Sayfa 668/1002 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    Borsalar epey şişti, kısa vadede %20 düzeltme bekliyorum. (BIST şişmemesine rağmen SP500 düşerse, onla paralel düşecektir) Kendi portföyümü şu şekilde yeniden düzenlemeyi düşünüyorum; yorumlarınızı bekliyorum.

IPV - İŞ PORTFÖY EUROBOND BORÇLANMA ARAÇLARI (DÖVİZ) FONU %25
    Gram ALTIN %20
    TGE - İŞ PORTFÖY EMTIA YABANCI BYF FON SEPETI FONU %10
    QNB Finans Portföy Temiz Enerji ve Su Fon Sepeti Fonu %10
    KUB - KARE PORTFÖY DEĞİŞKEN (DÖVİZ) FONU %10
    OPB - OSMANLI PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON %10
    AES - AK PORTFÖY PETROL YABANCI BYF FON SEPETİ FONU %5
    GZL - GARANTİ PORTFÖY TARIM VE GIDA SEKTÖRÜ DEĞİŞKEN FON %5
    GZV - GARANTİ PORTFÖY ESG SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK FON SEPETİ FONU %5

Al-sat yapmayacağım en az 2 yıl tutmayı düşünüyorum. Faizlerin uzun süre %14'te kalacağını ve doların Kasım 2022'de 11 olacağını düşünüyorum.
    BIST dolar bazında ucuz…

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Al sat yapmayacaksanız gram altın yerine altın fonu olabilir.
    Sadece altın veya gümüşe dayalı içinde başka enstrüman barındırmayan fonlar nelerdir? Biraz araştırdım da adı altın fonu içinde tahvil olan falan var.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by demir ceyhan Yazıyı Oku
    Sadece altın veya gümüşe dayalı içinde başka enstrüman barındırmayan fonlar nelerdir? Biraz araştırdım da adı altın fonu içinde tahvil olan falan var.
    o tahviller altına dayalı tahvil , kira sertifikaları da altına dayalı kira sertifikaları.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4.  Alıntı Originally Posted by demir ceyhan Yazıyı Oku
    sn lucky player'ında dediği gibi onlar da altına dayalı.
    Ama mesela GKK %94 kıymetli maden.

Bu fonlar iyi yönetilirlerse gram altından daha fazla getiri sağlayabiliyorlar.
    Biz altını alıp tutuyoruz, ama iyi bir fon yöneticisi uygun zamanlarda al sat yapıp getiriyi arttırabilyor.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    şu anda % 0.20 vergi dolayısı ile bankadan altını hesaba margarinlemek cazip gelmiyor.
    fon ya da uzak vade nisan vade kontratı ... ya da borsadan finansın yatırım fonu
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6. Merhabalar,
    Nakit yerine hazırda bulundurmak için,şu anda TEFAŞTA işlem gören alınabilir PPF vede valörsüz fon hangileri olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    şu anda % 0.20 vergi dolayısı ile bankadan altını hesaba margarinlemek cazip gelmiyor.
    fon ya da uzak vade nisan vade kontratı ... ya da borsadan finansın yatırım fonu
    Viop üzerinden altın vade kontratı alırken yakın vade alıp, vade bitiminde bir sonraki vadeye mi taşımak, yoksa uzun vade (nisan gibi) kontratı mı almak daha mantıklı karar veremiyorum. Çünkü nisan kontratı 6 ay sonrasının olduğu için altının bugünkü fiyatının üzerine 6 aylık faiz de konularak fiyat hesaplanıyor ve vade azaldıkça faizin etkisi azaldığı için uzun vade olanın fiyatı şimdiki fiyata yakınsamaya başlıyor. Nemalanma derseniz de nemalanma sadece anaparada oluyor. Aldığınız pozisyon büyüklüğünde nemalanma gerçekleşmiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Merhabalar,
    Nakit yerine hazırda bulundurmak için,şu anda TEFAŞTA işlem gören alınabilir PPF vede valörsüz fon hangileri olabilir.
    Şuradan seçin.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...68#post5595368

Sayfa 668/1002 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •