Sayfa 3/380 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 17 - 24 arası.

Konu: EndeksS

1. ben bu çalışmalardan aynı zamanda zaman olarak ta yararlanabilirim, çünkü fiyatların sıkıştığı üçgenlerin içi bar sayısı olarak sayılı,...hedefte koyabilirim ki bu c>1813.9 hedefi idi, OFF olan hedef,...
    ama zaman analizimi VİOP topiğinde yazdığım üzere başka yerden yapıyorum,

bu yarının konusu şimdilik iyi geceler
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    ben bu çalışmalardan aynı zamanda zaman olarak ta yararlanabilirim, çünkü fiyatların sıkıştığı üçgenlerin içi bar sayısı olarak sayılı,...hedefte koyabilirim ki bu c>1813.9 hedefi idi, OFF olan hedef,...
    ama zaman analizimi VİOP topiğinde yazdığım üzere başka yerden yapıyorum,

bu yarının konusu şimdilik iyi geceler
    Emeğiniz ve paylaştığınız tecrübeleriniz için çok teşekkürler. Kolay gele

3. tekrar merhabalar,..

4.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    ve 88 öne gidip kaymalar düşüşün boyu ne olursa olsun illa yaklaşır ve yakalar,...mesela MB başkanının görevden alınışını Türkiyeye pahalıya patlatmak istediler,..çünkü, 1 yerine 2 faiz artıran bir adam görevden alındı,..zaten biden Türkiyeye ekonomik yönden tetik çekeceğini daha başkanlık yarışındayken ilan etmişti,..bu nedenle bizim 111.27 lik yelpazeler ve hatta 333.81 lik bloklar dahi düşüşe yetersiz kaldı,..günlük bar boyu müthişti,..

dolayısıyla daha öncede kuvvetli düşüşlere yakalanan biri olsam da bende tecrübemin yetersizliğine bu düşüşte şahit oldum, ama o kesmedi _ bu kesmedi manasında gidersek benim çalışmalarımda illaki keseni/değeni buluruz,...bunda belirileyici olan 88 gün bar lardır,..

bunları eksende sağ/sola taşımaktır, yapılacak iş budur

işte bu işi yaparsak illaki keseni değeni buluruz,...ilk hareket ve devinim paladan onu yakalamak bizdendir,

burada tranj oklar çeşitli 88 bar gün lerden hareketle, 111.27 sabit puanın yakaladığı kesenler ve değenlerdir

5.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    her yelpaze eski puanla 11127 puan yeni puanla 111.27 yüksekliğinde,...

88 gün /bar enindedir,..

her boğa trend ise 3x111.27=333.81 puan yapabilmek amacındadır,..bu gözlem çalışmanın başladığı 2010 dan bu yana çeşitli defa gözlemlediğim bir durumdur,
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    333.81 puanlık aralıklar,

812.47 - 1146.28
    1146.28 - 1480.09
    1480.09 - 1813.90 (görülmedi)
    her kesen ve değen bu puanlardan biri olmak durumundadır,..

örneğin, güncelde Naci dibinde en dip neresidir 1287,

öyle ise bunun yelpazesi 1257.55-1368.82 veya 1146.28-1257.55 ters /düz dür

6. karmaşık görülebilir, ama takip eden için güncel olan kovalama önemlidir,..örneğin güncel kovalama için bakınız,......

7.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

1647 alt/üst kalış anlamında devam eder, bu artık süreklidir,

sıkışma alanı dün ve bu günkü gelişmelerle aşağı yönde geçildi,
    dün bunu belirttik bu gün MB faiz kararı olumlu olduğu halde üçgen içine geri dönülsede
    sonrasında gelen satışlarla olasılıklar düşüş yönünde bu günde devam ediyor (2 nolu bölge),..

ancak yarına 1629.29 yukarı yönde geçilir ve kalınırsa olasılıkta long (3 nolu bölge) tekrar gündemime gelir,...

buna rağmen ilerisi için long hedef olan 1813.9 hedefimi herşeye rağmen korumaktayım
    (short piyasada long drive rakamı, yani boğalar fırsat bulabilirlerse ayıları buralara kadar sürebilir),
    bunun içinde önümüzde pandeminin bir şekilde hafiflemesi veya
    aşılama ile hafifletilmesinden başka seçenek kalmadı,..ama 1813.9 bu rakam bir şekilde görülecek ,..
    bu aynı zamanda bana göre short kriter olacak

şu ana içinse reel durum short yönde rakamdan (1629.29) takip edilmeli
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    karmaşık görülebilir, ama takip eden için güncel olan kovalama önemlidir,..örneğin güncel kovalama için bakınız,......
    işte bu kovalama bazen bizim 2 ile ilaretlediğim satış bölgelerinin dahi ötesine geçebilir, bkz ''naci dibi''

8. esasen VİOB topiğine XXX başladık sanırım işte XXXI, keza XXXII derken üçgen içine hapsettiğimiz fiyatlarla sıkışma bölgesini takip ediyorduk, naci öncesi fiyatlar üçgeni 2 bölgesine aşağı geçmişti, ilaveten peşi sıra bir dizi olayın sonun cusu olarak naci sahne aldı ve

naci dibine hep beraber yuvarlandık,..

Sayfa 3/380 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •