Sayfa 385/1002 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Yok sifir
     Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    Osd de stopaj var mı ?
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Fed faiz arttırınca borsalar düşer ancak bizdeki kur ne kadar artar? Tabi bu fonlardan maksimum kazanç için mutlaka hem kurun hem de portföydeki varlıkların artması iyi olur.
    Ancak demek istediğim bizim gibi kur konusunda kırılgan bir ülkede fed in faiz arttırması da kuru zıplatır bunu da kaçırmamak lazım. GBG için olmasa da kub için kurdaki artışın portföyündeki hisselerin düşüşünü karşılayacağını düşünüyorum.
    size katılıyorum hocam. gbg adı üstünde hisse fon ve hisse oranı da yüzde 80 altına inemez. kub ise değişken döviz fonu olduğundan şu an baktığımda dahi hisse oranı yüzde 47 civarlarında. bu yıl bizler için çok zor geçiyor. bir yanda açıklanan resmi rakamın en az iki katı enflasyonla paramız eriyor. diğer yanda neye el atsak elimizde kalıyor ve beğenmediğimiz ppf getirisine razı oluyoruz. şu an yüzde 70 ppf'de olmama rağmen hsyf tarafına takviye yapamıyorum. aslında şu an, kademeli olarak hsyf artırma zamanı ama tirentler dönmeden riski artırmak istemiyorum. bazan da kendi kendimle çelişiyorum. turkishbulls xu100 için sat verince ful çıkış yaparım demiştim. nasıl olsa fazla düşmez zannıyla 15 haziranda yüzde 40 hsyf'min ancak yarısını satabildim. demek ki disiplin, her şeyden önce geliyormuş. bu piyasada duygusal olmayacaksın, fona ve hisseye aşık olmayıp sat denince satıp gerekirse biraz yüksekten alarak düşüşlerden etkilenmeyeceksin. benim açımdan olay bu ve asla ytd.

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    size katılıyorum hocam. gbg adı üstünde hisse fon ve hisse oranı da yüzde 80 altına inemez. kub ise değişken döviz fonu olduğundan şu an baktığımda dahi hisse oranı yüzde 47 civarlarında. bu yıl bizler için çok zor geçiyor. bir yanda açıklanan resmi rakamın en az iki katı enflasyonla paramız eriyor. diğer yanda neye el atsak elimizde kalıyor ve beğenmediğimiz ppf getirisine razı oluyoruz. şu an yüzde 70 ppf'de olmama rağmen hsyf tarafına takviye yapamıyorum. aslında şu an, kademeli olarak hsyf artırma zamanı ama tirentler dönmeden riski artırmak istemiyorum. bazan da kendi kendimle çelişiyorum. turkishbulls xu100 için sat verince ful çıkış yaparım demiştim. nasıl olsa fazla düşmez zannıyla 15 haziranda yüzde 40 hsyf'min ancak yarısını satabildim. demek ki disiplin, her şeyden önce geliyormuş. bu piyasada duygusal olmayacaksın, fona ve hisseye aşık olmayıp sat denince satıp gerekirse biraz yüksekten alarak düşüşlerden etkilenmeyeceksin. benim açımdan olay bu ve asla ytd.
    Ben gbg lerime bugün benzer düşünce ile satış verdim. Tutar elime geçince ufaktan gbc toplayacağım. KUB ları bizim gibi kur riski olan bir ülkede bozmaya elim gitmiyor. Zaten portföyün 1/3 ü yoktur bile.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    7 yıldır ilk defa üstüste 2 aydır elimdeki hsyflerin ortalaması bist100 gerisinde kalıyor. Yani relatif eksi yazıyor. Bu döneme portföy içerikleri ile bir türlü uyum sağlayamadılar.
    1 ay daha böyle devam ederse portföydeki tüm hsyfleri kapatacağım. Bu şekilde olursa benim için hsyf yatırımının anlamı sıfır. Üç beş ayda %30-40 eksi oldukları dönemde bile bir an düşünmedim kapanmayı çünkü görece güçlü idiler. Ama görece güç kaybedilirse hiç bir manası yok hsyf'nin.
    Piyasa yapıcı endeksle çok oynuyor. Mesela Eregli tutup diger hisseleri çok sattıkları oldu. O yüzden hisse fonları da çok suçlayamıyorum kendi adıma.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Osmanlı portföy ayrıntı içermeyen değişken ve hisse fonlarında yılbaşından Mayıs ayına geçmişe de dönük olmak üzere tekrardan A'dan Z'ye portföy dağılım raporlarını yeniden yayınlamışlar. Haydar Acun'un dediği gibi SPK zorunlu tutmuş ayrıntılı raporu ki ceza yediler yeniden düzenlenip yayınladılar.
    OPH veya OPI varmı sizde? OPI temettü odaklı fon olarak anlatılmıştı almayı düşünüyordum ama dağılımı inceleyince trgyo falan var. değişik geldi.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Fed faiz arttırınca borsalar düşer ancak bizdeki kur ne kadar artar? Tabi bu fonlardan maksimum kazanç için mutlaka hem kurun hem de portföydeki varlıkların artması iyi olur.
    Ancak demek istediğim bizim gibi kur konusunda kırılgan bir ülkede fed in faiz arttırması da kuru zıplatır bunu da kaçırmamak lazım. GBG için olmasa da kub için kurdaki artışın portföyündeki hisselerin düşüşünü karşılayacağını düşünüyorum.
    Fed faiz arttırırsa etkisnin çok uzun süreli olacağını düşünmüyorum. Ve değerlendirmenize katılıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Yok sifir

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teşekkürler

8. merkez kur -0,19

Sayfa 385/1002 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •