Sayfa 13/391 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 3123 madde; 97 - 104 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    şu anda

1428.xx-1531.xx e bir oynam alanında 1480.09 alt/üste denge sağlıyor,
    103 puanlık, x100 =10300 eski puanlık bu alan bir oynak bölge bu git gide merkezinde 1480.09 olmak üzere daralacak, ama şu an başları, fazla jeton atmayın batarsınız

amirali generali, japonyası, abedesi bundan kurtulamaz, hüküm başştan verilir, ki ben sıkışma alanı için cuma gününde minör trade yi işaret ettim, bkz endeks topiği
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    burada eski puanla (yeni puanlara alışamadım henüz) 10300 puanlık bir oynama alanı diyorum VİOP topiğnde,..

bazı arkadaşlarca bu anlamsız boş lakırdı olarak karşılanıyor,..

burada şunlar var (bkz grafik ve önceki grafikler),

1.simetrik üçgen sıkışma alanını veriyor,
    2.üçgenin tam ortasından geçen doğru, alt/üst rakamını veriyor, orta rakam 1112.7/2
    3.orta rakamı üste geçen fiyatlar üçgen içinde bir üst yelpazeye, alta geçen fiyatlar üçgen içinde bir alt yelpazeye,
    4.üçgen sınırları üstte/altta kesin tartışmasız,
    5.bu nedenle üçgenin henüz başlarında oynama alanı fazla (fiyat hareketleri coşkulu olabilir), üçgen daraldıkça bu oynama alanıda daralıyor(sıkıcı ve yatay piyasalar oluşabilir)
    6.bu nedenle ben diyorum ki fiyatlar üçgen içinde kaldıkça minör trade ye (en fazla saatlik) hazırlanarak üçgen içi trenleri ıskalamamak, üçgen uca doğru daraldıkça da sıkıcı yatay piyasalarda minör trede sayesinde zararı minimize edebilmek,...
    7.fiyatlar üçgen dışına alta/üste çıktığında agresirf ve hedefseldir ki bu hedefle rakamda belli zaten,..

adım hıdır durum budur,...her üçgen için başlangıçta 1112.7 puan aralık işin sonunda üçgen ucuna doğru daralıyor,...ve bir yere kırıyor, kırarken atarsın bir sistem nereye kırdığını bulmaya çalışırsın,...
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

3 lü rakam setinin bu gün yukarı geçilmesi tut dediğimiz 1480.09 büyük ihtimalle çarpar, üstüne geçebilir ve yeşil boncuğa kadar gidebilir,..
    ama
    son burada kalmıştık, sıkışma alanı içinde yeşil boncukta, 1481.00 direncinin geçilmesi ile yeşil boncuk takip

3. sona doğru daralan simetrik

4. sona doğru genişleyen simetrik

5. TL bazlı

USD bazlı

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Analizi EW ile ilişkilendirirsek:
    Dow, SP500, Dax 5.1, 5.2, 5.3.1 yaptı, şimdi 5.3.2 ile küçük bir düzeltme yapıyor. Bugün-yarın 5.3.2 bitince 5.3.3 ile yeni zirveleri yoklayacaklar, EĞER SAYIM DOĞRU İSE.
    Bu durumda bir süre daha dış borsalarda ralli izleyeceğiz demektir. BIST bu işe kayıtsız kalamaz ki bunun sinyalini 8.46 USDTRY kurunda aşağı inmemek için gösterdiği dirençten anlayabiliriz.
    Bu durumda Nisan ayında nispeten boğa piyasası görmemiz olasıdır. Dow, Dax için kafamda oluşan bazı zirve rakamları var ama şahsımın borsası için bir tahmin yapmakta zorlanıyorum. Bu nedenle çok az, sembolik sayıda long ile olası yükselişi izleyip, EW 5.3.5= 5.3 dalgası zirvesinde longların yarısını, 5.5= 5 zirvesinde ise tümünü bırakıp, tamamen shortlarla başbaşa kalmayı planlıyorum.
    Bol kazançlar.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Değişen bir şey yok, hala 5.3 dalgası içindeyiz. Dow, Dax, SP500 zirvelere devam ediyor beklediğim gibi ama BIST çok az bir yükselişle cevap verdi. Yani BIST tepkisi güdük te olsa devam ediyor. Yurtdışı zirveleri bitmeye yakın biz geri vitese çoktan takmış oluruz. Vadelide hedef 1100 ama şimdilik nazlanmaya devam.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : JAS; 06-04-2021 saat: 11:11.

Poza gelince, vadeli tepeye ve dibe yaklaşık eşit uzaklıkta. Bu nedenle endeksin elini kolunu bağladım iki farklı vadede ve iki vadede de kardayım. Ya çık yukarı longları bırakayım, ya in aşağı long açayım. Ortada kıvranan vadelide işlem yapmam.

8.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Poza gelince, vadeli tepeye ve dibe yaklaşık eşit uzaklıkta. Bu nedenle endeksin elini kolunu bağladım iki farklı vadede ve iki vadede de kardayım. Ya çık yukarı longları bırakayım, ya in aşağı long açayım. Ortada kıvranan vadelide işlem yapmam.

sayın JAS oyun stratejiniz güzel başarılarınız daim olsun

Sayfa 13/391 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz