Sayfa 540/1002 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

tabiki duşecek ,ay sonunda stopaj da 15 e cıkarsa ,dahada getiri azalacak

2. selamlar herkese,
    faiz hiçbir mantıklı sebebe dayandırılmayarak indirildi. para piyasası fonlarının getirisi azalacak. borçlanma araçları fonu bu faiz indirme işleminden ppf kadar etkilenir mi arkadaşlar?

3.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    Faizin 18'e düşmesi para piyasası fonları bugünden itibaren düşürecek mi? PPZ ne yapacak yarın mesela?
    ppz'ye birşey olmaz da ben gibi nzh ve osd'cilerin eline verecekleri nerdeyse kesin gibi ne yazık ki :/ en son naci ağbal vakasında görmüştü 10 yıllık tahviller %18'i osd ertesi gün -1.4 yazmıştı. fakat o gün üst üste -10 olmuştu borsa, döviz falan çıldırmıştı, bu o kadar büyük bir olay olmasa da yarın borçlanma araçlarında -0.2 veya en fazla -0.5 civarı kayıplar yaşanabilir. bugüne kadarki kara sayacağız artık. yeni girenler için biraz sıkıntı ama kısa zamanda hızlı yükselişlerle açığı kapatıyor o yüzden canınızı sıkmayın.

https://www.bloomberght.com/tahvil/tr-10-yillik-tahvil
    Son düzenleme : friendly_1980; 23-09-2021 saat: 19:08.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ppz'ye birşey olmaz da ben gibi nzh ve osd'cilerin eline verecekleri nerdeyse kesin gibi ne yazık ki :/ en son naci ağbal vakasında görmüştü 10 yıllık tahviller %18'i osd ertesi gün -1.4 yazmıştı. fakat o gün üst üste -10 olmuştu borsa, döviz falan çıldırmıştı, bu o kadar büyük bir olay olmasa da yarın borçlanma araçlarında -0.2 veya en fazla -0.5 civarı kayıplar yaşanabilir. bugüne kadarki kara sayacağız artık. yeni girenler için biraz sıkıntı ama kısa zamanda hızlı yükselişlerle açığı kapatıyor o yüzden canınızı sıkmayın.

https://www.bloomberght.com/tahvil/tr-10-yillik-tahvil
    O kadar olmaz gibi.
    CDS'ler fazla fışkırmadı.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

5. Elinde orta ve uzun vadeli tahvil olan borçlanma araçları fonları güzel artılar yazabilirler bu indirim sürecinde.
    HTT, DZT vs.
    Hatta KVBA fonlarında da günlük takibi yapılarak iyi getiri sağlanabilir indirim sürecinde.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Elinde orta ve uzun vadeli tahvil olan borçlanma araçları fonları güzel artılar yazabilirler bu indirim sürecinde.
    HTT, DZT vs.
    Hatta KVBA fonlarında da günlük takibi yapılarak iyi getiri sağlanabilir indirim sürecinde.
    Mesela Ziraatin KVBA fonu bugün rekor kırmış. 0,04'ü zor yapan fon bugün 0,086 yapmış
    Ziraat ppf'si olanlar duruma uyanıp hemen ziraat kvba fonunu almalıydılar bugün.İkiside valörsüzdü çünkü.

7.  Alıntı Originally Posted by tml Yazıyı Oku
    selamlar herkese,
    faiz hiçbir mantıklı sebebe dayandırılmayarak indirildi. para piyasası fonlarının getirisi azalacak. borçlanma araçları fonu bu faiz indirme işleminden ppf kadar etkilenir mi arkadaşlar?
    üniversite iktisat öğrencilerinden 10 kişilik bir ekip kur, ekonomiyi de ülkeyi de bunlardan daha iyi yönetirler abartmıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Mesela Ziraatin KVBA fonu bugün rekor kırmış. 0,04'ü zor yapan fon bugün 0,086 yapmış
    Ziraat ppf'si olanlar duruma uyanıp hemen ziraat kvba fonunu almalıydılar bugün.İkiside valörsüzdü çünkü.
    KVBA fonlarını takip için geçen yıllarda saat 14.00'a kadar faiz takibi yapıp bilgilendiren arkadaşları göreve davet ediyorum, o süreç gene başlıyacak gibi.

Sayfa 540/1002 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •