Sayfa 469/1002 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. RPD portföy dağılımını yayınlamış hisse senedi sayısını 15'e çıkarmış. kar satışına geçeceği belli olan oyyat ve adata'yı çıkarmış bayağıca izmdc yüklenmiş. adamlar fonu aktif yönetiyor demektir bu düşsünde alalım diye bekleyenler hüsran yaşayacak gibi.

.. .. ... .
    Son düzenleme : paramanya; 09-08-2021 saat: 13:25.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    RPD portföy dağılımını yayınlamış hisse senedi sayısını 15'e çıkarmış. kar satışına geçeceği belli olan oyyat ve adata'yı çıkarmış bayağıca izmdc yüklenmiş. adamlar fonu aktif yönetiyor demektir bu düşsünde alalım diye bekleyenler hüsran yaşayacak gibi.
    ama bence başarısı bir ya da 2 hisse taşımasından geliyordu. şimdi hisse sayısını arttırmışlar . biste güvenmiyorum. o yüzden bu fondan alım yapmam bu ay bakarım biraz.

4. Altın buralardan alınır mı bilemem ama ben portföyümdeki altınların üçte ikisini geçen sene bu zamanlar realize ettim çünkü bu işle yakından uzaktan ilgilenmeyen herkes altın deyip duruyordu. Herkesin kazandığı sisteme kapitalizm denemez...

Gelelim son bir yıllık altın bitcoin korelasyonuna. Altın basılan kağıt paralara duyarsız kalırken bitcoin volatilitesi yüksek olduğu için sert geri çekilmeler yaşattıysa da totalde enflasyona karşı koruma sağlayabilmiş birkaç enstrümandan biri oldu. Altıncılara son bir yıldır bu durumu ne zaman söylesem linç yedim ama olsun. Ben ters korelasyon nedeniyle bitcoindeki haziran düşüşünde altın pozisyonlarımı hafiften bitcoin ve ethereum ile hedge etmeye başladım. Ama bu seviyelerden hedge etmek tabii ki tehlikeli. Bu arada bitcoinde en büyük çekincem büyük pozisyonlar için uygun ve güvenilir kurum olmaması. Yani takasbank güvencesi olmadan ne kadar pozisyon taşınabilir ki? Belki soğuk cüzdanla çözülebilir bir durum ama işte yine de sıkıntılı.

-------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    ama bence başarısı bir ya da 2 hisse taşımasından geliyordu. şimdi hisse sayısını arttırmışlar . biste güvenmiyorum. o yüzden bu fondan alım yapmam bu ay bakarım biraz.
    haklı olabilirsin. bizim diğer kağnı değişken fonlara benzemiş liste. ben de caydım. bist bi kez daha 1350'den yukarı dönsün bakarız. her cesur girişim ödüllendirilecek diye bir kaide yok bu alemde.

6. Şahane bir fon keşfettim. Fibabanka serbest fon. FZP bir incelerseniz artısı- eksisi nedir.

7. GBC bu dönemin kesinlikle en başarisiz fonu oldu.150 milyon dolarlik fon buyuklugu(yurtdisi icin cok az) olmasina ragmen hic bir esneklik gostermedi.
    Altin ve gumuste neyi hedefliyorlar, bizim bilmedigimiz neleri dusunuyorlar acaba?
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    GBC bu dönemin kesinlikle en başarisiz fonu oldu.150 milyon dolarlik fon buyuklugu(yurtdisi icin cok az) olmasina ragmen hic bir esneklik gostermedi.
    Altin ve gumuste neyi hedefliyorlar, bizim bilmedigimiz neleri dusunuyorlar acaba?
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    GBC game over oldu artık. Piyasa ile inatlasilmamasi gerektiğini bilmiyor demek ki, kim yonetiyorsa..

Sayfa 469/1002 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •