Sayfa 662/1002 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,289 - 5,296 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Emeğinize sağlık, çok faydalı bir tablo olmuş.
    Rica ederim. Faydalı olursa ne mutlu.

2.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    mevdüat üstü düzenli getiri !!! isterim ona göre az riskli bi fön olsa diyorsan ( hangi vade için düzenli getiri ? her ay düzenli mevdüat üstü getiri, seçtiğimiz fönlardaki volatiliteyi , riski de göze alırsak sürekli olmayabilir , mevdüat karşılığı pirfermansa 3 -4 aydan kısa süreli bakmak karşılaştırmak pek hoş değil ) o zaman el mecbur çeşitlendirme... ha ne oluyo o zaman seçtiğin o az riskli fönlerden bi kaçı belli bi süre yavaşlarsa diğerleri onu dengeler falan filan şantirifinton... sadece bi föna mesela iyibe ye yatırırsan bütün kertiği eskaza diyelim ki o föndeki yöneticilerin hepsi bi gün haftasonu pikniğe gitmiş olsun. mesela belgrad ormana... piknik yaparlarken bi uçan daire geldi tepelerine bunları emdi gemiye , incelemek üzere... heee pazartesi sabahı dükkanı kim açacak ? yani bu ve buna benzer riskleri düşünmek lazım. tek föna cumburlop bütün para gömülür mü ? EVET ! ama oradaki vade beklenti amaç önemli. Paragrafın başındaki ilk cümleye dikkat !
    Aman kimse mevduat üstü getiri isterim hedefi koymasın, yaya kalır.
    Gerçek enflasyon üstü getiri aramak lazım.

3. Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Size bir konuda danışmak / fikir almak istiyorum. Portföyümü en az 3-4 yıl bu şekilde tutacağım. Sizce oluşturmuş olduğum portföy uzun vadeli yatırım anlayışım için yanlış mıdır ?

* TCD (Tacirler Değişken) - %24
    * AFT (Yabancı Teknoloji) - %16
    * AFS (Sağlık) - %10
    * IPJ (Elektrikli Araçlar) - %30
    * IJP (Blockchain) - %5
    * PPZ (Para Piyasası) - %10 (Fonlarda ciddi bir düşüş olursa bu %10 luk kısımdan düşen fonlara ilave yapıyorum)
    * ICA (Altın) - %5

Not: Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi bilgi ve tecrübelerime göre oluşturduğum portföyümdür. Sizlerin bilgi ve tecrübelerine göre de görüş almak istedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by mertyc79 Yazıyı Oku
    Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Size bir konuda danışmak / fikir almak istiyorum. Portföyümü en az 3-4 yıl bu şekilde tutacağım. Sizce oluşturmuş olduğum portföy uzun vadeli yatırım anlayışım için yanlış mıdır ?

* TCD (Tacirler Değişken) - %24
    * AFT (Yabancı Teknoloji) - %16
    * AFS (Sağlık) - %10
    * IPJ (Elektrikli Araçlar) - %30
    * IJP (Blockchain) - %5
    * PPZ (Para Piyasası) - %10 (Fonlarda ciddi bir düşüş olursa bu %10 luk kısımdan düşen fonlara ilave yapıyorum)
    * ICA (Altın) - %5

Not: Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi bilgi ve tecrübelerime göre oluşturduğum portföyümdür. Sizlerin bilgi ve tecrübelerine göre de görüş almak istedim.

şuan yurtdışı piyasaları TESLA taşıyor. tüm endeksleri yukarı çeken o
    piyasalarda Tesla çekim kanunu var sanki,
    Millet spacex'e ortak olamayınca teslaya ortak oluyor. tarihin en büyük balonu bu olacak sanırım
    FED bir gün faiz artırmaya başlayacak. O zaman bu portföy dağılabilir.
    ama önümüzdeki 6 ay için iyi kazandırabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    şuan yurtdışı piyasaları TESLA taşıyor. tüm endeksleri yukarı çeken o
    piyasalarda Tesla çekim kanunu var sanki
    FED bir gün faiz artırmaya başlayacak. O zaman bu portföy dağılabilir.
    ama önümüzdeki 6 ay için iyi kazandırabilir.
    yorumunuz için teşekkürler. FED önümüzdeki sene sonuna doğru faiz arttırabilir diye düşünüyorum. Ama bir yandan da şöyle bir durum var; NASD** tarihi boyunca hep artmış ve artarak gelmiş (3-5 aylık düşüşler hariç). Mesela Microsoft son 7 yılda dolar bazında 7 kat artmış. Bu gibi örnekler, sürekli yükselen trendleri ve geçmiş verileri insan görünce faiz arttırımı, siyasal olumsuz gelişmeleri dipten toplama dönemi olarak değerlendirmeli miyim sorusunu akla getiriyor.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aman kimse mevduat üstü getiri isterim hedefi koymasın, yaya kalır.
    Gerçek enflasyon üstü getiri aramak lazım.
    güzel söz, çok doğru bakış açısı.
    ben sadece çok tutucu olan para kaybetmeye* ( * nominal anlamda para kaybı , reelde zaten o şekilde kayıp oluyor ) tahammülü olmayan yurt paydaşları için dedim.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    güzel söz, çok doğru bakış açısı.
    ben sadece çok tutucu olan para kaybetmeye* ( * nominal anlamda para kaybı , reelde zaten o şekilde kayıp oluyor ) tahammülü olmayan yurt paydaşları için dedim.
    Haklısınız.
    Ama artık o tür para tutmaktansa, gidip boğazda yemek daha mantıklı, başkaları yiyeceğine siz yemiş olacaksınız

Yanlız gerçek enflasyon üstü getiri elde etmekte çok kolay değil, araştırmalara devam edeceğiz.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Haklısınız.
    Ama artık o tür para tutmaktansa, gidip boğazda yemek daha mantıklı, başkaları yiyeceğine siz yemiş olacaksınız

Yanlız gerçek enflasyon üstü getiri elde etmekte çok kolay değil, araştırmalara devam edeceğiz.
    orada kişilik önemli oluyor çünkü çok uzun vadeli bile olsa bazı değişiklikler al satlarla spekülasyon trade işin içine giriyor ... herkesin parmak izi farklı. tek bir kalıp yok işte herkese uyan, bunu yatırımcıların anlaması gerekir. anlamak da yetmez anlamlandırmak gerekir.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 662/1002 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •