Sayfa 374/387 İlkİlk ... 274324364372373374375376384 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    burada mesaj 2970 de hem değerleri hemde ne olursa nasıl olur cinsinden yazmışmım,

olumlu FOMC ve olumlu PPK ya 9825.xx üstü denenir demişim,...9825.xx a/ü görüldü, bu 3.kez oluyor ve benim mesaj 2679 da S haftalar için, realize ve düşer gibi yapmak tanımlarıma birebir uyuyor,..

küçük hisseler tabiki faiz kararını beğenmediler, en az %50 seviyesinde olan bir piyasa faizi onları ve satışlarını elbette etkileyecektir,...

banklar ise %50 faize kar yazmaya devam ederler,..çok önce burada para bankaya evine, xbank xu030 üstüne demiştik,..

dolaysıyla banklar, holdingler böyle durumlarda direk devletten beslendiklerinden neşeleri yerinde, diğer itici güç ise TVF nin halka açık kaadları, bunlarda alınan MB kararının destekçisi konumumdalar elbette,..

her neyse mesajda dediğim üzere zaman analizinde değindiğim 2,3 S haftalara istinaden ve değer 9825.xx yeniden boğa olduğuna göre, seçim öncesi bu kadar basit şekilde ve %50 faizin gölgesinde boğaya çıkılmayacağına göre,

benim öngörüm olan seçim öncesi 9491.xx ve üstünün makul olacağı,

değerlerim grafiklerimden biliyorsunuz,

9491.xx üstü dedigime göre beklentim 9825.xx-9491.xx arasında seçime girmeyi beklerim ben şahsen,..
    bilemediğim yerleri ise piyasa bilir,..
    mesaj 2982 den devamla,

seçim öncesi mesaj 2982 yi takibe devam
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 2679 ve 2840 tan devamla

mesaj 2679 ve 2840, 2983 tan devamla

3.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 2984 den devamla

4.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    burada mesaj 2970 de hem değerleri hemde ne olursa nasıl olur cinsinden yazmışmım,

olumlu FOMC ve olumlu PPK ya 9825.xx üstü denenir demişim,...9825.xx a/ü görüldü, bu 3.kez oluyor ve benim mesaj 2679 da S haftalar için, realize ve düşer gibi yapmak tanımlarıma birebir uyuyor,..

küçük hisseler tabiki faiz kararını beğenmediler, en az %50 seviyesinde olan bir piyasa faizi onları ve satışlarını elbette etkileyecektir,...

banklar ise %50 faize kar yazmaya devam ederler,..çok önce burada para bankaya evine, xbank xu030 üstüne demiştik,..

dolaysıyla banklar, holdingler böyle durumlarda direk devletten beslendiklerinden neşeleri yerinde, diğer itici güç ise TVF nin halka açık kaadları, bunlarda alınan MB kararının destekçisi konumumdalar elbette,..

her neyse mesajda dediğim üzere zaman analizinde değindiğim 2,3 S haftalara istinaden ve değer 9825.xx yeniden boğa olduğuna göre, seçim öncesi bu kadar basit şekilde ve %50 faizin gölgesinde boğaya çıkılmayacağına göre,

benim öngörüm olan seçim öncesi 9491.xx ve üstünün makul olacağı,

değerlerim grafiklerimden biliyorsunuz,

9491.xx üstü dedigime göre beklentim 9825.xx-9491.xx arasında seçime girmeyi beklerim ben şahsen,..
    bilemediğim yerleri ise piyasa bilir,..
    mesaj 2982 den devamla

5.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    Ahmet Davutoğlu tam Obamaya çıkacakken kendi tamamlayamadığı işin heyacanını yaşıyor olmalı, aklı sıra IMF ye muhtaç değiliz diyen bir hükümete IMF dayatıyor,..
    Numan Kurtuluşun ''Yeni Anayasa'' diye ortaya çıkışıyla birden dile geldi belli ki,..ilk aklına geleni sıralamış,..

Malumunuz bir süre önce de hem İktidar hem Muhalefet bu konuda önce KK, sonra hemen ardından onun tamalayıcısı olarak fırsat bu fırsat Erdoğan Yeni Anayasa tartışmalarına hem fikir olmuşlardı,...İsveç_Natoda da aralarından su sızmadı, çözüm süreçlerinde birbirlerinin tamamlayıcısı oldular aynı zamanda,..araba konusundada hem fikirler aynı arabayı çekiyorlar,..biri dem küpeli, diğeri demsiz küpeli,..küpeliler yani,..kısaca ortak tarafları tam tersine bir hayli fazla,..

yeni Anayasa belliki son çare olarak sunulacak,..
    sayalım en yakından başlayalım F-16 ya sıcak gelmedi, İsveç _Natoya gelmedi, 24 mil USD ye de gelmedi, BAE ortaya 50 mil Usd ile çıktı gelmedi, körfez dendi gelmedi, Arap dendi gelmedi, Katar sessiz,..Gayeye gelmedi Şimşeke onlarada gelmedi, ben yazdım yine gelmedi sıcak, demekki sıcağın ekonomiye gelmiyeceği artık belli oldu,..

sıcağa bu şartlarda izin çıkmadığını acendalarda henüz bu manada Türkiyenin olmadığı yine ne belli,..belli oğlu belli, sıcağı abiler dayılar hazırlayacak, onlarında Türkiyeden isteklerinin iyi bir ekonomi olmadığı ortada, ..sıcak iyi ekonomiye gelmiyorki soymaya geliyor, soygun için şartlar gerekiyor,...

bu şartylar için daha başka şeyler istiyor olabilirler ve bu manada Numan Kurtuluşun meclis başkanı olma sıfatıyla ortaya çıkışı manidar, hani meclis uzlaşma yeri ya ondan olabilir, sen Meclisin büyüğüsün başkanısın bir uzlaştıraver be abim hani bizimde işimiz görülsün demiş olabilierler,..Anayasada bir uzlaşma değilmi neticede,..o hesap belliki,..sıfatı gereği ondan istenmiş,..refarandum falan demekki istenmiyor,

belli olmayan hani paradan sıfır atılmıştı ya, Anaysadan kim atılacak,..Abi dayı için bu belli, sıcak öyle gelirim diyor,..

hülasa şahsi fikrim bu pişirilirse değil gelmek deyim yerindeyse sıcak bunun içinden geçer,...bu şu demek İktidar bu kadar köşeye sıkışmış demek,..
    Anayasadan bir şey atacak, yerine sıcak koyacak,

Bu şunları yapar:
    1.Kentsel dönüşüm
    2.Dönüşüm

her türlü dönüşüm hem iktdara hem muhalefete uyar, yeterki dönüşsün, ..bize uyarmı yoksa 6.5 cente bizde mi,...
    bu güzelim yazım, doldur boşalt jandarma reşat topiğinde kaynamış gitmiş, o nedenle buraya aldım,..topiğimi okuyanlar bunu oksunlar,

6. mesajlar,

2679 zaman analizi,
    2834 zaman analizi,
    2840 yelpaze analizi,
    2841 yelpaze analizinden devamla

7.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    ilk 24 haftayı yorumlarsak:

01.01.2024 başlangıç,

17.06.2024 bitiş,

genel beklentim 24 hafta genelinde yükselmek, düşmemek, düşer gibi yapmak,

yinede dizilim aşağıdaki gibi olabilir:

(10 L) + (2S veya 3S) + (7L veya 8L) + (1S) + (3L) = 24 hafta,

L:yükselmek, realize sonrası yükselmek,
    S:realize, yatay piyasa,

15.01.2024 pazartesi günü 3.haftası başlar(2 haftası geride kaldı)
    31 mart yerel seçimleri analizin 2 veya 3S haftasına denk geliyor,..
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    mesaj 2678 ve 2679 dan devamla

buradaki zaman analizime göre, 7.haftanın içindeyiz,...

Analizde sp500 ü ölçü alıyorum ve buraya uyumu %100 elbette olamaz, her şeyden önce bunun olabilmesi için bizde sağlıklı bir ekonominin olması gerekiyor ki SP ile satalım , SP ile alalım,...yine de bu parantezimiz sonrasında:

içinde olduğumuz bu haftayı da sayar isek, ilk 10 haftalık beklentim olan long( 8823.xx ten itibaren boğa) bölümün bitmesine 4 hafta daha var,...
    analize göre 01.01.2024 ten itibaren 7.haftadayız,..04 mart 2024 te ilk 10 hafta boğa bitiyor,..
    analize göre 11 mart 2024 ten itibaren 2 yada 3 haftalık realize olmamız gerekiyor,..

mesaj 2679 da bulunan bu analizi mesaj 2833 te bulunan analizimize bağlarsak,

iki şey:

9491.xx altı kalırsak boğa zamanlar 7 haftasında çuvallamış ve yerel seçim piyasaya hakim olarak 31 mart yerel seçimlerine kadar bekleyiş başlamış,...

9658.xx üstü kalırsak zaman analizi 10 hafta L (8823.xx boğa) yaparak, 11 marttan itibaren 31 mart yerel seçimlerini bekler,..ve anzliz tutar,..

değer ve zaman

bakalım ne olacak ???
    mesaj 2679 ve 2834,..

8. zaman analizmde 1 nisan pazartesi gününden itibaren, 7L veya 8L başlar yani 7 veya 8 hafta boyunca yükseliş bekliyorum ki bunun rakamı,...9825.xx

formülü ise

c > 9825.xx,1,0 dır

Sayfa 374/387 İlkİlk ... 274324364372373374375376384 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz