerine faydaları yok. Bu aralar ya herro ya merro takılıyorum, ölümüm yaklaştı galiba. Riskli fonlar sabretmesini bilirseniz, zorunlu harcamalarınız dışında keyfi paranızsa bir yerden muhakkak fırlıyor. Ben Akbank'ın Alternatif Enerji Fonunu herhalde doğduğum günden beri tutuyorum gibi geliyor, testere dişi gibi zigzaglarından hafakanlar basmıştı, az kalsın lanet olsun sana da alternatifine de diye satacaktım; şimdi niye daha çok almadım diye hayıflanıyorum.

Sayfa 609/1002 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •