Sayfa 874/1002 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 6,985 - 6,992 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Elbette ...
    Ben bazen ATM onunde cep telimden fon satip nakit cekiyorum, ole bir durumda fena olur
    ama bazen fon bozup nakit cekmek istedigimde o ufak mebla bile atm de olmayabiliyor, o yuzden de bizi kart ve QR ile odemeye yonlendiriyor sistem..
    Bildiginiz gibi nakit tasimak anlamsiz, bosta sahipsiz para bulundurmak ve hatta guvenlik gerekceleri ile para tasimak anlamsiz su ortamda..

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yanlız T0 olmayan fonlarda emrin gerçekleşmemesi ciddi zarara sebep olabilir.

Siz dün saat 10'da alım/satım talimatı vermişsiniz bugün 14.30 gerçekleşir diye bekliyorken bir bakıyorsunuz 14.30 para geri gelmiş alım yok, yada satım olmamış para yok.
    O günü de kaybediyorsunuz.
    Ertesi sabah talimat ver, öteki gün işlem gerçekleşsin.

Yani 3 gün kayıp olur.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Bu arada NasdAK yuzde 3.14+ yapmis ayni oranda blockchain teknoloji leri ve cyber securty endex te 3.XX+ yapmis...

Ayrica MJB nin alt endex leri de bir hayli pozitif...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Şöyle bir fon var:

HSBC PYŞ MUTLAK GETİRİ HEDEFLİ HİSSE SENEDİ SERBEST FON(HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

Borsanın çılgın attığı bu son günlerde sadece %3, altı ayda %13 getiri olmuş. Serbest fonsa muhtelemen nitelikli yatırımcı olup en az limit nedir? 500 bin mi? 1 milyon mu? Ve bu fonda 1200 kişi var. En kötü fonun bile %16 getirdiği bu ayda (altı ay ortalaması %20 -25 civarı) bu kadar parasını buraya bağlamış bu insanlar niye korkunç zararda kalmaya devam ederler? Portföy yöneticileri ne yapar? Bu 1200 kişi hiç mi bakmazlar? Benim o kadar param olsa yakalarını yapışırım. Haberleri mi yok acaba?

Dün de başarıyla zarar yazmış.
    Sanırım burada anahtar kelime "Mutlak Getiri Hedefli" olması. Bugün portföy dağılımı yayımlanmış. Her hisse işlemine karşı VIOP'da hedge işlemi de yapıyor, bir taraftan kazanırken diğer taraftan kaybediiyor az ama hep kar etmeyi amaçlıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Elbette ...
    Ben bazen ATM onunde cep telimden fon satip nakit cekiyorum, ole bir durumda fena olur
    ama bazen fon bozup nakit cekmek istedigimde o ufak mebla bile atm de olmayabiliyor, o yuzden de bizi kart ve QR ile odemeye yonlendiriyor sistem..
    Bildiginiz gibi nakit tasimak anlamsiz, bosta sahipsiz para bulundurmak ve hatta guvenlik gerekceleri ile para tasimak anlamsiz su ortamda..
    QR kod kullananlar, telefonuna okutanlar dikkat...
    QR kodlara takmışlar kafayı bu aralar.

Okutulan QR kodla telefonunuza zararlı yazılım indirtip sonra hesapları hallediyorlarmış.
    QR kodu okuttuğunuzda ne olduğunu çok dikkatli takip edin.

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    bu arada nasdak yuzde 3.14+ yapmis ayni oranda blockchain teknoloji leri ve cyber securty endex te 3.xx+ yapmis...

Ayrica mjb nin alt endex leri de bir hayli pozitif...
    ıjp + 1.00 ıjz + 0.88

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    QR kodla neyi okuyunca hesap şey oluyor anlamadım ? mobil bankacılığı nasıl açacaklar ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    QR kodla neyi okuyunca hesap şey oluyor anlamadım ? mobil bankacılığı nasıl açacaklar ?
    Sağda solda, orda burda gördüğünüz her qr kodu okutmayın telefonunuza.
    Ne olur ne olmaz.
    Şeytan doldurur falan.

Sayfa 874/1002 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •