Sayfa 381/1002 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Gunluk takip edicen
    Osd cds ve dolara bagli getirisi
    Birkac aydir eksiye dusmedi
    Bende %60 osd %40 ahudayim
    Ppz standart ne uzar ne kisalir
    Osd 23.5 gibi yillikta

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tcmb faiz indirince cds ayni kaldigini dusunelim getiri dusmez mi? Mevduat faizi ile korelasyonu yok mu cds gibi?

2. Su anda iyi gidiyor.faiz dusunce bakariz.
    Baska limana demirleyecez
     Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Tcmb faiz indirince cds ayni kaldigini dusunelim getiri dusmez mi? Mevduat faizi ile korelasyonu yok mu cds gibi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    PPF lerde PPZ kendi kulvarında rakipsizdi Artık EIL de PPZ'ye rakip olmaya başladı.

Aynı şekilde ÖST lerde OSD ve AHU bayağıdır rakipsizdi ama artık sanki NZH bunlara rakip olmaya başladı. Özellikle de NZH AHU'ya rakip olacağa benziyor. Çünkü OSD başlı başına farklı bir kimlikte. OSD daha çok KRC ile benzer kulvarda diyebilirim. Bakalım istikrarı devam edecek mi... Rekabet en çok bizlere yarar. Fonların gelişmesi çok iyi aslında. Böyle başarıyla devam ederler inş..
    yeni rakipler de geliyor .TEFAS genişliyor. 2 yeni portföy şirketi (Nurol + Phillip Portföy)
    https://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2021&no=31
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Valorsuz OSL de bu ara iyi getiriyor
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yeni rakipler de geliyor .TEFAS genişliyor. 2 yeni portföy şirketi (Nurol + Phillip Portföy)
    https://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2021&no=31

5.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    evet guzel yorgun hocam! bu direnc yormak istiyor tl ni!
    zor yordu ama yordu...
    Canlar gider heyyyy

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    forumu 2 yıldır takip ediyorum burdaki fikirlerden vaktiyle çok fayda gördüğüm için nihayet katılayım dedim 2020 martta yaşadığım bist30 viop faciamdan sonra zarar kesmeyi ve vioptan uzak durmayı öğrenmiş biri olarak 2020 nisanda aft+ipj+tcd+mps yaptım ve şükürki ömürlük birikimi nihayet kurtardığım 2021 şubatta hepsinden çıkarak ppz'ye geçtim. ben zirveler test eden dönemde borsa fonlarına geri dönmem, borsalarda birkaç yılda bir büyük bir çöküş oluyor nasılsa, bist 1000, nasdak 10000 falan olmalı. bunu da uzun süre beklemem gerekeceğine ve ppz ile ömür geçmeyeceğine göre şimdilik %50 osd+%50 ipb yapayım diyorum. bunlar sanki bazen ufak yol kazaları olsa da uzun vadede yükseliş trendi garantili gibi..ben alınca tepetakla aşağı dönme ihtimali olurmuki?
    OSD fon %54
    KUB fon %11
    EIC fon %12
    altın % 23

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    OSD fon %54
    KUB fon %11
    EIC fon %12
    altın % 23

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    verdiğiniz yüzdeler elinizde tuttuğunuz miktarlar sanırsam. kub 4 ay bekletmiş bana uymaz, ama eic kesinlikle dikkatimi çekti. hem bugünerde riskli olan hisse oranı az hem yüksek getiri hem de aylarca bekletme yapmamış osd'ye alternatif olabilir. yada üçe bölebilirim. takibe aldım teşekkürler.

Tefas uygulamasında yine problem var sanırım.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

Sayfa 381/1002 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •