Sayfa 13/1002 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Su an gordugum kadariyla IPB en fazla turev acan fon gozukuyor. %20 ye yakin turev poz acmis bugun. Bakalim ne kadar dusecek.
    Bugun yine IPB %40 a yakin turev pozisyon tasiyor. Bakalim yarin getiride ne gorecegiz. Diger yogun turev tasiyan fon ise GPG , %32 turev pozisyon. Bu arada TKF ve TCD dunu hafif siyriklarla atlatmis. OPL ise ayri bir basari.

2. Keşke portföyün büyük kısmını IPB yapsaymışım...
    Az kazanırdım ama az da kaybederdim

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    IPJ’de yerli hissede var
    son portföy dağılımında ben yerli hisse göremedim

Enflasyon mu tek haneye inecek yoksa borsa ile dolar mi cift haneye gelecek bakalim.

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Keşke portföyün büyük kısmını IPB yapsaymışım...
    Az kazanırdım ama az da kaybederdim
    sunu kazanan zaman kendine hatirlatmalisin. genis uzun vadeli bak yillik 53 vermis!
    Canlar gider heyyyy

6.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, AFT kur artışına paralel olarak %10 getirirken IPJ'nin %6 olmasının mantıksal bir açıklaması var mı?
    IPJ'nin değerleme procesi farklı gibi.YAY ile takip ettiğim kadar söyleyim, YAY'ı 1 gün geriden takip ediyor sanki.Bloomberg/TCMB kuru falan nasıl bilmiyorum ama böyle.Hatta ben 6 bile beklemiyordum.Aradaki fark bugün kapanır muhtemelen,şu an YAY'dan 4 puan geride gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    AFT gibi fonlar yatirimcinin fona uzun vade bakmasinin ve hic gunluk umursamasini gosterdi. Oncedende yazdigim gibi gecen yil bir efsaneydir. Bu yil hic oyle olmayacaktir. Fon dunyasida Turkiyede bence sona geliyor. Tam bir sey anlamak lazim. Bir seye gore cok konusurken o sey artik seylikten cikiyor bu ulkelerde cunku bilen bilmeyen hepsi gelip para yatiriyor. Baska avrupa amerika ulkelerinde boyle sey yok. Mesela AFT fonu varya 28 bin yatirimcidan kesni 100 de 80 i bilmiyor neye para yatirmistir.

P.S. Turkiye Turkleri cok duygusal birileri. Mesela bugun yogun satmalari cok komik.
    AFT fonu doğrudan Nasdak + dolarla ile bağlantılı, Türkiye ile ilgisi yok.

Bu iki etmenin yükselmeye devam edeceğini düşünen birinin girmesi gayet mantıklı.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bizim cds’ler yüzünden ellerindeki yerli tahvilin değeri ciddi düştü ve
    Kur artışı bile kurtaramadı demekki
    IPV'nin %4.8 arttığı bir gün bu düşüş acayip ama.

Sayfa 13/1002 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •