Sayfa 669/1002 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tşk. Sn. yujinin hakkını kimse edeyemez, bende takip ediyorum da ,yinede bu konuda bilgisi olanlardan teyit amaçlı fikirlerini almak istemiştim.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    sn lucky player'ında dediği gibi onlar da altına dayalı.
    Ama mesela GKK %94 kıymetli maden.

Bu fonlar iyi yönetilirlerse gram altından daha fazla getiri sağlayabiliyorlar.
    Biz altını alıp tutuyoruz, ama iyi bir fon yöneticisi uygun zamanlarda al sat yapıp getiriyi arttırabilyor.
    Uygun zamanlarda al sat yapıp getiriyi arttırabilen iyi bir altın fonu yöneticisini ben şimdiye kadar göremedim.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Uygun zamanlarda al sat yapıp getiriyi arttırabilen iyi bir altın fonu yöneticisini ben şimdiye kadar göremedim.
    altın düşerken altının düşüşünden daha az değer kaybeden fon vardı.
    ayrıca bir kez de cicibicinin altın fonunda anormal bir pozitif sapma olmuştu bir seferlik.
    o ara arayıp öğrenmek lazımdı ne oldu diye belki yanlışlıkla hatalı bi işlem (şişman parmak olayı ) yaptılar o an şansa yüksek getiri elde ettiler ya da opsiyon aldılar kaldıraçla getirisi katladı keşke o zaman arayıp öğrenseydik
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bazı konular , sohbet olarak değil soru olarak sorulduğu ve yanıtı yatırım danışmanlığına girebileceği için yanıtını bilsem de benden pas ! altın kontratları ile ilgili bilgiyi aracı kurumunuzdaki '' gerçekten '' işi bilen birisinden öğreniniz...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5. Merhaba , umarım herkesin sağlığı keyfi yerindedir. Uzun zamandır yazmıyordum. Çünkü enflasyonist, - ki muhtemelen çok daha fazla enflasyonist ortama girdiğimiz bu dönemde yıllardır biriktirdiğim tasarruflarımı korumanın arayışı içindeydim.

Yatırım fonu yatırımlarımı 8 yıllık bir sürenin ardından sonlandırdım. Soğuk cüzdanda, sabit coinler yani dolar eşdeğeri usdt/usdc/tusd stake yapma tarafına kaydırdım tüm yatırımlarımı. Yıllık dolar bazında 16-17 gibi oranlar var.

Sevgiler.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Merhaba , umarım herkesin sağlığı keyfi yerindedir. Uzun zamandır yazmıyordum. Çünkü enflasyonist, - ki muhtemelen çok daha fazla enflasyonist ortama girdiğimiz bu dönemde yıllardır biriktirdiğim tasarruflarımı korumanın arayışı içindeydim.

Yatırım fonu yatırımlarımı 8 yıllık bir sürenin ardından sonlandırdım. Soğuk cüzdanda, sabit coinler yani dolar eşdeğeri usdt/usdc/tusd stake yapma tarafına kaydırdım tüm yatırımlarımı. Yıllık dolar bazında 16-17 gibi oranlar var.

Sevgiler.
    Merhaba Hell......

Biz yatırımın o yönünü bilmediğimiz için önce o piyasayı bilmemiz, nasıl işlediğini öğrenmemiz gerekir. Yanı olaya A dan Z ye hakim olmamız lazım. Sizin diğer başlıkta bu konular hakkında bilgi verirseniz. İlgili arkadaşlar da faydalanır. Dolar bazında yıllık %16 - 17 ciddi oran.

bu konuda iyi bir bilgi kaynağına gerçekten ihtiyacımız var

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Al sat yapmayacaksanız gram altın yerine altın fonu olabilir.
    Fonda alım satımda makas yok, Ocak ayına kadar aldıklarınızda stopaj da olmayacak.Gram alırken makas var ve alım vergisi var.

.
    Altın alırken bankalardaki makaslar %1 bile değil benim bankada %0,4-0,5 civarı makas var. Alım vergisi de binde 2 oranında. Yani örneğin 100 bin TL ile altın alsam ve 2 yıl sonra aldığım altın 200 bin TL olsa masraflar olan 1000 TL yi çıkarsanız 99 bin TL Net kar ediyorsunuz. Ama onun yerine aynı koşullar gerçekleştiğini varsayarsak Altın fonunda olsaydı fonu sattığım anda 10 Bin TL otomatik olarak gelir vergisinden kesilirdi yani bu hesaba göre bu koşullarda bankada masraflar ve spread ler bile olsa altın fonunda tutmaktan 9 bin TL daha karlı olurdu uzun vadede...

Hadi en kötü makas olan bankadan aldığınızı farz etsek, alım satım marjı %2 olsa bile yine de altın fonundan daha karlı uzun vadede.

Aslında altın fonunda altın bazlı gelir elde edilmediği sürece stopaj kesilmemesi gerekir. Yani 100 gram altın 2 yıl sonra bile 100 gram kadarsa stopaj kesilmemesi gerekir altın fonunda ama maalesef tl bazlı kara bakılıyor stopajda .bu durumda da altın fonun %10 üzeri gelir elde edememesi durumda yapılan yatırımların erimesine neden oluyor

--
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : vivatrader; 07-11-2021 saat: 13:44.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 669/1002 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •