Sayfa 687/1002 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,489 - 5,496 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    belirtigim rakam duruyor, demekki gece bize biraz heyecan katiyor bu ojeli tijenns
    nasıl yani ? yani dün gece baktığınız rakam hala duruyor mu ? bugünkü fiyat mkk da başka tefasta başka mı ? yarınki fiyatı demiyorum
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Uzun zamandır GBC tasiyan birisi olarak eccük de bizim yüzümüz gülsün. Uzun zamandır zarardaydim maalesef

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    eee geçen sene uyardıydık di mi ? sonrasında biraz çıktı , tekrar düştü toparlanamadı... haa şimdi baksan düşüşten sonra dipten çıkmış primli görünür. dipten bakınca zaten her enstrüman kazandırmış olur ... ben o fönla ilgili kararımı , iyigeldi yayınında o fonun yöneticisi konuştuğunda vermiştim. fonla ilgili piyasa ile ilgili konuşurken şöyle iyice bi inceledim süzdüm yayında , sonra bi daha izledim ... tecrübem yanıltmadı
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    Rüştü asyalı ( telly savalas , yul brynner ) olanını demiyorum , diğer yurttaş

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    yalnız değilsin ben de viopta long pozları kapatmıştım 1820'de. gerçekten çok güçlü teknik dirençler vardı ve kırması için hiçbir ciddi makroekonomik temel analiz sebep yoktu. ama yatırım piyasası böyle bazen süpriz yapmayı sever. sen yinede süprizlere inanmayacaksın yoksa istikrarlı kazanamazsın. long pozları bugün tekrar açtım 1850'de. 2 bin bekliyorum.
    ben artık bulaşmam yani gbc fon olarak, bir düşüş olursa gram veya fiziki olarak alırım en fazla .1830 üzerine çıkarsa yükseliş devam eder demişlerdi ama benim de umudum yoktu erken satmış olduk neyse artık.

Evet MKK da ki deger ile tefas farkli, enteresan.. bakalim bir saat sonra ki deger ile yarinki de farkli olacak mi..
    MKK datayi gunde bir kez cekiyor galiba, update olmuyor

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    nasıl yani ? yani dün gece baktığınız rakam hala duruyor mu ? bugünkü fiyat mkk da başka tefasta başka mı ? yarınki fiyatı demiyorum
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tefastaki
    Fon adı--günlük,a ylık üç aylık altı aylık ve yıllık getiri verilerini çeken bi excell tablosu yapılabilir mi?

Elimizdeki fonların getirilerini tefas sayfalarında tek tek gezmeden tek bir tabloda topluca görürdük o zaman .
    Son 3 ay için hücre kodu ( sn. Kartal hazırlamisti, tekrar teşekkürler) :

=QUERY(SPLIT(QUERY(IMPORTHTML("https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod="&C2; "list";6); "SELECT * LIMIT 1 OFFSET 1");"%";TRUE;FALSE);"SELECT Col2")

Burada degistirilecek tek şey, fon kodu hücresi yani c2. Kendi Excelinizde fon kodunun alındığı hücreyi yazmak gerekiyor sadece.

7. son 6 ay:

=QUERY(SPLIT(QUERY(IMPORTHTML("https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod="&C2; "list";6); "SELECT * LIMIT 1 OFFSET 2");"%";TRUE;FALSE);"SELECT Col2")

Son 1 yıl:

=QUERY(SPLIT(QUERY(IMPORTHTML("https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod="&C2; "list";6); "SELECT * LIMIT 1 OFFSET 3");"%";TRUE;FALSE);"SELECT Col2")

Not: sn yuji'ye de tesekkurler, sanırım birlikte hazırlanmıştı.

8.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Son 3 ay için hücre kodu ( sn. Kartal hazırlamisti, tekrar teşekkürler) :

=QUERY(SPLIT(QUERY(IMPORTHTML("https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod="&C2; "list";6); "SELECT * LIMIT 1 OFFSET 1");"%";TRUE;FALSE);"SELECT Col2")

Burada degistirilecek tek şey, fon kodu hücresi yani c2. Kendi Excelinizde fon kodunun alındığı hücreyi yazmak gerekiyor sadece.
    Çok teşekkür ederim.Excell'den anlamasam da bir deneyeyim.

Benim amacım şu
    Diyelimki elimde 10 adet fon var
    Sadece bunların oluşturduğu bir tabloda günlük, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık getiri verilerini topluca göreyim.

Sayfa 687/1002 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •