Sayfa 5/389 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 3108 madde; 33 - 40 arası.

Konu: EndeksS

1. yarınki değerler gün boyu

1464.15 tepki devam,

1427.74 ayı devam veya 1424.46 (iki değer de alınabilir)
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    yarınki değerler gün boyu

1464.15 tepki devam,

1427.74 ayı devam veya 1424.46 (iki değer de alınabilir)

bu şekide bir sistemlede eşlik edebliriz, sistemlerimizin 14 period olmasına dikkat edelim,..

çünkü bir çok osilatör ve gösterge günlükte 14 period da,..

ilaveten bazen 14 simulasyon da yapabiliriz, en son simulasyonda bu gün yarın hareket gelecek demiştik, peşinde naci hareketi geldi malum

bu şekilde genel endex yönünü bilirsek, ille VİOP değil xu30 olmak şartıyla HİSSE lerde de pozisyon alabilirz, sonuçta yavaş traderiz,

bol şans,...

3. selamlar cümleten,

akşamdan akşama,...devam

4. mesaj 34 ten devamla buradaki analizlerimiz günlük analizler olduğundan herkes kendi günlük sistemini kullanmalı, darılırım sonra,...

çünkü: gün içi burada yazamadığımızdan olası sistem tutarsızlıklarını, gün içi sistem dönüşlerini yazamayız ve bu nedenle sıkıntılar oluşabilir..

o nedenle herkes kendi günlük sistemi ile konumuzu takip etmeli,...bu çok önemli bir husus,...hakikaten önemli

çünkü bizde fibon yelpazesi analizde first,..sistem first olsaydı, atar bir sistem keyfimize bakardık,

nerede öyle bir sistem,

bendeki sistemler eh işte ölmeyecek kadar, marula su serper gibi,..

5. boş oturmayalım kapanışta analizlerimizi yaparız, ama kapanış gelene kadar:
    öncelik bir zaman analizine değinelim,..

ben bir taraftan fibon yelpazesini takip ederken, diğer taraftan da bir zaman analizi takip etmekteyim,. Zaman analizim dalgaları saymak yerine, dalgaya neden olan alçak basınçları yani baro metrik basınçları ölçüyor,.

malum dalga saymak çok karışık, hem dalga tipleri biri diğerinden farklı, hem de trendleri farklı, buna birde fibon eklendiğinde dadından yenmiyor,..

bunun yerine ben basit olarak geçmişe bakıyorum, grafiğe bakan herkes sonuçta geçmişe bakar,. Grafiğe bakmak demek geçmişe bakmak demektir,..her neyse

geçmişe bakarak geçmişte oluşan alçak basınçları ve yüksek basınçları bulmaya çalışyorum, fenada değilim,..

6. böyle baktığımda

ki tek yer bakarım sp500 endex si, burada realizeye yada şellaleye konu olacak yada bir ralli doğuracak olayları bulmaya çalışırım,..

zaman analizinde işte bu olayaları bulurken fibon analizinde de rakamları bulurum,

sonra ikisini birden sunarım
    Son düzenleme : indregandi; 25-03-2021 saat: 21:12.

7. buna göre zamanda,

60 haftalık bir short parkurdayız,..ve 60 hafta bütünüyle short olduğu halde ara safhalarda

11+12+12+8+17=60 formatında gelişecek

21 aralık 2020 - 05 mart 2021 11 hafta,
    08 mart 2021 - 28 mayıs 2021 12 hafta buradayız
    31 mayıs 2021 - 20 ağustos 2021 12 hafta
    23 ağustos 2021- 15 ekim 2021 12 hafta
    18 ekim 2021 - 04 şubat 2022 17 hafta

şeklindedir, 60 hafta bütünüyle shorttur ve bu short içinde en fazla benim tabirimle boğa drive edilebilirki bunun rakamıda fibon analizinden c>1813.90 short kriteridir,

buda ''naci'' gelişmesi sonrası dün burada açıkladığım üzere c>148009 olanaklıdır,..yani burada bu rakamda dötü bağlıdır,..

her safhayı kendi içinde yaşatabilirim örneğin şu anki 12 hafta 2 yatay+6 düşüş+4çıkış =12 dir ama burada buna girmeyeceğim, belki ilerde olabilir,

tarihlerden anlaşılacağı üzere ilk 11 haftalık safha /dönem bitti, 12 haftalık ilk d0nem başladı ve bunun bu hafta 3.haftasındayız,..haftaya 4.hafta

8. şimdi konular anlaşıldı,

fibonda rakam esas diğerinde zaman esas gidiyorum,.....

birinden zamanı diğerinden rakamı alıyorum,

burada ''naci olayı'' sonrasında c>1480.09 altına inildiğinden dün açıkladığım üzere bu rakam üstüne kalınmadıkça c>1813.90 OFF dur
    Son düzenleme : indregandi; 25-03-2021 saat: 21:27.

Sayfa 5/389 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •