Sayfa 210/1002 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Sayın Hellistheothers, basit mantıkla baktım olaya.. sizin kadar uzman değilim fonlarda... kıstasım bu işe ilk girerken mevduat üstü getiri idi... doları da sollarsam ne ala idi... nitekim sizin de dediğiniz gibi örneğin GMA mevduatı 2 kat sollamış durumda... TCD ve NNF'yi 3 ay önce aldığım için endeksle kıyaslama yapmadım... düz mantık her türk insanının yaptığı gibi toplam portföyü dolara karşı kıyasladım... şimdilik iyi görünüyorlar ama sizin de her zaman dediğiniz gibi, geçmiş geleceği göstermiyor... bu arada önümüzdeki günlerde altının yükseleceğini tahmin ediyorum ve GBC'ye giriş yapmayı planlıyorum... sizin de bunu taşıdığınızı biliyorum... ne dersiniz? selamlar...
    Yok hocam uzman falan değilim. Ben de herkes gibi kendi portföyünü yöneten sıradan bir yatırımcıyım. Sadece kendi bakış açımı söyledim. Tabii ki, başka şeylerle de kıyaslanabilir, herkesin kriteri farklı olabilir, selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Benim iyi fonlardan beklentim, endekse göre relatif getiri değil, beklentim, o zig zag piyasada dipten alıp tepeden satıp bu döngüyü devamlı sağlayabilecek bir fon.
    Böyle bir fon endeksi kat be kat geçecektir.
    Ama bunu başarmak hiçte kolay değil.
    Bakalım hangisi ne yapacak bu piyasada.
    Mevcut hsyf ve yüksek oranda hisse taşıyan değişken fonların dediğiniz stratejiyi uyguladıklarını sanmıyorum. O dediğiniz tarz yatırımı ancak serbest fonlar yapabilirler. Zaten en yüksek getiriye sahip serbest fonların da o getirileri nasıl elde ettikleri tam bir soru işareti.Bkz. Hedef Portföyün Serbest fonları.
    İyi yönetilen hsyf lerin temel stratejisi makro etkenlerde ayakta kalacak sektörlere odaklanıp o sektörlerden temel analiz ile hisse seçmek ve o hisselerdeki ortaklıklarını makro, sektörel ve şirkete ait etkenler negatife dönmeye başlayana kadar tutmak üzerine. Bu şekilde de endeks üzerinde getiri elde edebiliyorlar.
    Dipten alıp tepeden satabilecek, borsa düşerken türev enstrumanlarla portföyü hedge edip sürekli maksimum getiriler elde edebilecek hiçbir fona bizleri sadece yönetim gideri ile ortak etmezler. Hatta öyle bir getiri elde edebilen fonlara kazanç primi de verseniz ortak olmanız çok zordur.
    Relatif getiri benim için yeterde artar.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Onceden soruldu ama cevap geldi mi bulamadim onyuzden tekrar yaziyorum,

Bizde tefasta emtia fonu ne vardir,

Abd de bugday, cinko, seker, misir , platin kontrati gibi genis yelpaze iceren emtia fonlar var ama bizde goremedim.

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Onceden soruldu ama cevap geldi mi bulamadim onyuzden tekrar yaziyorum,

Bizde tefasta emtia fonu ne vardir,

Abd de bugday, cinko, seker, misir , platin kontrati gibi genis yelpaze iceren emtia fonlar var ama bizde goremedim.
    TGE: Petrol, Gaz ama doğalından, Bakır vesaire.
    Tam bir emtia fonu değil.
    Artık doydu zaten.
    İran petrol anlaşmasıyla çökebilü...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Mevcut hsyf ve yüksek oranda hisse taşıyan değişken fonların dediğiniz stratejiyi uyguladıklarını sanmıyorum. O dediğiniz tarz yatırımı ancak serbest fonlar yapabilirler. Zaten en yüksek getiriye sahip serbest fonların da o getirileri nasıl elde ettikleri tam bir soru işareti.Bkz. Hedef Portföyün Serbest fonları.
    İyi yönetilen hsyf lerin temel stratejisi makro etkenlerde ayakta kalacak sektörlere odaklanıp o sektörlerden temel analiz ile hisse seçmek ve o hisselerdeki ortaklıklarını makro, sektörel ve şirkete ait etkenler negatife dönmeye başlayana kadar tutmak üzerine. Bu şekilde de endeks üzerinde getiri elde edebiliyorlar.
    Dipten alıp tepeden satabilecek, borsa düşerken türev enstrumanlarla portföyü hedge edip sürekli maksimum getiriler elde edebilecek hiçbir fona bizleri sadece yönetim gideri ile ortak etmezler. Hatta öyle bir getiri elde edebilen fonlara kazanç primi de verseniz ortak olmanız çok zordur.
    Relatif getiri benim için yeterde artar.
    Relatif getiri gerçek enflasyonun üstünde olursa yeter.Ama ondan şüpheliyim.

6. Altın ve gümüş konusundaki görüşleriniz nedir? 12 mayıs ABD enflasyon verisi beklenenden yüksek gelirse altın da yukarı yönün hızlanacağı belirtiliyor. Uzun vade olarak altın grafiğine baktığımda belli trendleri takip ettiğini görüyorum. Şu an ise zirveden dönüp düşüş trendine mi girdi orta uzun vadede, yoksa yükseliş trendine devam mı edecek?

7. Altını Gümüşü boşverin, geleceğin parası köpek coin DOGECOIN olacak diyorlar. Köpek parası ile aya seyahat ve hatta aydan arsa almak mümkünmüş. Hatta TESLA araba satıyormuş. Mars tan da arsa satışına yakında başlanacakmış.

Türkiyedeki araba galerilere gidip size köpek varası veriyorum ver mersoyu bakalım diyebilirsiniz. Tabi oradaki arkadaş size köpek parası almıyoruz diyebilir. Veya köpek parası alıyoruz da diyebilir.

SpaceX accepts Dogecoin as payment to launch ‘DOGE-1 mission to the Moon’ next year
    https://www.cnbc.com/2021/05/09/spac...-the-moon.html

Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Altın ve gümüş konusundaki görüşleriniz nedir? 12 mayıs ABD enflasyon verisi beklenenden yüksek gelirse altın da yukarı yönün hızlanacağı belirtiliyor. Uzun vade olarak altın grafiğine baktığımda belli trendleri takip ettiğini görüyorum. Şu an ise zirveden dönüp düşüş trendine mi girdi orta uzun vadede, yoksa yükseliş trendine devam mı edecek?

8. Ben kendi adıma köpek parasına falan inanmıyorum. Kendi şahsi paramı fiziki külçe altın, gümüş ve platin olarak fiziki olarak üçe böldüm. Fiziki olmayan hiçbir yatırıma kendi şahsi paramı bağlamam. Çünkü köpek parasına Merso araba vermiyorlar benim çevremde.

Fon olarak kendi olmayan yönettiğim bir miktar parayı da (600K TL civarı ufak bir para) 5 fona dağıttım. 5 Nisandan beri bu dağılımda devam ediyor. %47 si gümüş fonlarında, %20 si altın fonlarında.

%33 IKL
    %20 TCA
    %20 YZG
    %18 IOG
    %9 GUM

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Altını Gümüşü boşverin, geleceğin parası köpek coin DOGECOIN olacak diyorlar. Köpek parası ile aya seyahat ve hatta aydan arsa almak mümkünmüş. Hatta TESLA araba satıyormuş. Mars tan da arsa satışına yakında başlanacakmış.

Türkiyedeki araba galerilere gidip size köpek varası veriyorum ver mersoyu bakalım diyebilirsiniz. Tabi oradaki arkadaş size köpek parası almıyoruz diyebilir. Veya köpek parası alıyoruz da diyebilir.

SpaceX accepts Dogecoin as payment to launch ‘DOGE-1 mission to the Moon’ next year
    https://www.cnbc.com/2021/05/09/spac...-the-moon.html

Sayfa 210/1002 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •