Sayfa 421/1002 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by mtdrk10 Yazıyı Oku
    Gümüş fonu neden düşmüş olabilir acaba?Gümüşün 28 dolardan 25,5 dolara düşmesi etkilemiş olabilir m ? Gümüşün dolarla alınıp satıldıgını da düşünürsek dolar/tl de 8,8 den 8,5 a düşmüş, acaba ilgisi var mıdır?
    Görebildiğim tek etki Gümüş ons fiyatı ile ilgili yapılan küresel baskılama ve manupilasyon kaynaklı, %80 fiziki gümüş fonlarına yatırım yaptığından usdtry etkisi bu fonda yok, fakat bu usa enflasyonunun %5 ve 7.4 gibi beklenenden fazla çıkması Gümüş ve Altın ons bazında güvenli yatırımlarda bir hareketlenme yarattı, her ne kadar Gümüş, Altın kadar hızlı kalkış yapamasada sıra onada gelecek, Özellikle uzun vadeli Gümüş grafiklerindeki devasa Flama ve çanak formasyonlarının limite gelip sınırında tutulması 26.70 üstü 2 günlük kapanışların Hızlı hateketlere sebep olacağını düşünmemden dolayı alım yapmıştım tabi bu hareket 3 vakte kadar da olur 23 vakte kadar da... Göreceğiz sabrım zorlanıyor artık

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by gogoman Yazıyı Oku
    Kap ta öyle görünmüyor hocam

kap sadece ayın ilk haftasındaki durumu yansıtır. şu anda ayın 2. haftasındayız tefas günlük güncel haliyle yayınlanır, yayınlamayan kuruluşlara ciddi ceza kesiyorlar. 10 gün içinde portföy dağılımı tamamen değişmiş olabilir. gerçi tüm gümüş fonları benzer oranlarda kayıp yaşamış. ama maksadın illaki gümüşse bence kurumu telefonla bi arayıp gümüş miktarını sor.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    kap genelde ayın ilk haftasındaki durumu yansıtır. şu anda ayın 2. haftasındayız tefas günlük güncel haliyle yayınlanır, yayınlamayan kuruluşlara ciddi ceza kesiyorlar. gerçi tüm gümüş fonları benzer oranlarda kayıp yaşamış. ama maksadın illaki gümüşse bence kurumu telefonla bi arayıp sor.
    Yok Hocam bu YZG gümüş dışı yatırımlarını %20 oranının üzerinde yapamıyor %80 de İsviçre Fiziki Gümüş e yatırım yapan katılım fonları almak zorunda

4. Küresel baskılanmayla Türkiyedeki bir yatırım fonunun ilişkisini çözemedim.İsminde "gümüş" geçen bir fon gümüşün fiyat hareketinden etkilenir."Gümüş"ün baskılandığını düşünüyorsanız isminde "gümüş" geçmeyen fonları incelemeniz gerekir.Yazdıklarınıza göre baya bilgili bir şahıssınız, gümüşün dolar/tl den etkilenmediği sizden öğrenmiş oldum.Teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by gogoman Yazıyı Oku
    Yok Hocam bu YZG gümüş dışı yatırımlarını %20 oranının üzerinde yapamıyor %80 de İsviçre Fiziki Gümüş e yatırım yapan katılım fonları almak zorunda

hocam sen fonun detaylarını bu kadar iyi biliyorsan senin sorun fonla ilgili değil gümüşün gidişatıyla ilgili. paraborsa.net te hemen her enstrumanla ilgili günlük banka yorumları yayınlanıyor ben oraya bakarak altın trade ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by mtdrk10 Yazıyı Oku
    Küresel baskılanmayla Türkiyedeki bir yatırım fonunun ilişkisini çözemedim.İçinde "gümüş" geçen bir fon gümüşün fiyat hareketinden etkilenir."Gümüş"ün baskılandığını düşünüyorsanız isminde "gümüş" geçmeyen fonları incelemeniz gerekir.Yazdıklarınıza göre baya bilgili bir şahıssınız, gümüşün dolar/tl den etkilenmediği sizden öğrenmiş oldum.Teşekkürler
    Hocam bu Fon İsviçre Merkez bankalarında tutulan fiziki gümüş e yatırım yapan katılım fonlarını alıyor yani Gram Gümüş yok içine bu sebeple fiyatı usdtry etkilemiyor dedim fonun Türkiyede olması yurt dışı yatırımı yapılmasına engel değil, yani bu fondaki mağduriyet yurt dışı kaynaklı, Ekran ve Fiziki metal fiyatlarındaki farklar ile oluşan bu manipilasyonların giderilmesi için Basel kriterleri başlıyor fakat manipilasyon dan para kazanmak o kadar olağan olmuş ki Londra bankaları hemen biz yapmayacağız demeye başladılar yani Değerli Metaller konusu çok fazla etken e bağlı maalesef

7. Hocam sen bişey mi içtin bizle dalga mı geçiyorsun?Ne isviçre merkez bankası ne fiziki altını?fonun kap raporunda %13ü gmstr borsa fonunda,%72 si yabancı borsalarda işlem gören gümüş etf lerinde, bizim isviçre bankalarında kilitli kapılar ardında 20 kg gümüşümüz var mı yazmış adamlar?
    %72 si yabancı borsalarda işlem görüyor.Biz bu fona tl yatırıyoruz fonu yoneten kişiler "kardeş bana para olarak tl yatırdılar ben sizden tl ile gümüş alırım"demedilerse dolar ile alıyolar yani dolardan sonuna kadar etkileniyoruz.

8.  Alıntı Originally Posted by gogoman Yazıyı Oku
    Hocam bu Fon İsviçre Merkez bankalarında tutulan fiziki gümüş e yatırım yapan katılım fonlarını alıyor yani Gram Gümüş yok içine bu sebeple fiyatı usdtry etkilemiyor dedim fonun Türkiyede olması yurt dışı yatırımı yapılmasına engel değil, yani bu fondaki mağduriyet yurt dışı kaynaklı, Ekran ve Fiziki metal fiyatlarındaki farklar ile oluşan bu manipilasyonların giderilmesi için Basel kriterleri başlıyor fakat manipilasyon dan para kazanmak o kadar olağan olmuş ki Londra bankaları hemen biz yapmayacağız demeye başladılar yani Değerli Metaller konusu çok fazla etken e bağlı maalesef

çok karışık işlere bulaşmışsın sen ya işin zor : ))

Sayfa 421/1002 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •