Sayfa 261/393 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361 ... SonSon
Arama sonucu : 3138 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 2046 dan devamla

mesaj 2048 de 6 madde ile saydığım bu şartların gelişmesi halinde, yeni TL hedef pembe oklarla işaretli yeşil oval olur,
    ve vadelide yeşil oval,
    bu bir yeni hareketse yeşil ovale gider ve o da 6800-9000 arası bir yeni hareket demek olur, bu nedenle short gidenlerimiz varsa korkutmak için değil ama bu saatte daha temkinli/ihtiyatlı olmaları, pozlarını atarken daha dikkat etmeleri ve olası seviyelere göre ayr etmeleri gerekir
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 2062 den devamla

mesaj 2077 den devamla bir de USD bazlı garfiğe bakalım bu gün ne yapmış, 7 kasım yelpazelerini geçebilmiş mi? üstte,

buradada bu günkü hareket 7 kasım yelpazesi içine girmiş usd bazlı grafik te artık long manada kuvvetleniyor demektir, vadeli makas farkı nedeniyle usd bazlıda yelpazeyi üste geçmiş bulunuyor

3. sonuç,

long hareket kuvetleniyor, piyasa iyimserliği önceden satın almak istiyor, bu iyimserliğin makamı, hazine ve maliyeden sorumlu şimşek ile, MBden sorum Gaye Erkan,...

henüz piyasa tam olarak istediği şeyleri duyamadı ama satın almaya devam ediyor, USD çıktıkça zaten gücü yettiği yere kadar en az bir iskantoyu satın alacak ama bunun bir fazlası Şimşek ve Gaye Erkanın atacağı adımlar da, yani Londra ve ABD de,
    TR nin ekonmik cephede tacağı adımların siyasi cepheden bağımsız olacağını asla ve kati düşünmüyorum, bir matruşka kadar iç içe geçmiş durumlar bunlar, ama burada şimşek ve erkan bu manada hükümetin batıya doğru havadaki bir eli veya batıya attığı bir adım olarak görülmeli,..

şüphesiz Londra ve ABD nin de isteyeceği şeyler olacak, TR bunları verebilecek mi, verbileceği şeylerin tümü artık beka seviyesinde, bunu bilmiyoruz ama yeni/eski hükümet temsilci olarak bunları(ABD ve Londra) atadı ise, vermeye gönlü var demektir, her zamanki gibi basiretli tacir rolünde,..

(benim gönlüm elbette tam bağımsızlık ve bedeli ne olursa olsun bu uğurda verilecek mücadele)

bunların en yakını nato toplantısı ve İsveç in üyelik müzakeresi, diğeri ise TR nin bir beka sorunu haline gelen Suriyede Rusya ve İranla müşterek atacağı adımlar,..yani Rusyaya karşı samimiyetin sınanması,

elbette Rusya şayet bir samimiyetsizlik oluşursa bu samimiyetsizliği şimdiye değil ama sonraya mutlaka yazacaktır

4.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 2074 ve 2075 ten devamla

abedenin 4 temmuz nedeniyle kapalı olabileceğini bu sabah radayodan değilde analizi yaptığım zaman bilseydim, büyük olasılıkla hareketin yukarı olacağını tahmin edebilirdim,
    yinede xu030 6411.xx refaransının iş yaptığını düşünüyorum, xu030 bu değerden içeri girdi, bkx grafik üstte,

bu manada 6748.xx seviyesi xu030 için geçilemez değil ancak bir belirteç rakam,

diğer bir manada tl referanslar için ya sonuncu ya sondan ikinci, yani bu bölümde çizgilerin sonuna gelmiş bulunuyoruz, 03 ocak 2023 ten bu yana sürdürdüğümüz short baskı ve yatay hareket sonlanıyor demek oluyor, TL hareket yeni yükseklere devam ederse bu,... bu saatete ''yeni'' demek, yeni hareket
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    mesaj 2063 ten devamla, TL iyimserlik yerini acaba TL de ''yeni'' ye bırakabilecek mi'' yani xu030 da 6748.xx geçen fiyatlar ve vadelide

mesaj 2079 ve 2080 den devamla,

6748.xx henüz geçilememiş duruyor, yarın için bu değer az değişecek ve 6752.xx de olacak, bu geçilemez/kalınamaz ise ise alıntılarda bahsettiğim ''yeni'' başlamaz

5.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    abedenin 4 temmuz nedeniyle kapalı olabileceğini bu sabah radayodan değilde analizi yaptığım zaman bilseydim, büyük olasılıkla hareketin yukarı olacağını tahmin edebilirdim,
    yinede xu030 6411.xx refaransının iş yaptığını düşünüyorum, xu030 bu değerden içeri girdi, bkx grafik üstte,

bu manada 6748.xx seviyesi xu030 için geçilemez değil ancak bir belirteç rakam,

diğer bir manada tl referanslar için ya sonuncu ya sondan ikinci, yani bu bölümde çizgilerin sonuna gelmiş bulunuyoruz, 03 ocak 2023 ten bu yana sürdürdüğümüz short baskı ve yatay hareket sonlanıyor demek oluyor, TL hareket yeni yükseklere devam ederse bu,... bu saatete ''yeni'' demek, yeni hareket
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 2077 den devamla bir de USD bazlı garfiğe bakalım bu gün ne yapmış, 7 kasım yelpazelerini geçebilmiş mi? üstte,

buradada bu günkü hareket 7 kasım yelpazesi içine girmiş usd bazlı grafik te artık long manada kuvvetleniyor demektir, vadeli makas farkı nedeniyle usd bazlıda yelpazeyi üste geçmiş bulunuyor

mesaj 2082 den devamla,

7 kasım yelpazesinizn tam sınırında kapattık, ye dedik, ni diyemedik,

6. TL grafik sınırda, USD grafik sınırda, henüz ''yeni'' yok, ancak lokasyonda tam yeni dediğimiz yerenin tam yersindeyiz,

rakam belli tL de, 6752.xx, bu rakam ve üstü yeni,

yoksa yok

7. ceniş ölçekten lokasyonlar,

hükümet eski / yeni
    grafik eski / yeni,

her ikisi de yeni yapabilecek mi? buna bakıyoruz, yani eskiden yeni çıkacakmı???
    şapkadan tavşan çıkar bu belli bilinenen,
    tavşandan şapka çıkar mı buna bakıyoruz, ....

hendeğin deveye atladığı günlerdeyiz,..

rakamlar lokasyonlar belli,..

8. %25 kira sabitesine karşı,

gözünü zirvelere dikmiş bir borsa,

varolmanın dayanılmaz hafifliği

Sayfa 261/393 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri