Sayfa 918/1002 İlkİlk ... 418818868908916917918919920928968 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 7,337 - 7,344 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    IJC, HVS fonlarına da göz atmanızı tavsiye ederim
    IJC'yi biliyorum hocam, Dövizli fonlarım KUB,OJT(stopaj avantajı) ve TTA(altın-stopajsız).Fazla dağılmamak için IJC'ye geçmedim.Belki KUB'un bir kısmıyla değiştirebilirim.Çok cazip.Oğlumun portföye eklemeye başlayım bu aydan itibaren, geleceği de parlak gözüküyor.

Hisse fonlarım HVS+OPH, HVS+HSA bende hep sabit zaten, OPH konusunda şüphelerim var, içeriğini beğenmiyorum fon da büyüdü.

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Ustad yay in gecen ayki performansi bu ay yok fon icindeki enstrumanlarmı degisti herhalde gecen ay yabancilarda hep ilk ondaydi bu ay yalpalayip duruyo
    Kardesi ytd de ayni durumda
    Ne dersin.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ustadim bir aydir bunu yaziyorum burada
    En son biraktim
    Neden derseniz
    Bizim millet okumayi sevmiyor
    Yay vs diger yabanci fonlarin gecr aylarda cosmasinin sebebi dolarin cikisidir
    Cunku siz fon alirsiniz
    Fon yonetimi gider onu dolara cevirir
    Sonra gider nasdak hissesi alir vs vs
    Dolar bu ay cok cikmadi gecen ay cikisi yuzde 41 di.
    Bu ay 10 gun gecti yuzde 4.6 cikmis.
    Zamaninda birakin yay fonu almayi buradaki kisiler risk seviyesi 3 uzeri fon almaya korkardi
    Simdi bakiyorum herkeste bir rehavet yapistirdikca yapistiriyor yabanci fonlara
    Dusunulmesi gereken hukumetin dolara ne yapacagidir!
    Bu ay da ayni getiriyi elde edebilmek icin dolarin ay sonuna 19 lara gelmesi gerekir.
    Diger bacagi nasdak ise rekor seviyesinde
    Bu da ayri konu
    Peki ya ikisi birden duserse?

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    En son biraktim
    Neden derseniz
    Cunku siz fon alirsiniz
    Zamaninda birakin yay fonu almayi buradaki kisiler risk seviyesi 3 uzeri fon almaya korkardi
    Bu ay da ayni getiriyi elde edebilmek icin dolarin ay sonuna 19 lara gelmesi gerekir.
    Bu da ayri konu
    Caresizlikten oluyor ,bu kadar yukselmis ensm.almak ,tersinde yillik 15 faize razi olunuyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    IJC, HVS fonlarına da göz atmanızı tavsiye ederim
    HVS grafiğini AHIya benzettim, kasımda AHI bankaları azaltmış, HVS tutmuş.

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    En son biraktim
    Neden derseniz
    Cunku siz fon alirsiniz
    Bu da ayri konu
    Kara çocuk ne yazdığın anlaşılmıyor. Ne yapmak gerekli şimdi? PPF yazıp duruyorsun.

Arkadaşlar risk derecesi 6-7 olanların çoğu " yabancı hisse senedi " ağırlıklı . Bu fonların hepsi ABD ve Avrupa borsalarına mı endeksli yoksa dolardaki hareketliliğin bu fonlar üzerinde doğrudan etkisi var mı ? Teşekkür ederim .

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    En son biraktim
    Neden derseniz
    Cunku siz fon alirsiniz
    Bu da ayri konu
    Düşerse millet aldığını verir, karından zarar eder ama gecikmeli çıksa bile her türlü mevduattan fazla kazanmış olur.
    Şahsen doların önümüzdeki sene 19-20 TL olmasını bekliyorum, doların düşmesi için bir sebep var mı?, bu kadar irrasyonel politikalar ile bu dolar düşmez dahası insanların görmesi gereken başka husus bizim yapısal sorunlarımız var hani olay yanlış para politikası uyguluyoruz o yüzden düşmüyor değil.Evet buralara gelmesi yanlış pp sonucu ama sen az gelişmiş bir ülkesin dünyaya ne satıyorsun domates, yarı mamul, orta alt seviye teknoloji ürünleri, deniz kum güneş...

Kısa orta vade düşünen bile bence dolarin söylediğim seviyelere geldikten sonra pozisyonunu değerlendirsin, söylediklerim sadece beni bağlar YTD değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar risk derecesi 6-7 olanların çoğu " yabancı hisse senedi " ağırlıklı . Bu fonların hepsi ABD ve Avrupa borsalarına mı endeksli yoksa dolardaki hareketliliğin bu fonlar üzerinde doğrudan etkisi var mı ? Teşekkür ederim .
    Evet çoğu ABD ve Avrupa ülkeleri ama her fonun dağılım raporunu gözden geçirmek gerekiyor.Burada konusulmustu benim portföyümde olmayan bir fon brezilya etf sini portföyüne almış mesela, teknik yasal herhangi bir engel yok adam kazanç görüyorsa rus,Japon,çin istediği hisseyi fonu portföyüne katar.

Sayfa 918/1002 İlkİlk ... 418818868908916917918919920928968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •