Sayfa 688/1002 İlkİlk ... 188588638678686687688689690698738788 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,497 - 5,504 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim.Excell'den anlamasam da bir deneyeyim.

Benim amacım şu
    Diyelimki elimde 10 adet fon var
    Sadece bunların oluşturduğu bir tabloda günlük, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık getiri verilerini topluca göreyim.
    Burada paylasilan sanirim günluk olarak bahsettiğinizdi. Gecmise yone
    ik getirileri de farkli bir tabloyla hazirlamislardi. Aslinda her ikisi, dediğiniz gibi ayni sayfada da kullanilabilir. Analizle takip ayni sayfada daha pratik olabilir.
    Aslinda lisans kartal hoca'nin, ama kamu faydasina sunduğu için bir sorun olmaz diye düşündüm. Myfinans hocam, bu da günlük degeri cekmek için kod:

=QUERY(SPLIT(QUERY(IMPORTHTML("https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod="&C2; "list";6); "SELECT * LIMIT 1 OFFSET 3");"%";TRUE;FALSE);"SELECT Col2")

Merhaba, yukarda paylastigim tabloda bir sheet te bunlara yer verdim oradan kendi dosyanizda bunu yapabilirsiniz
    birkac gune dosyanin paylasimini kapatirim..

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim.Excell'den anlamasam da bir deneyeyim.

Benim amacım şu
    Diyelimki elimde 10 adet fon var
    Sadece bunların oluşturduğu bir tabloda günlük, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık getiri verilerini topluca göreyim.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

MKK

kod fiyat gunluk

KRF 2,107546 +0,6252
    OJT 1,331021 (0,0000) (bugunku degerin aynisi, bu gece elde deger yok)
    FFP 1,270976 +1,1614
    RPD 1,205648 +0,0380
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tefastaki
    Fon adı--günlük,a ylık üç aylık altı aylık ve yıllık getiri verilerini çeken bi excell tablosu yapılabilir mi?

Elimizdeki fonların getirilerini tefas sayfalarında tek tek gezmeden tek bir tabloda topluca görürdük o zaman .
    böyle bişey yapmıştım, yarın paylaşırım

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    böyle bişey yapmıştım, yarın paylaşırım
    Teşekkürler çok makbule geçer.

6.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Burada paylasilan sanirim günluk olarak bahsettiğinizdi. Gecmise yone
    ik getirileri de farkli bir tabloyla hazirlamislardi. Aslinda her ikisi, dediğiniz gibi ayni sayfada da kullanilabilir. Analizle takip ayni sayfada daha pratik olabilir.
    Aslinda lisans kartal hoca'nin, ama kamu faydasina sunduğu için bir sorun olmaz diye düşündüm. Myfinans hocam, bu da günlük degeri cekmek için kod:

=QUERY(SPLIT(QUERY(IMPORTHTML("https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod="&C2; "list";6); "SELECT * LIMIT 1 OFFSET 3");"%";TRUE;FALSE);"SELECT Col2")
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Merhaba, yukarda paylastigim tabloda bir sheet te bunlara yer verdim oradan kendi dosyanizda bunu yapabilirsiniz
    birkac gune dosyanin paylasimini kapatirim..
    Teşekkür ederim, bakayım becerebilirsem toplu bir tablomuz olur.

7. Evergrande'e bir haller olmuş.

https://twitter.com/MorningBrew/stat...576829442?s=20

Yarın sıkıntılı bir gün olacak herhalde.

8. excel'de formullerle falan uğraşmak niye? tefas fon karşılaştırma'dan fonları excel olarak indir, sayfayı açınca düzenlemeyi aktifleştir, üstteki buton barından veri-filitre ile serbest fonları içermeyen fonları sırala, veri a-z ile de büyükten küçüğe sırala, görünüm-bölmeleri dondur- üstteki satırı dondur. bu kadar. bunu her hafta yapıyorum.

Sayfa 688/1002 İlkİlk ... 188588638678686687688689690698738788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •