Sayfa 51/389 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 3108 madde; 401 - 408 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    burası malum 4 hafta analizimi yedi, 7.75 beklentimi boşa çıkardı, ama diğer eşidi marketler benim 4 hafta beklentimi yaptı,

TR sürüden ayrıldım görüntüsü vermeye devam ediyor,...koncoktür malum,

örneğin USDZAR 4 haftalık zaman analizimi doğruladı,...diğer takip ettiklerimde, çünkü zamanı sp500 den takip ediyorum,
    burası uymadıysa koncoktür malum,

gelişmelere bakacağız, dediğim üzere USD gevşemesi hedeflerin gerçekleşmesi için bir zorunluluk,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    sayın Sanane kriterlerden 1535.73 alt üst yukarı yönde geçilmiş, elde var bir, elde var iki destekleyici yeşil oldu, bırakana kadar yeşil takip yapmalıyız,..tek bir sıkıntı ise grafikte iki sarı okla işaretelediğim ve son düzlük olan mavi yelpazenin yukarı yönde terkedilmesi ki bu 1591.36 alt üst olasılığını çok kuvvetlendirecek,

yarına bu değer 1553.21 de,
     Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    Yarınki ara direnç 1554 gibi duruyor mavi yeplapezede... Doğru mu okuyorum? Tşk.
    evet doğru okumuşsunuz,..virgüllerin önemi yok zaten

3. Opsiyonlarla trade etmenin bu güzelliği var işte...

USDTRY 8,52'den 8,78'e bir anda fırlasa da uykularınız kaçmıyor, rahat uyku uyuyorsunuz...

Long putlar, endeksin düşüşüne karşı güzel bir koruma sağlıyor...
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

4.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

''destekleyici'' yerinde sayan short sonrası (beyaz renkler) renkte yeşile dönerek longa geçti, go ahead

destekleyici bu gün yerinde saydı (beyaz renk), ancak kırmızı renk gelene kadar long devam ediyor

5.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

henüz 1591.36 atağı gelmedi, çünkü USD atak yaptı, dün USD düşmeli demiştik, tersine yükselmesi long atakları sınırlıyor, TR için zor günler koncoktür malum,

6.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    sayın Sanane kriterlerden 1535.73 alt üst yukarı yönde geçilmiş, elde var bir, elde var iki destekleyici yeşil oldu, bırakana kadar yeşil takip yapmalıyız,..tek bir sıkıntı ise grafikte iki sarı okla işaretelediğim ve son düzlük olan mavi yelpazenin yukarı yönde terkedilmesi ki bu 1591.36 alt üst olasılığını çok kuvvetlendirecek,

yarına bu değer 1553.21 de,
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    bu üç analizi toplarsak gelişmeler long yönünde, usd ninde izin vermesi şart, izin vermeden olmuyor
    gelişmeyi bekleyeceğiz, 1591.36 da zaten çözmüyor işi ama shortlar için bir ecel teri yeresi ve son kale,..

Benim tarih 18 ekim olduğundan bu tarih gelene kadar yukarılamalar yaNi short piyasa içinde long dürtmeler (long drive) ki bunu maxsimum da c> 1813.90 olarak beklemekteyim,..bu aynı zamanda short kriteri

Bu kriterin gerçekleşmesi içinde iiki önemli değer iki önemli yer

1480.09 alt üst on off anahtarı bunun üstündeyiz

1591.36 alt üst ise short için gözden geçirme ve boğaya çıkış yeresi

boğa derken short boğası,

malum ben 60 hafta bütünü short görmekteyim ve bunun 18 ekim 2021 de tecelli edeceğini ....

Ytd
    sonuç olarak son gelen long atak 1535.73 alt üst üstünde 1591.36 alt üst hedefi için ümidini korusa da USD de ki ülke aleyhinde çetin şartlar long atak ve iştahı sınırlıyor, ilaveten grafikte okla işaretlediğim mavi yelpaze long güçlenme için yukarı geçilmeli,

bu gün olmadı, yarın ???

yarın için bir taraftan

1.long sinyal devam ediyor
    2.1535.73 üstü long devam eder
    3. mavi yelpaze sınırı long için 1552,73 de olacak

diğer durumlar yeniden shorta dönüş demektir

7.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    bu üç analizi toplarsak gelişmeler long yönünde, usd ninde izin vermesi şart, izin vermeden olmuyor

burası malum 4 hafta analizimi yedi, 7.75 beklentimi boşa çıkardı, ama diğer eşidi marketler benim 4 hafta beklentimi yaptı,

TR sürüden ayrıldım görüntüsü vermeye devam ediyor,...koncoktür malum,

8.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

Sayfa 51/389 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız