Sayfa 398/1002 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Herhangi bir bankaya nitelikli yatirimci beyani verdigimiz zaman tefasta islem goren serbest fonlari satin alabiliyor muyuz ? Ornegin vakifbank veya yapi kredi ye nitelikli yatirimci beyaninda bulunduk. Tefasta islem goren serbest fonlari musteri temsilcisi araciligi ile mi satin alabiliriz ? Bankacilik uygulamalarindan satin almamiz mumkun mu ?

Birde fon alim satim islemlerinde is yatirim kullanan var mi acaba ? Senelik veya aylik masraflari merak ediyorum.

Tesekkur ederim, bol kazanclar.
    Is yatirim ile konustum. Bankadan farkli olarak bir avantajinin olmadigi sonucuna vardim. Yatirim fonu sattigimiz zaman para hesabimiza saat 14 - 15 arasi geciyormus. Bazi arkadaslar is yatirimda sabahtan gectigini soylemislerdi. Kisiye ozel bir durum var saniyorum burada. Hesap isletim ucreti yokmus. Is yatirima yatirim fonu almak icin para gonderecegimiz zaman eft veya havale ucreti aliyorlarmis.

Ayrica diger bankalardan farkli olarak is yatirim da yatirim fonu alim satim islemlerinde binde 2 komisyon varmis.

Tek olumlu gordugum yani tefasta islem gormeyen istanbul portfoy serbest fonlarini alabilme avantaji ornegin FYA.

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ayrica diger bankalardan farkli olarak is yatirim da yatirim fonu alim satim islemlerinde binde 2 komisyon varmis.
    Çok enteresan. Bu bilgi doğru mu? Yok mu orda çalışan

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu FFP fonu için daha detaylı bilgi sahibi bir arkadaş vardı. Algoritma bazlı portföy içeriğini değiştirdiği vs. ile ilgili. Gerçekten günlük verilerinde de portföy içeriği sıkça ve yüksek oranda değişiyor. Elindeki fon katılma payları kısmını da kendi içinde bu oranda değiştiriyor mu merak ediyorum açıkçası.

İzahnamesinde de

'' Yapay zeka tabanlı model
    kapsamında, fonlara dair ileri dönük getiri beklentileri oluşturulurken; varlıkların geçmiş fiyatları,
    makro ekonomik veriler (ör. gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin borsa verileri), piyasa verileri (ör.
    döviz kurları), finansal modeller (ör. Auto Regressive), teknik analiz indikatörleri (ör. Hareketli
    Ortalamaların Yakınsaması / Ayrışması) ve istatistiksel modeller (ör. standart sapma) kullanılır ve
    sonuçlardan sepet portföy oluşturulurken faydalanılır. Aylık periyotlarda kullanılan modeller
    yeniden çalıştırılır ve sonuçlardan sepet portföy oluşturulurken faydalanılır. Piyasa koşulları ve
    portföy yöneticisi görüşleri doğrultusunda daha sık periyotlarda değişiklik yapılabilir.
    ''

yazmış.

Fikri olan, daha uzun süredir takip eden var mı buna dair ?
    Ben Tpc ile birlikte Ffp yi bir nevi maden sepeti şeklinde tutuyorum. yapay zeka kulanmalarına rağmen artı bir numarasını göremedim, gldtr gmstr usdtr fı5 fı3 altın gümüş dolar eurobond ile genelde %15 civarı fno . fon sadece finansbank fonlarını kullanıyor

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Selamlar sayin Yuji. Benim iş yatirimda hesabim var. Buradaki bilgi yanlis. Komisyon kesintisi yok çok şükür. Sayin Blackmirror hocam, evet İstanbul Portfoyun bazi fonlarini alabiliyoruz ama FYA maalesef kapali ve alinmiyor. FYA'nin bir benzeri olan IIS fonunu alabiliyorsunuz. İş yatirim üzerinden FYA fonunu alabilen varbmi acaba? Varsa lütfen nasil aldiklarini bizimle paylaşabilir misiniz?

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. IPB -0,0326 getirmiş yanlış anlamadıysam %13,6 viop pozisyonu var endekse full short mu açtılar ne yaptılar böyle.

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Selamlar sayin Yuji. Benim iş yatirimda hesabim var. Buradaki bilgi yanlis. Komisyon kesintisi yok çok şükür. Sayin Blackmirror hocam, evet İstanbul Portfoyun bazi fonlarini alabiliyoruz ama FYA maalesef kapali ve alinmiyor. FYA'nin bir benzeri olan IIS fonunu alabiliyorsunuz. İş yatirim üzerinden FYA fonunu alabilen varbmi acaba? Varsa lütfen nasil aldiklarini bizimle paylaşabilir misiniz?

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
     Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Sorular ve cevaplar hakkinda mail araciligi ile iletisime gectim. Buradan anlasiliyor ki bilgisiz bir musteri temsilcisi denk gelmis bana. Talihsizlik. Size sorsam daha iyiymis sayin supremegod. Asagidaki youtube linkinde fon yoneticileri is yatirim aracigili ile FYA alinabilir diyor. Is yatirim musteri temsilcisi de bizden FYA alabilirsiniz diyor. Tesekkur ederim , bol kazanclar.

https://www.youtube.com/watch?v=90ZUNTAT0gw

Bu sorular hakkinda bilgi verebilirseniz cok memnun olurum sayin supremegod. Mail kutunuz dolmus buradan yazmak zorunda kaldim. Belki is yatirim hesabi acmak isteyen forumdaslar icin yol gosterici olabilir.

Is yatirim hesabinizi nasil actiniz acaba ? Is bankasi araciligi ile acabiliyor muyuz ? Tefas yatirim fonu alim satim islemleriniz icin MKK ucretleri haricinde bir kesinti masraf oluyor mu ? Nemalandirma hangi para piyasasi fonunda oluyor ? Tefas yatirim fonu sattiginiz zaman paranin oglen hesaba gecme durumu oluyor mu , her zaman saat 14 -15 arasinda mi hesaba geciyor ? Tesekkur ederim , bol kazanclar.

7.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    IPB -0,0326 getirmiş yanlış anlamadıysam %13,6 viop pozisyonu var endekse full short mu açtılar ne yaptılar böyle.
    girdiğim 3 haftadır kök söktürüyor lanet fon. tüm dünyada hem borsaların hem emtianın hem faizin yükseldiği gün zarar yazmayı başaran bir tek değişken fon daha varmıdır acaba. bugün borsa düşsün yarın bide onun zararını yazarsa hiç şaşırmam. 5 yıldır yukarı grafik yapmış ben girincemi şaşırıp apışıyorsunuz arkadaş.

8. tunç Şatıroğlu twitter'dan yazmış. reğel efektif döviz kuru hesaplanmaya başlanılan 1994'ten bu yana en düşük değerlere gelmiş. hep diyoruz ya 2001 kırizi. şu anki kur, ondan da beter dibe inmiş güzel tl'miz. biz ise 6 ayda enerji fiyatlarını yüzde 22 artırarak merkez bankamızın öncülüğünde takım oyunuyla enflasyonu düşürecekmişiz, yani mışmışız muşmuşuz falan işte

Sayfa 398/1002 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •