Sayfa 491/1002 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,921 - 3,928 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    4 ise OPH ,SUC ,EIC gibi. Ne öldürür ne de ihya yapar mı diyeyim.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    PPF getirimizin üstüne lemon sıkmasın da yeter...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    Gerçek anlamda Değişken fon gibi olursa başka bir fon düşünmem. Agresif olmasına da gerek yok. Doğru pozisyon alsın, piyasaya göre hareket etsin yeterli bana.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fon sahiplerinin kaçı kendi fonunu alıyor ki

Fon sahiplerinin kaçı kendi fonunu alıyor ki

MAC alıyor bildiğim.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

4. Ppf aylık 1.5net. aylık 3 versin yeter bana. Sizin rakamları bilemem ama benim için büyük fark yaratıyor.
    4 ise OPH ,SUC ,EIC gibi. Ne öldürür ne de ihya yapar mı diyeyim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Madem bu kadar yazmışsınız ben de ufaktan görüşlerimi dile getireyim. Ben IPB ve onun yöneticilerine güveniyorum. Her fon-Her yöntem bazı dönemlerde endeksten ayrışır ve negatif getirileri olur. Önemli olan bu dönemin bir kaç yıldan fazla uzun olmaması. Buffett bile bazı yıllarda endeksin altında getiri elde ediyorken her gün-her gün sadece IPB de değil diğer fonlarda da endeks ile karşılaştırma yapmak abes ile iştigaldir.

Endeks ile karşılaştırma 3-5 yıllık dönemlerde ve hatta daha fazlası dönemlerde yapılır. Her gün ve her hafta sürekli endeksi yenen bir yöntem henüz icat edilmedi ama uzun vadede endeksi yenmek hem akıllıca yapılan değer yatırımıyla hem de vadeli piyasada hedge mekanizması kullanılarak yapılan trend takibi yöntemler ile yenmek mümkün. Bunları da ancak 5-10 yıllık geçmiş performanslarla bakıp öğrenebiliriz 5-6 ay performansa bakarak değil.

Tufan beyin en büyük şansızlığı serra hanımın yayınına fon performansının zirvesinde çıkmış olmasından başka bir şey değil. serra hanım iyi hoş ve fon piyasası için de katkıları muazzam ama nedense hep fonları performanslarının zirvesinde tanıtım yapıyor ya da öyle denk geliyor diyelim. Sene başında da mac ve tkf için şampiyon diye başlıklar atarken burada uyarmaya çalışmıştım.

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Goruslerinize katiliyorum, dogru soyluyorsunuz. Elbet bir gun ruzgari arkasina alacaktir IPB. Benimde guvenim tam , gerektigi zaman portfoyun tamamini 1-2 gunde portfoyun tamaminda nakite donebiliyoruz demislerdi serra hanimin yayinda. Daha once yaptilar boyle bir seyi sahit oldum. Sabirla bekleyecegim, umudum var.

Ayrica diger basliktaki pizza , islenmis gida ve gunde 2 ogun yemek tavsiyelerinizi dikkate alacagim.

Saygilar , cumleten bol kazanclar.

Persembe gunu Fed in Jackson Hole toplantisi varmis. Neler olacak acaba. Tapering sinyali gelebilir mi forumdaslarin dusunceleri nelerdir ?

6. Re-Pie Portföy güvenilir midir arkadaşlar? İlk defa görüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by denlis100 Yazıyı Oku
    Yalnızca temmuz başındaki 0,046'dan 0,041'e düşüşle ilgili bir düzeltme yapayım. GSP diğer hisse senedi fonlarından farklı olarak senede iki kez nakit temettü ödemesi yapıyor. Hisse senetlerinin geçmiş fiyatları verilen temettü tutarına göre düzeltilirken GSP'nin geçmiş fiyatlarında düzeltme yapılmıyor. Bu nedenle fiyatı düşmüş gibi görünüyor ama aslında o tutar fon yatırıcımcılarının hesabına aktarılıyor.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bilgilendirme için tesekkür. Akbank'taki hesap hareketlerimi inceledim; herhangi bir para aktarımına denk gelmedim. Ama orası çok karışık; Alternatifbank'taki hesabım biraz daha sade orada görebilirim varsa; ama niye Akbank'ta çıkmıyor onu anlamadım.

8.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Re-Pie Portföy güvenilir midir arkadaşlar? İlk defa görüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tefas üzerinden alıyorsan sorun yok.

Sayfa 491/1002 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •